Проблеми с отключването на BMW 1 - 2005г.

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.04.2014
Пол: Мъж

Проблеми с отключването на BMW 1 - 2005г.

Мнение от slavi_terziev » 05 Апр 2014, 13:47

Здравейте колеги :),

имам проблем с ключа на BMW 1 серия 2005г. производство. Странното е, че всичко освен отключването функционира що годе добре (трябва да съм по-близичко, явно батериите са за смяна), но натискайки копчето за отключване не се случва нищо. Някакви идеи?
Пробвах за обуча ключа, според една минала тема във форума, но колата само се заключва.
Резервния ключ пък въобще не работи. Мога само да паля с него.

Изображение
Ще се радвам ако някой може да помогне :).

ПО(-)здрави,

Слави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 9.05.2008
Местоположение: Пловдив

Re: Проблеми с отключването на BMW 1 - 2005г.

Мнение от r0nnie » 06 Апр 2014, 21:16

Бутоните може да са заминали.Трябва да се провери дали излъчва сигнал когато се натисне бутона.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблеми с отключването на BMW 1 - 2005г.

Мнение от oci » 12 Апр 2014, 20:51

slavi_terziev написа:Здравейте колеги :),

имам проблем с ключа на BMW 1 серия 2005г. производство. Странното е, че всичко освен отключването функционира що годе добре (трябва да съм по-близичко, явно батериите са за смяна), но натискайки копчето за отключване не се случва нищо. Някакви идеи?
Пробвах за обуча ключа, според една минала тема във форума, но колата само се заключва.
Резервния ключ пък въобще не работи. Мога само да паля с него.

Изображение
Ще се радвам ако някой може да помогне :).

ПО(-)здрави,

Слави


този ключ не се обучава като на е46 и старите модели, той или работи или не няма как да си изгуби настройките и обучението му е доста сложна работа с подходящата техника, ако го правиш с бутоните само си губиш времето.
Само с един ключ ли си :?: , Ако искаш пиши едно ЛС аз ги правя ключовете мога да го погледна :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблеми с отключването на BMW 1 - 2005г.

Мнение от xm_net » 12 Апр 2014, 22:59

slavi_terziev написа:имам проблем с ключа на BMW 1 серия 2005г. производство

Колега, щом колата ти е производство 2005-та, то тя е с оборудвана с CAS-модул! При тези автомобили "не играе" всеизвестното "обучаване" на дистанционното с натискане на бутоните - не си губи времето напразно!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 27.01.2016
Пол: Мъж

Re: Проблеми с отключването на BMW 1 - 2005г.

Мнение от krasivelikov » 27 Яну 2016, 13:42

Здравейте, аз също имах подобен проблем но със заключването на BMW 120 i - 2005г , както е споделил един от колегите по горе.Проблема се оправя много лесно-сцепващ ключа със макетно ножче като внимаваш да не повредиш платката и подменяш бутончето/микретата за отключването.Явно не дава добър контакт.Проблема е че бутоните са много миниатюрни и много трябва да се внимава при разпояването на стария бутон и запояването на новия!Ако не си сигурен че можеш да се справиш по добре дай на някой който разбира от електроника да свърши работата вместо теб!После със секундно лепило залепваш обратно двете парчета на корпуса на ключа и си готов! За по добър контакт леко ги поошкури със финна шкурка!
Аз бях луднал да търся причината къде ли не но попаднах на информация в Немски Форум за подобен проблем и от снощи вече всичко си работи като ново!А иначе тук в Германия ми искаха в БМВ Сервиз 450 Евро за 2 нови ключа плюс обучение!Е пиха една студена вода от мен за 2 евро!

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook