Цена на моторче????Моля за съдействие и мнения.

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Цена на моторче????Моля за съдействие и мнения.

Мнение от gena » 20 Окт 2009, 17:26

Колеги имам въпрос към всеки готов да се отзове на помощ.Колата е BMW 118 дизел 2004 декември месец производство.Колата е на реални 103 000 километра но вече е с заминало бутало на втори цилиндър и пукнато такова на четвърти + стопена дюза на втори цилиндър(логично).Според майсторягите ,кофти нафта и последвал от това резултат.Поисках цена по моргите за мотора и цената която получих е 2500 лева за събран мотор без оборудването и още 300 лева за дюзата.Реална ли е цената според вас или искат да ме бръснат на сухо.Опитах да намеря бутала,но засега нищо на хоризонта. :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Цена на моторче????Моля за съдействие и мнения.

Мнение от LUCIFER'S » 20 Окт 2009, 18:17

Кофти много... :( колега ти си я карал системно с такава калпава нафта или изцяло проблема ти е от дюзи които не са в норма. Къде си зареждал тоя бърчок ? И това е кола на 100 хиляди... ебах ги в БМВтата, доста пръдливи коли :no:
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Цена на моторче????Моля за съдействие и мнения.

Мнение от gena » 20 Окт 2009, 18:25

Купих я и сам минал 1000км с нафтата която си беше вътре и сам заредил 50литъра на Лукойл... :kuku: Въобще не мога да се сетя какво точно е станало,а си работеше перфекно. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Цена на моторче????Моля за съдействие и мнения.

Мнение от LUCIFER'S » 20 Окт 2009, 18:45

Незнам какво е що е, но или е била много фалшива нафтата, или е била фалшива колата, скрит проблем с дюзи. Топла като я изгасиш и след това (след малко време) като я запалише ако тресеше двигателя, ако скачаше от време на време са били дюзите... Незнам, но трябва да са записани грешки и с добра програма ще разбереш какво се е случвало... Търси мотор с история, с гаранция за пробег ремонта ще ти излезе космичен
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Цена на моторче????Моля за съдействие и мнения.

Мнение от kronos » 20 Окт 2009, 19:09

Буталцето не си отива така изведнъж. Заради хубавата нафта дюзите се прецакват и започват да "пикаят", но това се случва в продължение на доста км. Не ме питай от къде знам :evil: Поне кажи от къде е зареждана колата. Нашия Ланд Крузер (2007` на 98000км) преди да строши мотора по същия начин е зареждан само на ШЕЛ. В тези бензиностанции вече спирам само за тоалет :D Ремонта ми излезе 11000лв.
п.с последно беше зареден на Петрол

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Цена на моторче????Моля за съдействие и мнения.

Мнение от gena » 20 Окт 2009, 19:29

Нямам никаква представа къде е зареждана колата.Знам ,че нафтата ни небива.Сега имах разговор с майстора и търся и бутала 2бр. и дюза .Който може да помагааааааааааааа. :driving:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2072
Регистриран на: 8.03.2005
Местоположение: София

Re: Цена на моторче????Моля за съдействие и мнения.

Мнение от rosen.kolarov » 20 Окт 2009, 21:12

Колега,
доколкото си спомням когато си поръчвах буталата за проекта от JE Piston можеше да се
поръчват единични бройки по конкретна спесификация на клиента. Предполагам, че
цената ще бъде около 150-200 долара на бутало, като в тази цена влизат и сегментите.
Личното ми мнение е че ремонта на този двигател е най-доброто решение на проблема,
аз поне така бих постъпил, бих свалил дюзите за да ги мина на реглаж и проверка,
както и другите компоненти (помпа, турбо и т.н.).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1953
Регистриран на: 11.08.2009
Местоположение: Добрич
Кара: Е39 '02 530d

Re: Цена на моторче????Моля за съдействие и мнения.

Мнение от LUCIFER'S » 21 Окт 2009, 10:29

rosen.kolarov написа:... когато си поръчвах буталата за проекта от JE Piston можеше да се поръчват единични бройки по конкретна спесификация на клиента. Предполагам, че цената ще бъде около 150-200 долара на бутало, като в тази цена влизат и сегментите..


То е хубаво единични бройки, НО... 1 голямо НО... всички бутала също и биели трябва да са с еднакво тегло!!! и на различните производители то никак не съвпада... И после какво правим? Колегата да обърне много голямо внимание на този проблем, защото е много важно!
Fortuna fortes metuit, ignavos premit.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2072
Регистриран на: 8.03.2005
Местоположение: София

Re: Цена на моторче????Моля за съдействие и мнения.

Мнение от rosen.kolarov » 21 Окт 2009, 11:02

LUCIFER'S написа:
rosen.kolarov написа:... когато си поръчвах буталата за проекта от JE Piston можеше да се поръчват единични бройки по конкретна спесификация на клиента. Предполагам, че цената ще бъде около 150-200 долара на бутало, като в тази цена влизат и сегментите..


То е хубаво единични бройки, НО... 1 голямо НО... всички бутала също и биели трябва да са с еднакво тегло!!! и на различните производители то никак не съвпада... И после какво правим? Колегата да обърне много голямо внимание на този проблем, защото е много важно!


Ами сменя и четирите - мойте които бяха с гаплекс сегменти, керамика на челата и тефлон и олекотени бутални болтове с доставка до БГ ми излезнаха около 1200 кинта
Изображение

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook