1-ва серия на газ?

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 31.07.2022

1-ва серия на газ?

Мнение от djesika_p » 31 Юли 2022, 22:35

Здравейте, насочих се към БМВ 1-ва серия до 2012г.
възможно е темата вече да е разискано, за което се извинявам, но
може ли да ме насочите с какъв двигател да търся колата, за да мога да я направя на газ.
Не търся много мощност, просто колата да може да се кара на АГУ без да имам проблеми,
благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от Leon » 12 Авг 2022, 14:51

До 2006г. включително. После не става.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от vicho » 15 Сеп 2022, 19:48

има газови уредби за директно впръскване и са учудващо добри, но цените са сериозни :ok:

може да се консултирате с ProGas
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от Jorixa » 16 Сеп 2022, 13:58

Двигателите които стават на газ при тоя модел и без това са проблемни и не вървят, а пък на газ вече тотоално отива на умряло работата (да не говорим че и багажник на практика вече нямаш). Вероятно ще ти излезе по-евтино с някоя читава 118ка дизел, пък и прилично вървят

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от 3186 » 16 Сеп 2022, 14:49

Откакто един приятел си загуби хиляди левове и нерви в една газифицирана единица, силно не препоръчвам нито бензинова единица, нито газифицирана. Или дизел, или друга кола…

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от mr_petroff » 17 Сеп 2022, 6:14

В семейството имаме 116 i на газ . В момента е на 230 к , на газ е от 170 к. Абсолютно никакъв проблем , колата си върви доста прилично - за разход няма да коментирам - идиотско без пари излиза . Бутилката ми е 30 л. поставена успоредно на задния ляв калник и багажника си се ползва доста пълноценно . Със сегашната цена на газта минавам 700 км. извънградско с около 50 лв. /7,5 на 100 по 0,80 ст. с отстъпката / .Това от последните пътувания до София .Недостатък е ,че спираш да зареждаш на 320 - 330 км./полезният обем е 24 л./,когато е натоварена колата не е чудо на динамиката ,но и на бензин си е така . Но за придвижване в града и нормално пътуване извън , машинката е перфектна .
Не знам каква е тази мантра дето се повтаря тук , че бензиновите БМВ-та първа серия са калпави , може и така да е ...Не знам и колко колеги пишат от собствен опит с тези модели , или просто са чули нещо от някого. Даже в сервиза където обслужвам колите си , майсторчето вика оня ден - "...Е на жена ти колата май най желязна ще излезе..." . Специално аз съм много доволен и от колата и от газифицирането и.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от vicho » 17 Сеп 2022, 14:37

mr_petroff написа:Не знам и колко колеги пишат от собствен опит с тези модели , или просто са чули нещо от някого.


Изключително важно е да отбележат, че някой друг се е прее... :mhihi: :ok:

кола като кола... ако е на 300-400,000км нормално да има по-високи разходи ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.11.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e87 118i 2005

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от ialeksandro » 17 Сеп 2022, 19:12

Какъв е пък тоя страх от тея единички не знам.
BMW 118i мотор - N46B20B на газ - KME Nevo има си софтуера настройка за мотори с валвтроник .
Няма някакви особенни грижи филтри и един път смяна на маркучи и почистване на дюзи от мен .
Колата си работи нормално и не се разбира кога преминава на газ освен по сметката за гориво :mhihi:
Бутилката ми е 40л и заема място и в без това малкия багажника ама това не ми пречи.
Колата няма никакви проблеми от това, че е на газ поддържа нормалната си температура на двигател и не виждам някакви вреди освен, че нямаш много място в багажника, но седалките падат и пак си има място ако искаш.
От София до Аспровалта - Гърция и обратно почивка за 4ма човека демек сме се събрали с багаж и като цяло в колата ни излезна 60лв демек по 15лв на човек - газта беше средно 1лв за литър като зареждахме в БГ само.
Сега каквото и да си говориме кола с климатроник закара 4-ма човека с багаж до Гърция и си ги върна на такава цена.
Меко казано - приятно е така ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.11.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e87 118i 2005

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от ialeksandro » 17 Сеп 2022, 19:21

mr_petroff написа:.Недостатък е ,че спираш да зареждаш на 320 - 330 км./полезният обем е 24 л.

Сигурен ли си, че с 24 литра газ изминаваш 320-330 км ? Това изглежда доста оптимистично!
Моя разход е с 32литра реален обем да мина 320 км демек 10/100!
Но може би защото съм с автоматик . . .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от mr_petroff » 17 Сеп 2022, 21:43

ialeksandro написа:
mr_petroff написа:.Недостатък е ,че спираш да зареждаш на 320 - 330 км./полезният обем е 24 л.

Сигурен ли си, че с 24 литра газ изминаваш 320-330 км ? Това изглежда доста оптимистично!
Моя разход е с 32литра реален обем да мина 320 км демек 10/100!
Но може би защото съм с автоматик . . .

За извънградско става дума , да - реалният разход е 7,5-8 ,градско е към 11 . Ръчна 6 степенна , 116 i . И при мен няма разлика от вървене на газ и бензин ,единствено може би при изпреварване като е натоварена , с климатик , се замисля една идея повече .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от Jorixa » 19 Сеп 2022, 9:57

mr_petroff написа: Не знам каква е тази мантра дето се повтаря тук , че бензиновите БМВ-та първа серия са калпави , може и така да е


От личен опит го знам, както и от опит на познати. Имал съм и 118i първо, после го смених с M47 и се преродих. Първото освен че не вървеше и ми харчеше 12, то не беха проблеми със свещи, па запушени дюзи, па цилиндрите губеха налягане, па кво ли не беше... Като цяло тоя двигател си е известно проблемен, повечето монтьори ще го потвърдят. И тук във тоя форум не един или двама са ревали. Естествено това не означава че 100% от моторите са боклуци, има и добри попадения, явно при теб е такова. Но чисто статистически проблемите с дизела са много по-малко, особено с М47 мотора.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 28.11.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e87 118i 2005

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от ialeksandro » 19 Сеп 2022, 17:09

"За извънградско става дума , да - реалният разход е 7,5-8 ,градско е към 11 . Ръчна 6 степенна , 116 i . И при мен няма разлика от вървене на газ и бензин ,единствено може би при изпреварване като е натоварена , с климатик , се замисля една идея повече. "

И аз така за инзвънградско. Не знам може би е от автоматика ама пак е добре де .

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 12.07.2021

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от spikerbg » 29 Май 2023, 17:06

Да се включа по темата.
Jorixa написа:
mr_petroff написа: Не знам каква е тази мантра дето се повтаря тук , че бензиновите БМВ-та първа серия са калпави , може и така да е


От личен опит го знам, както и от опит на познати. Имал съм и 118i първо, после го смених с M47 и се преродих. Първото освен че не вървеше и ми харчеше 12, то не беха проблеми със свещи, па запушени дюзи, па цилиндрите губеха налягане, па кво ли не беше... Като цяло тоя двигател си е известно проблемен, повечето монтьори ще го потвърдят. И тук във тоя форум не един или двама са ревали. Естествено това не означава че 100% от моторите са боклуци, има и добри попадения, явно при теб е такова. Но чисто статистически проблемите с дизела са много по-малко, особено с М47 мотора.

Това, че ти си попаднал на боклук кола с двигатен на милион километра не значи, че първа серия е лоша кола. Или си карък или си гледал най ниските цени в сайтовете за обява. Като си вземеш на малко хиляди километра, обслужвана няма да имаш ядове.
ialeksandro написа:"За извънградско става дума , да - реалният разход е 7,5-8 ,градско е към 11 . Ръчна 6 степенна , 116 i . И при мен няма разлика от вървене на газ и бензин ,единствено може би при изпреварване като е натоварена , с климатик , се замисля една идея повече. "

И аз така за инзвънградско. Не знам може би е от автоматика ама пак е добре де .

Разход без да я натискаш извън града на ръчка 118и на газ около 10/100 иначе по борд 6,8 показва. Няма как до колегата по долу с 24 литра да минеш 320 километра. Особено 4 човека и климатик.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от Jorixa » 13 Юни 2023, 13:06

spikerbg написа:Това, че ти си попаднал на боклук кола с двигатен на милион километра не значи, че първа серия е лоша кола. Или си карък или си гледал най ниските цени в сайтовете за обява. Като си вземеш на малко хиляди километра, обслужвана няма да имаш ядове.


1во кой е казал че първа серия е лоша кола, второ кой е казал че става въпрос за двигател на милион километра, 3то къде го има това E87 на малко хиляди километра :lol: Като цяло що за неадекватно включване

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: 1-ва серия на газ?

Мнение от vicho » 14 Юни 2023, 12:28

поне авторката на темата "следи"
:ok: :ok: :ok:
Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook