USB интерфейс за BMW E66

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 2.11.2022
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330xi
Мечтае да кара: M5 Competition
Детайли за колата: Black Sapphire Mettalic

USB интерфейс за BMW E66

Мнение от SApostolov » 07 Дек 2022, 15:01

Здравейте , изчетох доста във форума, но виждам само теми с отговори от бая време назад и така и не стигнах до конкретен отговор, та въпроса ми е дали някой колега е слагал такъв интерфейс с който може да се слуша музика през USB флашка. Колата е с LOGIC 7. Срещнах няколко отговора за Dension Gateway 500 GW51MO2, но никой не казва доволен ли е и т.н . Ако има някой дето използва такъв Dension , моля да сподели , кой и къде му го е монтирал и срещу какви пари. Самия интерфейс е 599лв , гледах е клипове не е сложно за монтаж , по скоро изглежда така че и сам мога да го свържа, но пък звънях днес в Avitel.bg и ми казаха че не ставал за този модел кола, а в сайта им е обявен,като съвместим за модела, същото пише и на сайта на Dension. Помагайте, че вкъщи имам 2 лаптопа и нямат записвачки за мр3, става много сложно с дисковете вече....

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: USB интерфейс за BMW E66

Мнение от vld » 09 Дек 2022, 21:08

SApostolov написа:Здравейте , изчетох доста във форума, но виждам само теми с отговори от бая време назад и така и не стигнах до конкретен отговор, та въпроса ми е дали някой колега е слагал такъв интерфейс с който може да се слуша музика през USB флашка. Колата е с LOGIC 7. Срещнах няколко отговора за Dension Gateway 500 GW51MO2, но никой не казва доволен ли е и т.н . Ако има някой дето използва такъв Dension , моля да сподели , кой и къде му го е монтирал и срещу какви пари. Самия интерфейс е 599лв , гледах е клипове не е сложно за монтаж , по скоро изглежда така че и сам мога да го свържа, но пък звънях днес в Avitel.bg и ми казаха че не ставал за този модел кола, а в сайта им е обявен,като съвместим за модела, същото пише и на сайта на Dension. Помагайте, че вкъщи имам 2 лаптопа и нямат записвачки за мр3, става много сложно с дисковете вече....

Колега фабрияния вариант за тази кола е Mulf 2 High модул за блутут, той поддържа USB за музика, така че ретрофитваш такъв модул и си решаваш проблема.
Като цена втора ръка модула е около 150лв. с монтаж и кодиране ще е 250-300лв максимум в зависимост от това с какво оборудване е твоята кола и какво точно трябва да се направи.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 2.11.2022
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330xi
Мечтае да кара: M5 Competition
Детайли за колата: Black Sapphire Mettalic

Re: USB интерфейс за BMW E66

Мнение от SApostolov » 12 Дек 2022, 10:39

vld написа:
SApostolov написа:Здравейте , изчетох доста във форума, но виждам само теми с отговори от бая време назад и така и не стигнах до конкретен отговор, та въпроса ми е дали някой колега е слагал такъв интерфейс с който може да се слуша музика през USB флашка. Колата е с LOGIC 7. Срещнах няколко отговора за Dension Gateway 500 GW51MO2, но никой не казва доволен ли е и т.н . Ако има някой дето използва такъв Dension , моля да сподели , кой и къде му го е монтирал и срещу какви пари. Самия интерфейс е 599лв , гледах е клипове не е сложно за монтаж , по скоро изглежда така че и сам мога да го свържа, но пък звънях днес в Avitel.bg и ми казаха че не ставал за този модел кола, а в сайта им е обявен,като съвместим за модела, същото пише и на сайта на Dension. Помагайте, че вкъщи имам 2 лаптопа и нямат записвачки за мр3, става много сложно с дисковете вече....

Колега фабрияния вариант за тази кола е Mulf 2 High модул за блутут, той поддържа USB за музика, така че ретрофитваш такъв модул и си решаваш проблема.
Като цена втора ръка модула е около 150лв. с монтаж и кодиране ще е 250-300лв максимум в зависимост от това с какво оборудване е твоята кола и какво точно трябва да се направи.


Мерси колега , звъчи доста добре сравнение с другите предлагани на пазара оферти, които така или иначе не намирам отговор който да е 100% надежден. Ако си по запознат с процеса и с тези модули , с хора които могат да направят интервенцията , ще съм ти бладогарен ако дадеш повече инфо . Пиши ми на вайбър ако може +359889113649 . Благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: USB интерфейс за BMW E66

Мнение от Ненко Вранков » 10 Яну 2023, 15:07

SApostolov написа:Здравейте , изчетох доста във форума, но виждам само теми с отговори от бая време назад и така и не стигнах до конкретен отговор, та въпроса ми е дали някой колега е слагал такъв интерфейс с който може да се слуша музика през USB флашка. Колата е с LOGIC 7. Срещнах няколко отговора за Dension Gateway 500 GW51MO2, но никой не казва доволен ли е и т.н . Ако има някой дето използва такъв Dension , моля да сподели , кой и къде му го е монтирал и срещу какви пари. Самия интерфейс е 599лв , гледах е клипове не е сложно за монтаж , по скоро изглежда така че и сам мога да го свържа, но пък звънях днес в Avitel.bg и ми казаха че не ставал за този модел кола, а в сайта им е обявен,като съвместим за модела, същото пише и на сайта на Dension. Помагайте, че вкъщи имам 2 лаптопа и нямат записвачки за мр3, става много сложно с дисковете вече....

Dension-а е добър вариант.. аз си слагах едно време на моята.. преди 6-7 години. Става на Е65.. тия от Авител не са запознати нещо... само ако колата е от първите е добре да си смениш дисплея също.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 2.11.2022
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330xi
Мечтае да кара: M5 Competition
Детайли за колата: Black Sapphire Mettalic

Re: USB интерфейс за BMW E66

Мнение от SApostolov » 12 Яну 2023, 9:39

Ненко Вранков написа:
SApostolov написа:Здравейте , изчетох доста във форума, но виждам само теми с отговори от бая време назад и така и не стигнах до конкретен отговор, та въпроса ми е дали някой колега е слагал такъв интерфейс с който може да се слуша музика през USB флашка. Колата е с LOGIC 7. Срещнах няколко отговора за Dension Gateway 500 GW51MO2, но никой не казва доволен ли е и т.н . Ако има някой дето използва такъв Dension , моля да сподели , кой и къде му го е монтирал и срещу какви пари. Самия интерфейс е 599лв , гледах е клипове не е сложно за монтаж , по скоро изглежда така че и сам мога да го свържа, но пък звънях днес в Avitel.bg и ми казаха че не ставал за този модел кола, а в сайта им е обявен,като съвместим за модела, същото пише и на сайта на Dension. Помагайте, че вкъщи имам 2 лаптопа и нямат записвачки за мр3, става много сложно с дисковете вече....

Dension-а е добър вариант.. аз си слагах едно време на моята.. преди 6-7 години. Става на Е65.. тия от Авител не са запознати нещо... само ако колата е от първите е добре да си смениш дисплея също.


Ами ти при кой го слага, свързах се с един пич от София който се занимава с кодиране и ретрофит на БМВ. Каза ми че ако колата е с МУЛФ 2 , може да ми ретрофитне USB.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: USB интерфейс за BMW E66

Мнение от Ненко Вранков » 13 Яну 2023, 20:06

Аз сам си го сложих... не съм ходил при никой.
Пича при който си ходил май не е много наясно с Е65 и iDrive системата им... на 99% съм сигурен, че мулф 2 не можеш да подкараш на тази кола.. това не е Е60/90 ... и таман нищо общо няма с тях.
Можеш да си ретрофитнеш iPod интерфейс... имаше и някакви китайски модули , подобни на деншъна, но по-евтини.. нови бяха по 400-500лв, но нямам преки наблюдения. Почти не ми останаха познати с 65-ци...

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook