Има ли начин за други чистачки и какви

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.02.2019
Пол: Мъж

Има ли начин за други чистачки и какви

Мнение от Angas » 11 Яну 2022, 11:52

Има ли начин да се слагат не оригинални чистачки и има ли начин да се измисли друга щипка захват от други чистачки колата е 730 д 2002 г 218 коня

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Има ли начин за други чистачки и какви

Мнение от MrManson » 11 Яну 2022, 13:54

Смени само перата :) Карам 39-ка и дали ще дам 60+ лв за оригинални чистачки или 10+ за обикновено Valeo/Champion, честно казано разлика не намирам. Един сезон и са чао.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.10.2014
Пол: Мъж

Re: Има ли начин за други чистачки и какви

Мнение от deniac » 14 Яну 2022, 8:35

Да пригодиш захвата не е невъзможно, но рискуваш при скорост да се счупи, да излети и да застрашиш живота на тия, които карат зад теб.
Аз така се мъчих да взимам само гумата от обикновена Бош чистачка 65см няколко години. Но все чувах скърцане. И с качестовото на почистване не бях доволен.
Накрая взех оригиналния BOSCH 814S

Ето обява в ибей от Англия:
https://www.ebay.co.uk/itm/294468151627


Аз взех комплекта за 25 паунда от същия търговец. До София чрез ggbg идват за още 5лв.

Сега няма скърцане, няма прескачане. Идеално.

Все пак имай предвид, че ъгъла, под който чистачката ляга на стъклото има голямо значение. Трябва да ляга вертикално, за да няма прескачане или скърцжане в някоя от посоките на движение, когато чистачката стигне края на стъклото.
Това се регулира лесно през главния болт, който захваша рамото за механизма за движение. Не се откачват тръбичките за вода, само се разхлабва, регулира и затяга.


s-l1600.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook