Вода около ръчната

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.03.2019

Вода около ръчната

Мнение от gnubass » 12 Дек 2020, 10:43

Здравейте.

Ще ви разкажа накратко какъв ми е проблема, с надеждата, че някой се е сблъсквал с нещо подобно.

Карам от София до Бургас при непрестанен дъжд. На Бургас ми светва жълта лампа за ръчната. Пристигам и паркирам. На следващата сутрин колата няма ток. Подавам ток и я карам на сервиз. Отзад акумулатора и резервната гума плуват във вода. Ръчната също (въпреки че е доста високо). Подсушавам всичко и запалва. Изчистват се всички грешки и колата тръгва нормално. Все още не работи ръчната обаче.

След 3 дни спирам на лек наклон, като багажника се пада в ниската част. Връщам се в колата и старт/стоп бутона не реагира. Започват да светят всякакви грешки.

С пътна помощ откарвам колата в сервиз. Ръчната в багажника е отново пълна с вода. Платката е плувала цялата и оттам са дошли всички проблеми.

Смених ръчната и засега всичко е наред.

Въпроса ми е някой има ли идея откъде може да влиза вода? Защото очаквам при следващо каране в дъжд, отново да се наводни отзад и да стане същият проблем.

Мернах, че гумения маншон на едното жило е леко цепнат и го залепих с малко силикон. Обаче се съмнявам оттам да може да влиза толкова много вода.

Другата опция е от шибидаха... Идея си нямам назад посока багажника къде се падат дренажите...

Някой да е имал подобни главоболия?

Предварително благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Вода около ръчната

Мнение от ares2 » 17 Дек 2020, 22:09

трудно е да се разберат такива неща.. колкото и да ти е смешно махаш корите, затваряш се вътре и някой облива с вода докато ти светиш и гледаш вътре.. има разни дренажчета там около пантите на багажника.. уплътнението на самият капак.. стоповете.. и тн
така съм си ловил теч на Е39 и го открих с метода по горе.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Вода около ръчната

Мнение от Дидо2 » 20 Дек 2020, 8:58

Може би е удряна и този проблем никога няма да го оправиш имал съм кола с удар отзад и винаги си разхождах едни 5/6л вода дупчи пода да се отича и снимай и в карса....

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook