Е66 750Li притрепване на обороти

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 30.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 750Li E66
Мечтае да кара: BMW X5 50D M

Е66 750Li притрепване на обороти

Мнение от noobcontrol » 29 Апр 2020, 3:14

Здравейте колеги! :wave:

От няколко дена имам леко притрепване на оборотите +- 60 оборота на празен ход и се усеща, че мотора не е спокоен и леко повибрирва. На 1во палене сутрин оборотите играят от 1100 до 1300 за 3 секунди и се чува изпукване от генерацията и след това всичко утихва. като загрее изцяло започват дадените проблеми с притрепването. Грешки няма никакви и колата си върви добре. Един път ми светна чек-а в Словения, но след няколко паления изчезна. Грешката беше за ламбда сонда преди катализатора банк 1... тогава колата беше на 283000 км и от тогава не се е появявала... в момента е на 295000 и няма записани грешки в DME-то. Преди 6 месеца като взех автомобила на 265000 км съм сменил превантивно :
-Дебитомер
-8 свещи ngk
-8 бобини ngk
-вакуум помпа/клапан -за съжаление не превантивно :/
-масло скорости/гумички мозък автомат
-2та ccv клапана
-проверка за вакуум отечки
-пълен ъпдейт на скорости/мотор/всички електроники с най-новата версия от 2017та

Утре ще сменя О-пръстените на ванос соленоидите и на валвтроник моторчетата

Впечатление ми е направило, че от както съм взел колата, катализатора на банк 1 леко дрънчи при ускорение и се чудя, да не е дал фира и да сбърква сондите. на живи данни Pre-cat е 1.48 волта а after cat 0.65 и на 2те банки.

Ако някой е имал сходни проблеми ще се радвам да чуя мнения!
ps. Колата няма ГАЗ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 402
Регистриран на: 4.01.2005
Местоположение: montana
Пол: Мъж
Кара: е65 750i
Мечтае да кара: V12 но без притеснения
Детайли за колата: N62B48

Re: Е66 750Li притрепване на обороти

Мнение от ljubo72 » 07 Юни 2020, 19:11

при подобен проблем с претрисването като загрее,смених соленоидите защото ги имах от една акция в бмв и всичко заспа с оборотите.опитаи,би трябвало да има и грешчица с дигностика.поздрави
БМВ не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 6.01.2012
Пол: Мъж

Re: Е66 750Li притрепване на обороти

Мнение от m1ta4ky » 08 Юни 2020, 8:41

Колега, аз имах подобен проблем с играенето на оборотите. Смених свещи и се оправи. Също съм сменил о-пръстените на соленоидите и на вакуум помпата. Имах и едно скъсано маркуче на вакуум помпата, смених го с едно ново цяло парче, защото старото беше нацепено. Единствено не успях да сменя 4-те клапана, които маи бяха за ваноса, но не съм сигурен, просто не успях да ги извадя и не посмях да ги дърпам. При мен остана единствено следния проблем: при почти всяко палене, колата пали и сама се форсира един път до около 1100-1200 оборота и след това работи равномерно...това форсиране дали се е появявало при някой, за мен е доста странно... Къде направи ъпдейт на електрониката ?

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook