Мнение/Препоръки

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 17.04.2020
Пол: Мъж

Мнение/Препоръки

Мнение от dnedkov25 » 17 Апр 2020, 10:06

Здравейте, нов съм в групата и тепърва мисля да съм със съответната марка автомобил!

Има малко въпроси които ще задам за да си изясня и за мен положението относно конкретен автомобил.

Мисля да вземам Е65 730 дизел, 2004г, 218 кс:

Доволни ли сте от модела, издражлив ли е, чупи ли се много, поддръжката като ценови диапазон (не най-евтиното но не и най-скъпото - средна хубост), разход, на колко Км се сменя верига, съединител и други скъпи части, турбото, дюзите, електрониката.

Искам кола която да карам тъй като всеки ден пътувам до работа и обратно по 50-60 км. ( не да стои в сервиза или гаража)

За какво да гледам като проблеми или евентуални скорощни такива? пр. (притриса при тръгване - проблем скоростна кутия)

Моля мненията да са на компетентни ползватели на марката и хора който са карали съответния модел. (мнения от типа: на един приятел, един познат че на балдъзата любовника помагал на комшията си да смени накладките и било голям зор на тоя кютюк...... и прочие не ме интересуват) поста ще е важен и за други в групата така че не го обръщайте на лаф-моабет да спамите и спорите.


Благодаря предварително, Весели празници и внимавайте с яйцата :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от Дидо2 » 17 Апр 2020, 21:33

Ами пич като ти чета изискванията относно поста ти защо направо не помолиш джамбазина от който ще си я купиш да ти го обясни!!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 17.04.2020
Пол: Мъж

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от dnedkov25 » 18 Апр 2020, 8:40

не ми е проблем да питам и него но нали за това е този форум, да науча различни мнения!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от kikko » 18 Апр 2020, 9:48

Има много писано по въпросите,които задаваш. Вариантите да караш такъв автомобил са два:
1. Имаш много пари,които си готов да наливаш,защото при такъв автомобил на такива години си е наливане.
2. Имаш добър доход,разбираш от автомобилна диагностика,автомобилни ремонти и имаш желание да прилагаш знанията си.
Ако не се припознаваш,в някой от горните два образа не се захващай с Е65.

П.С. Ако искаш конкретика,използвай търсачката. Като жокери " ЕДЦ проблеми" , "динамик драйв плоблеми" , "м57 вериги" , "колата не заспива" , "предница тресе след смяна на неоргинални дискове" , "потропване кормилна рейка". Дюзи,турбо,автомат са като всички от това поколение.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от astrapower » 18 Апр 2020, 11:50

16-годишна 7-ма серия....Помисли отново дали имаш нужда точно от това. Причините са доста, но колегата преди мен го е описал добре, или имаш доста свободни средства да ремонтираш или си любител диагностик с оборудван гараж за ремонти. Идеята за стар премиум изначало е доста погрешна. Ако ти се кара БМВ, има и по-смислени модели в които да наливаш. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 17.04.2020
Пол: Мъж

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от dnedkov25 » 19 Апр 2020, 7:57

така като прочетох всичките мнения и препоръки ( 2 на брой) май разбирам бмв защо ги критикуват всички и се подиграват на шофьорите им. Мисля да се насоча към друга марка че там проблемите ще са по малко !

Благодаря за коментарите и весели празници !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от Дидо2 » 19 Апр 2020, 13:54

Весели и на теб!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от kikko » 19 Апр 2020, 18:43

dnedkov25 написа:така като прочетох всичките мнения и препоръки ( 2 на брой) май разбирам бмв защо ги критикуват всички и се подиграват на шофьорите им. Мисля да се насоча към друга марка че там проблемите ще са по малко !

Благодаря за коментарите и весели празници !


Успех! :mhihi:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от Ненко Вранков » 21 Апр 2020, 8:16

Ako разходи и ремонти те притесняват, не си купувай кола, изобщо... камоли най-висок клас.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.09.2014
Пол: Мъж

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от 0000A6 » 14 Май 2020, 7:27

Всички искат да карат 7-ца, но за без пари. Ходят и гледат най-евтините по обявите, които светят, като коледни елхи и са на последни издихания, кой знае от коя гробница са внесени в Бг, протекли, като лейки, а за поддържаните, които са на съвсем нормални цени според модификацията и годината ти те смеят, че им била висока цената. Тези Е65 не са вече никаква "гъзария, а повечето ги искат точно за това... е има Е90, Е60 и за "келешлък" е по- добре. Винаги съм се чудел на това, да искаш премиум клас, пък дори и 2004 година и да си мислиш, ме ще я караш без пари. Искаш ли такава кола, трябва просто да извадиш "кеша" и да взимаш. Няма, какво да се чудиш за слаби места и ""болежки".
Темата наистина нека да е полезна за хората, които искат да се сдобиват тепърва с такъв тип кола и да почнат малко да мислят преди да ходят да гледат обявите на тези коли, дали са за тях.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от Дидо2 » 15 Май 2020, 10:55

Не си много прав относно е65 дори и остаряваща тя ще си остане винаги един истински автомобил!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Мнение/Препоръки

Мнение от ares2 » 03 Сеп 2020, 22:40

да.. тази кола докато не се пробва няма как да се знае много за нея.
като технологии завинаги ще остане нещо ОГРОМНО за времето си, тя дори и днес е повече от редица марки и модели..
дизайн - шедьовър! пак сложен за възприемане.. без да се засяга никой, но за да схванеш Е65 като форми се изисква малко капацитет..
да я сравняваме с е90 и е60 е нещо неправилно. всеки стар фен знае защо.
доказаване? какво доказване . коли на по 15-16-17 години постоянно на пътя какво има да ги доказваме. всичко може да се повреди, но и да се прави.

проблеми има като всеки модел НО. тук най сложният проблем е неграмотниците по сервизите, които като я видят тази 7 серия и ги ловят лудите защото просто им е извън познанията. от тук идва и по ниската пазарна цена и съответно плахото търсене години наред.

Обаче както каза колега по -нагоре, ако няма кой и къде да ти я поддържа или ако ти не се занимаваш лично, по-добре не се захващай

специално м57 си е приятен мотор и си носи купето прекрасно, разхода е нормален, но си остава с капризна пипкава периферия която след 200 000 си и трябва препипване и внимание. все пак е пластмасовата ера
Изображение

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook