Премахване на EDC и възглавници

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Премахване на EDC и възглавници

Мнение от nforced » 15 Мар 2020, 21:23

Колеги, взех една кола наскоро (745D) и се имам интересно потропване отпред и отзад (вляво) без видима причина по окачването... Колата е с EDC и възглавници отзад. Проверих варианти за втора ръка такива и не са някакви кой знае какви папри 550лв за два-та броя, но ресурса и състоянието при такива части втора ръка не е много ясен. Рециклаж при AirTech е 500лв на парче. Та се замислям дали да не си взема от друга кола без тези екстри 4-те макферсона и да си взема нови амортисьори. Някой има ли впечатления как ще бъде потенциалната разлика? EDC-то струва ли си да се набиват пари и толкова по-яко ли е от версията с "нормално" окачване? Всичко е въпрос на пари и лично мнение разбира се, но при дългогодишния ми опит с Е38 и нормалното окачване с Sachs бих си взел такова пак?!
Едни врати напред

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Премахване на EDC и възглавници

Мнение от klintan66 » 19 Мар 2020, 11:16

Не мисля, че потропването и е от EDC.
Моята е без, а на един приятел е със ЕДС. В градско има разлика макар и не много голяма.
Осезаемо се усеща при неравности и пътуване със завои.
Аз не бих го махнал в никакъв случай.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Премахване на EDC и възглавници

Мнение от nforced » 19 Мар 2020, 11:26

klintan66 написа:Не мисля, че потропването и е от EDC.
Моята е без, а на един приятел е със ЕДС. В градско има разлика макар и не много голяма.
Осезаемо се усеща при неравности и пътуване със завои.
Аз не бих го махнал в никакъв случай.
И от други хора чувам, че не било от него, но никой не казва от какво е

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Едни врати напред

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Премахване на EDC и възглавници

Мнение от ///M Power » 20 Мар 2020, 0:28

nforced написа:
klintan66 написа:Не мисля, че потропването и е от EDC.
Моята е без, а на един приятел е със ЕДС. В градско има разлика макар и не много голяма.
Осезаемо се усеща при неравности и пътуване със завои.
Аз не бих го махнал в никакъв случай.
И от други хора чувам, че не било от него, но никой не казва от какво е

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Залагам, че е нещо по носачи/тампони. Лошото е че понякога няма как да го хванеш. И моята похлопва отпред в ляво, и съм почти сигурен че е шарнир. Но няма нищо видимо. И преди съм имал такива проблеми, става само с налучкване.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Премахване на EDC и възглавници

Мнение от kikko » 21 Мар 2020, 13:31

Има голяма вероятност да е от кормилната рейката. Минал съм по този път и говоря от опит. Провери я.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Премахване на EDC и възглавници

Мнение от Ненко Вранков » 21 Мар 2020, 20:55

Ако имаш динамик драйв система, пусни й една инициализация ... ако се издъни, имаш проблем. На доста такива коли съм имал проблем именно там.. лошото е трудното отстраняване на проблема. Що нерви и разходи са отивали, не е истина. В момента пак имам една проблемна именно там. Сменихме носачи и амортисьори и продължава, хванах динамика. Този път решението на собственика е - цялата система вън.
Уникална екстра е, но при занемарени коли.. започне ли да прави мизерии, филма е брутален! Тръби се късат, една струва 120-140 лв , а са 8-10... клапанни тела, актуатори, датчици за ускорение, модул... помпата да не забравяме.. имам 2 излишни. За всичко се дават пари... някой ще каже , че не са милиони.. не са, но се събират...

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 6.01.2012
Пол: Мъж

Re: Премахване на EDC и възглавници

Мнение от m1ta4ky » 22 Мар 2020, 9:08

Колега, как се пуска тази инициализация ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Премахване на EDC и възглавници

Мнение от nforced » 22 Юни 2020, 21:13

Сега пак стигнах до този момент, отпред дясно (предимно) си тропа яко, усеща се най-много в завой. Проверих е Airtech 500 стотака на парче е рециклажа, втора ръка са по 250-300лв, но са на 100 години и са не ясно колко стотин хиляди... Искам да сложа нови обикновенни амортисьори, но не знам отзад какво да правя с възглавницата и отделно как ще е возията после. Но трябва да измисля, нещо, така не може да се кара, тъпо е... Просто се чудя, дали рециклиране ще изкара дълго по тези пътища и тези джанти 19' с рън-флат гуми. Някой който е карал и двата вариант може ли да сподели какво е усещането и дали си струва? Аз лично търся само комфорт за такава кола, не ми трябва спорт... В крайна сметка ще си платя попската и така 8)
Едни врати напред

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Премахване на EDC и възглавници

Мнение от Atanas328 » 26 Юни 2020, 2:05

Колега 4 месеца се чудиш ,не го ли измисли? И 20 пъти да питаш ,няма да ти кажат ,че е по добре с обикновени ,защото не е . А и какво толкова има да се чудиш,обикновения SACHS струва 200 лв ,a електрическия 2000 лв ,нормално е по скъпото да е по-хубаво.Има огромна разлика и естествено ,че с ЕДЦ возията е 2 класи отгоре. Ако нямаш динамик драйв и едц по добре си вземи е 60 ,иначе караш голяма 5ца ,а не 7ма серия.Не си заслужава ще ти кажат ,тези които са с обикновени ,защото гроздето е кисело.
За рециклаж съм чувал,че резултата е ок. 2ра ръка също е вариант,не си мисли,че тези амортисъори гърмят от щяло и нещяло.Ако не им се е случвало нещо фрапанто може да изкарат и 1 милион,въпрос на късмет е .Ако искаш да си на 100% сигурен,купуваш 4 нови по 1800 лв бройката с отстъпката ,цената става колкото струва колата ,ама кой каквото може да си позволи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Премахване на EDC и възглавници

Мнение от klintan66 » 27 Юни 2020, 22:16

Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Премахване на EDC и възглавници

Мнение от doncheff » 19 Авг 2020, 13:58

Един тъп въпрос: ако се конвертира на нормално окачване с обикновени амортисьори, има ли начин да се излъже системата да не показва грешка, или трябва да си караш с коледната елха на таблото?

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook