Странен проблем с ABS/DSC, колелата блокират!

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Странен проблем с ABS/DSC, колелата блокират!

Мнение от nforced » 22 Яну 2020, 17:09

Колеги днес докато си карах педала на спирачката започна да става много твърд до степен, че само го докосваш и колата забива. По това време колата започна да спира сама при отнемане на газ. Спрях изписа грешки за ръчната спирачка, закачих я на лаптопа веднага (беше ми под ръка) и даде 0051B0 EGS: Message (brake light swith) from DSC implausible след още игра даде и 005EFE DSC: Pressure sensor (offset)... и няма тръгване все едно съм натиснал ръчната. Изчистих грешките, оставих я за пловин час и като се върнах всичко беше, покарах още 1км и пак същото, и двата задни дискове се напекоха, колата не иска движи. Отворих кутията на ръчната в багажника където е моточрето което опъва жилата, всичко ок, бяха си отпуснати до край, пробвах я, работи си - не е от нея. Накрая изключих буксата на ABS/DSC модула отпред и педала се отпусна, едвам се прибрах защото пропадаше докато спирах и карах много бавно до нас. В момента положението е много интересно: при загасена кола педала при натискане първия път се усеща твърд, но бавно пропада до долу и като го напомпам вместо да стане по-твърд направо изчезва и си пропада до долу свободно. Като го оставя за 5-10сек пак става "твърд" и историята се повтаря. Колата е с ACC/Distronic ако има значение, като пробвах с ISTA-D и двата мотора работят (ABS + pre-charge) без проблеми, грешки няма, лампи не светят на таблото.

Някакви идей? :lalala:
Последна промяна nforced на 09 Фев 2020, 9:22, променена общо 1 път
Едни врати напред

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 1.05.2010
Кара: E65 745D

Re: Странен проблем с ABS/DSC, задържа задните гуми!

Мнение от nforced » 09 Фев 2020, 9:17

Така, проблема е решен! Не стана 100% ясно както точно стана, но след смяна на DSC модул, главен спирачен цилиндър, серво и 5 пъти обезвъздуване колата най-накрая има спирчки.

DSC модула не е наличен когато колата е запалена (работи само на контакт!) (NO COMMUNICATION WITH DSC MODULE S0085) с ISTA+, отделно всякакъв вид грешки свързани с това: стоп машинка на педала, датчик налягане на ABS модула 005EFE DSC PRESSURE SENSOR offset ,lateral acceleration сензор под седалката, driving speed и т.н.

Съвети, когато сменяте главен спирачен цилиндър помолете приятел да ви помогне, аз личо винаги правя всичко сам, но има моменти, когато това не е ок :mhihi:

Когато го сменях сам пъртия път въобще не бях уцелил буталото което е от педала и двете гайки ги стегнах с малката тресчотка, което само прееаба помпата леко в цилиндъра (не беше вътре оста коята го бута), след това с приятел го накарах да натисне педала отвътре и пишкта се показа, това беше единствения начин нещата да станат както трябва! Пробвах няколко пъти да "налучкам" помпата в сервото, но никога не стана, колкото и да опитвах, винаги стърчеше малко, когато стане, главния спирачен цилинър влиза до край сам без сила, ако не става това, значи не е ок. Казвам го защото старото серво го преебах и вътре беше пълно със спирачна течност и педала беше на кокал, така и не разбрах първопричината, но знам какво да не правите.

Сега имам резервни DSC модул и чисто нова помпа LPR италианска :lol: (взех серво с помпа)
Едни врати напред

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook