Адаптивни амортисьори

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.09.2008

Адаптивни амортисьори

Мнение от Vila » 07 Авг 2012, 13:49

Здравейте,
Темата забелязах е чувствителна, всички препоръчват да се избягват адаптивните амортисьори (Adaptive Drive) и може би с право - справката в Камор показва, че струват 3300 лв. бройката.
Въпросите ми се към колегите, които имат тази екстра.
- Колко често се чупят тези амортисьори? За 4 години и горе-долу 100 хил. км колкото карам аз колко пъти ще ги сменя?
- На колко хил. км се чупят? Ако гледам кола да кажем на 160 хил. км колко километраж имам преди да планирам ремот?
- Станат ли за смяна има ли алтернативи (рециклират ли се, има ли ги в eBay, има ли ги 2-ра употреба)?
- Нещо друго чупи ли се от адаптив драйв системата? Видях, че компресова и стабилизаращия вал и те не са за подценяване.
- Доколкото разбирам скъпи са адните амортисьори. Предните различават ли се съществено по цена от нормалните маслени амортисьори?

Съжалявам ако темата или част от нея се повтаря. Не намерих отговор на тези въпроси във форума, въпреки, че сериозно се порових преди да пост-на нова тема.

Благодаря :-)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 18.06.2007
Кара: 745i

Re: Адаптивни амортисьори

Мнение от tonecca » 09 Авг 2012, 14:06

Аз съм с такива амортесьори. Моите се скапаха малко преди 150х.км. /оригиналните/
При официалните представители единият преден амортесьор е 1800лв . Обикновенните са 600лв .
Доколкото съм запознат предните са адаптивни /механични/, а задните са въздушни. Принципно се рециклират , но в БГ не се предлага тази услуга за амортесьори с адаптивно окачване. Задните могат да бъдат рециклирани в БГ.
С Динамик драйв системата не съм имал проблеми. В един сервиз умишлено бяха откачили датчика от единият амортесьор, за да симулират проблем....... със сервизите е малко сложно! Ако не попданеш на качествена диагностика , може да смениш куп ненужни неща.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 23.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E65 730d

Re: Адаптивни амортисьори

Мнение от soreman » 16 Авг 2012, 23:23

Какви са тези адаптивни амортесьори?
Аз съм с динамик драйв и колата е на 220К км и проблеми няма никаква. Както каза колегата важно е къде се сервизира колата. Например от разбит шарнир ми се е случвало при остро влизане в завой да ми дава, че има проблем с динамик драйва, което в един сервиз ми казаха, че трябва да се сменят предните амортесьори (ужас), но след смяна на шарнира в друг сервиз колата заспа и не е давала проблеми...
А за возията с и без динамик драйв - просто разликата е огромна, почти като разликата между 3-ка и 7-ца :)

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 12.08.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е65
Детайли за колата: E65

Re: Адаптивни амортисьори

Мнение от lovjiata » 21 Авг 2012, 17:48

Между другото от шарнир наистина може да ти даде грешка, но тя изчезва почти ваеднага.Ако имаш наистина проблем се появява друга грешка(едно амортисьорче на таблото).Само амортисьора в BMW е 1600лв.(проверих преди седмица) , което значи , че може да се намери на полувин цена.Разликата наистина е огромна.Динамик драйв представляват ел.амортисьори, които втвърдяват колата при завой и при по висока скорост, което само по себе си осигурява стабилност на колата.Аз закупих колата преди месец и вече я пробвах в завои с доста висока скорост, наистина колата не помръдва.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.09.2008

Re: Адаптивни амортисьори

Мнение от Vila » 31 Авг 2012, 22:52

Както се казва както и да е... :-)
Реших, че поддръжка на адаптивни амортисьори е над моите възможности и си взех 7-ца с нормално окачване.
За колегите които ще се сблъскат с този проблем ще обобщя какво намерих в нета по въпроса.
Предните се преживяват. Проблема са задните. Както стана дума единия струва 3400 лв. в Камор с 5 дена доставка. Могат да се счупят по всяко време след 150к км но с правилна експлоатация и поддръжка издържат и над 400к км (информация от моя сервиз). Тук ще изкоментирам колегата soreman. Тези амортисьори ще се счупят, това е ясно. С правилна поддръжка и по-внимателно каране (и повече късмет) може само да се счупят по-късно, в идеалния случай при следващия собственик, но ако човек си вземе кола на 180-200к, аз лично бих сметнал една смяна още като си я купувам.

Има поне 2-3 сайта в който може да се купят 2-ра употреба на под 1000км. Има и китайски, 245 USD/брой с безплатна доставка, представям си какви са. Поне на външен вид (има картинки) са ги докарали :-)
От няколко места чувам, че се рециклират, това май е най-оптималния вариант, но не можах да намеря линкове. Може някой ако знае да пише.

Не съм сигурен, че е разрешено пост-ването на линкове, така че за сега ще се въздържа. Ако някой се интересува от сайтовете по-горе да ми пише на лично.

Между другото таман си докарах 7-цата от немско. Не видях много линкове как се прави, мисля да опиша с подробности и цени цялата разходка тия дни. Смятам, че ще е полезно.

Хайде и да не ви се чупят скоро :-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 8.08.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: BMW E66 760Li
Мечтае да кара: BMW E66 760Li

Re: Адаптивни амортисьори

Мнение от mystvd » 16 Май 2021, 11:20

Здравейте колеги за да не отварям нова тема да попитам следното от скоро си взех e65-2004-760 Li интересува ме как да разбера дали задните амортисьори са въздушни или обикновени,питането ми е защото десен заден дачик се прецакал изписва ми-"Level control system fault!

Благодаря предварително
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: Адаптивни амортисьори

Мнение от doncheff » 20 Май 2021, 11:44

mystvd написа:Здравейте колеги за да не отварям нова тема да попитам следното от скоро си взех e65-2004-760 Li интересува ме как да разбера дали задните амортисьори са въздушни или обикновени,питането ми е защото десен заден дачик се прецакал изписва ми-"Level control system fault!

Благодаря предварително

Щом имаш Level control, значи си на въздух.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 325
Регистриран на: 8.08.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: BMW E66 760Li
Мечтае да кара: BMW E66 760Li

Re: Адаптивни амортисьори

Мнение от mystvd » 24 Май 2021, 6:56

doncheff написа:
mystvd написа:Здравейте колеги за да не отварям нова тема да попитам следното от скоро си взех e65-2004-760 Li интересува ме как да разбера дали задните амортисьори са въздушни или обикновени,питането ми е защото десен заден дачик се прецакал изписва ми-"Level control system fault!

Благодаря предварително

Щом имаш Level control, значи си на въздух.


Благодаря колега
Изображение

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook