Колеги,помагайте!!!

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.11.2010
Пол: Мъж

Колеги,помагайте!!!

Мнение от IRIDIUM7 » 29 Юни 2011, 19:52

Здравейте на всички.
Моля за мнение и съвет.Не съм много запознат.
В момента съм с 530d-2002г.-перфектен автомобил
Реших да я сменя с 7 серия-2002-2004
Не мога да се ориентирам обаче-бензин/дизел,година и т.н.
Имам приятели с бензинови и те съветват да не е дизел,че им горяла горивната помпа,а тя струвала много /каквото и да значи това????/
Чета предишни теми за адаптивни окачвания и т.н.,но пак ако може малко пояснение кой е оптималния вариант за покупка.А и не видях тема за "дежурни проблеми",та ме интересува и цена за поддръжка,части и т.н.
Благодаря за разбирането,всяко мнение ще ми е от полза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Колеги,помагайте!!!

Мнение от pironkov » 29 Юни 2011, 23:20

Колега виж сега...искаш да си купиш голям клас кола...ако поддръжката ще я сравняваш с на 3-ка,5-ца и тн може да ти се стори скъпа.
Бензин не съм карал но знам, че не са много китка за мирисане...вече 4-та 7-ца имам дизел...и досега слава богу помпа не съм видял да гори и някой да сменя...сигурно има и такива случаи....
От към разход на гориво 730д е перфектна и динамика...по големия дизелов мотор създава проблеми с турбините и тн.
Не ти трябва да си взимаш 7-ца с EDC или след 2005 тъй наречения Adaptive Drive...няма да получих кой знае каква разлика от към возия освен куп проблеми.
Само ще те посъветвам да не взимаш такава с проблеми и светещи неща по таблото...отремонтирането ще ти коства много пари и нерви. Така, че не се блазни по цената...
Хубаво е да вземеш версията която излиза след 2003г...има завиващи фарове...някой подобрения и така...Хубаво е да я вземеш и с Про Лоджик 7 озвучителна уредба...като кола иначе ако е сравняваме с S-класа...е направо желязна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: софия
Кара: 745d

Re: Колеги,помагайте!!!

Мнение от антонио » 30 Юни 2011, 9:15

истината за седма серия колега е 745д, и по добре дай повечко пари, но си вземи лифтовия модел, в него всичко е изчистено като детски болежки и проблеми, най-здравите мотори(дизелови) са бмв това би трябвало да го знаеш, скоростните кутии са надежни и не дават кой знае какви проблеми, колегата пиронков е прав за адаптив драйва ,не защото е калпава системата а ми тези дупки тука му разказват играта както и едц системата, иначе всичко друго е приказка в тази кола а и върви като самолет, моята е 45д и ми дава 13л в града и е 380 коня сам си прави изводите, успех

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.11.2010
Пол: Мъж

Re: Колеги,помагайте!!!

Мнение от IRIDIUM7 » 30 Юни 2011, 11:50

Сервизно сравняване м/у 5 и 7-ца е ясно че няма равно.Но ако ви кажа с какви цифри ме плашат сигурно ще хвърлите ключовете и на вашите:))).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Колеги,помагайте!!!

Мнение от pironkov » 30 Юни 2011, 22:58

Давай... :) сподели...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 23.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е65

Re: Колеги,помагайте!!!

Мнение от JJunior » 01 Юли 2011, 9:40

Добре де, колеги, аз ли съм единствения с най-проблемната 730д ... Нямаше нещо което да не сменя по тази кола и направо ми се разказа играта ... Един от моите приятели кара 745 LI и няма никакви ядове, аз наистина се замислям дали да не го продавам тоя дизел и да си търся бензин ... Вярно е, че разхода е по-голям, но нямаш турбини, дюзи и т.н. ... Скоростните кутии са почти еднакви, само дето на моята в момента не могат да разберат какво и е и до момента съм налял една камара пари сменяйки едно по едно съставните части. Отделно има някакъв друг проблем и колата си похарчва доста отколкото пише на борда ... Явно аз изтеглих късата клечка с тази кола ... поправете ме ако някъде бъркам, но според мен е по-добре бензина ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Колеги,помагайте!!!

Мнение от optimist » 01 Юли 2011, 21:27

Колега мотора в твоята е39 не се различава драстично от този в е65 в 7-цата просто е една еволюция. Откъм части за него няма сериозни слабости и цената за поддържането му е ~ същата.
Сериозно ли си мислите ,че може на едно да сравнявате 30-ка дизел с 745 И :mhihi: моите уважения обаче общото е само емблемата и да в 3-ка и донякъде в петица 3л Д мотор е ОК обаче в7 серия е откровено муден и подхожда на силно спокоини хора без афинитет към динамика.
745Д с кое превъзхода 745 и или 750И освен с гиганските си потенциални разходи и двоинни километри на старо. Като казвате разход една745И дава 14-5 Реален смесен разход 3л дизел 11-12 направо тънкана .За коли втора употреба от тоя клас според мен бензина е значително по-рентабилен.
Важното е екземплярът които се избере да е поддържан свясно екстрите трудно се подбират при секънд хенд коли обаче да се отказваш от тях само щот можели да се счупят не е мислене подхождащо на истински фен и собственик на 7-ма серия 8)
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: софия
Кара: 745d

Re: Колеги,помагайте!!!

Мнение от антонио » 02 Юли 2011, 20:45

optimist написа:Колега мотора в твоята е39 не се различава драстично от този в е65 в 7-цата просто е една еволюция. Откъм части за него няма сериозни слабости и цената за поддържането му е ~ същата.
Сериозно ли си мислите ,че може на едно да сравнявате 30-ка дизел с 745 И :mhihi: моите уважения обаче общото е само емблемата и да в 3-ка и донякъде в петица 3л Д мотор е ОК обаче в7 серия е откровено муден и подхожда на силно спокоини хора без афинитет към динамика.
745Д с кое превъзхода 745 и или 750И освен с гиганските си потенциални разходи и двоинни километри на старо. Като казвате разход една745И дава 14-5 Реален смесен разход 3л дизел 11-12 направо тънкана .За коли втора употреба от тоя клас според мен бензина е значително по-рентабилен.
Важното е екземплярът които се избере да е поддържан свясно екстрите трудно се подбират при секънд хенд коли обаче да се отказваш от тях само щот можели да се счупят не е мислене подхождащо на истински фен и собственик на 7-ма серия 8)

КОЛЕГА ТУК МОЖЕМ МАЛКО ДА ПОСПОРИМ С ТЕБ ОТНОСНО 45Д И 40 БЕНЗИН ИЛИ 50 БЕНЗИН-РАЗХОДА И М В ГРАДА Е 18-20Л КАЗВАМ ТИ ГО ОТ ОПИТ 45Д НЕ МОЖЕШ ДА Я КАЧИШ ПОВЕЧЕ ОТ 14, ТОВА Е ПЪРВО, ВТОРО БЕНЗИНИТЕ СЪЩО ДАВАТ ЯДОВЕ НЕ СИ МИСЛИ ЧЕ НЕ СЕ ЧУПЯТ, ДИЗЕЛА ЗА 45Д ТИ ГОВОРЯ Е НАПРАВЕН МЕГА ЗДРАВ, НЯМА КАКВО ДА МУ СТРОШИШ ДОРИ И КАТО КРАДЕНА ДА Я КАРАШ, ВСИЧКО ТИ ГО КАЗВАМ ОТ ОПИТ НЕ СИ МИСЛИ ЧЕ СЪМ СЪБИРАЛ МНЕНИЯ, ВЕЧЕ Е ВЪПРОС НА ГЛЕДНА ТОЧКА КОЙ НА КАКВО ЩЕ СЕ СПРЕ НО ЗА МЕН ОПРЕДЕЛЕНО 45Д Е ОПТИМАЛНИЯ ВАРИАНТ 30Д НЕ ГО КОМЕНТИРАМ ВЪОБЩЕ МАКАР ЧЕ И ТОЙ СИ Е ДОБРЕ ЗА ЧОВЕК НА КОЙТО НЕ МУ ДРЕМЕ КОЛАТА МУ ДАЛИ ИЗЛИТА НА СТАРТ ИЛИ Е ПО-ТРОМАВА, И ОЩЕ ИНФО-БМВ СЕ ОТКАЗАХА ОТ 45Д ПОРАДИ ПРОСТАТА ПРИЧИНА ЧЕ НЕ ИМ ИЗЛИЗАТ СМЕТКИТЕ-2 ТУРБИНИ И ТО ДОСТА ГОЛЕМИ (НЯМАТ ЧУПЕНЕ), НЯМА 1 ГРАМ ПЛАСТМАСА КАТО ВСМУКАТЕЛИ И ТАКИВА НЕЩА ВСИЧКО Е ЧУГУН НЯМА ПЕПЕРУДКИ И ТЕМ ПОДОБНИ ИЗМИШЛИОТИНИ АБЕ С 1 ДУМА СУПЕР ЗДРАВ МОТОР, СЕГА СЛАГАТ ШЕСТАЦИ С ГОЛЕМИ ТУРБИНИ И ИМ СКЪСЯВАТ ЖИВОТИТЕ В ПЪТИ, 45Д МОЖЕ БИ Е ПОСЛЕДНИЯ ИСТИНСКИ И ВЕЧЕН МОТОР НА БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: e65 730d SE
Мечтае да кара: m5

Re: Колеги,помагайте!!!

Мнение от optimist » 02 Юли 2011, 21:40

колега радвам се че толкова си се запалил по дизела :) Само дето няма как да излезе последния здрав и тн. Турбините не са ти кои знае колко големи колата тежи 200 кила повече от 750 и автомата е силно натоварен от респектиращата мощ на тоя дизел. Но да кажеш как не се чупел ;) НА бензина сравнен с тоя КР мотор действително нява какво да се счупи..да не говорим че може да се гази по начин непознат за дизела и все пак е доволно по-бърз :winky: Относно разхода 14 даваш ама само ако яздиш лекичко нормално си около 15+ (За софия) така че откъм разход на гориво разликата е несъществена. Отделно ако говорим не за нови коли дизела име Н брой неща дето са потенциални пътници и цените са по-сериозни значително спрямо бензиновите такива. Инжектори , ГНП , 2х турбини автомата общо взето нещата не са еднозначни..
Направих си труда да видя как са цените в дару колектора е 2000 лв 1х турбо 4100лв, ГНП 2000лв имаш още поне една помпа, 8х 730 лв инжектори .....ясно е че ако караш такава кола не си смяташ разходите с пунктуалност но все пак мисля че няма как да ти излезе по-евтино от бензина поне не и в седмица
Изображение

You sooooo want to hate these guys – they brag about the Ultimate Driving Machine and dammit they deliver exactly what they promise. In every sector expect definitive build quality and peerless engineering

некъв ентусиаст
Аватар
Мнения: 3687
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F02 750iL

Re: Колеги,помагайте!!!

Мнение от Ilko Ivanov » 03 Юли 2011, 6:50

@антонио , избягвай писането само с главни букви ;)
Това тук се смята ,че се караш на някой ......

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: софия
Кара: 745d

Re: Колеги,помагайте!!!

Мнение от антонио » 03 Юли 2011, 9:42

:yes:
Ilko Ivanov написа:@антонио , избягвай писането само с главни букви ;)
Това тук се смята ,че се караш на някой ......

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook