Въпрос за 730д

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.03.2011
Пол: Мъж

Въпрос за 730д

Мнение от borild » 07 Юни 2011, 15:48

Здравейте колеги нов съм в форума и исакам да попитам за горе посоченото БМВ. Сигурно тези въпроси сте ги чували милони пъти но:
1.като гледам в немското мобиле цената на общо взето всички 7ци е толкова ниска (става дума 7 по 12к евро) искам да попитам на какво се дължи това
2.Като подръжка 730д скъпа ли е?
3.Разход на гориво (четой в нета че 10-11л градско и 5-7 извън градско, ама нещо не им вярвам защото все пак това е 3.0 литров двигател)
Това са моите въпроси
Благодаря предварително!
Последна промяна borild на 09 Юни 2011, 14:26, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за 730д

Мнение от pironkov » 08 Юни 2011, 8:24

borild написа:Здравейте колеги нов съм в форума и исакам да попитам за горе посоченото БМВ. Сигурно тези въпроси сте ги чували милони пъти но:
1.като гледам в немското мобиле цената на общо взето всички 7ци искам да попитам на какво се дължи това
2.Като подръжка 730д скъпа ли е?
3.Разход на гориво (четой в нета че 10-11л градско и 5-7 извън градско, ама нещо не им вярвам защото все пак това е 3.0 литров двигател)
Това са моите въпроси
Благодаря предварително!

Колега...сега по въпросите...
1. не разбирам много какво искаш да питаш...но предполагам, че въпросът ти е защо варират така цените за 7-ците...
Ами защото има голямо разнообразие от към екстри и видове 7-ци...едно е серийното производство...друго е Индивидуал...материали...и тн. Малко хора правят разлика в това...за тях е все 7-ца :banghead:

2. Въпросът с поддръжката в Б-я е много спорен...според мен на каквато и кола да вземеш ако я обслужваш с оригинални консумативи в местен дилър на марката все частите са на приблизителни цени...много хора сравняват поддръжката със заместители...за съжаление за големия клас автомобили на която и да е марка не се предлагат много заместители...а има и голяма спекула с цените...от опит ти казвам, че ако си имал 3-ка може и да ти се стори малко скъпо... Бих ти дал съвет...не взимай с адаптивно окачване! :)

3. реален разход на тази кола по моето каране...което е спокойно за градско е около 12-13л...междуградско около 7.5-8л. Не забравяй, че са нови двигатели и не може да ги сравняваш с тези от 1994г...

Продавам моята ако ти представлява интерес... :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.03.2011
Пол: Мъж

Re: Въпрос за 730д

Мнение от borild » 09 Юни 2011, 14:11

А извинявай за тъпия въпрос но каква е разликата м/у индивидиал и обикновената 7 и какво е това адаптивно окачване щото много честно ги чувам във форума ама незнам кво правят и по темата за разхода чак не ми се вярва че е толкова нисък! А и аз обичам спокойно да карам не като някои идиот да упъвам и както селяните с тройките "да топат у лютеницата :mhihi: "

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Въпрос за 730д

Мнение от stankata777 » 10 Юни 2011, 2:24

borild написа:А извинявай за тъпия въпрос но каква е разликата м/у индивидиал и обикновената 7 и какво е това адаптивно окачване щото много честно ги чувам във форума ама незнам кво правят и по темата за разхода чак не ми се вярва че е толкова нисък! А и аз обичам спокойно да карам не като някои идиот да упъвам и както селяните с тройките "да топат у лютеницата :mhihi: "



Съдейки по правописа и пуктуацията,ти вероятно си един от тия упъващи и топащи у лютеницата :kuku: :banghead:
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за 730д

Мнение от pironkov » 10 Юни 2011, 8:32

borild написа:А извинявай за тъпия въпрос но каква е разликата м/у индивидиал и обикновената 7 и какво е това адаптивно окачване щото много честно ги чувам във форума ама незнам кво правят и по темата за разхода чак не ми се вярва че е толкова нисък! А и аз обичам спокойно да карам не като някои идиот да упъвам и както селяните с тройките "да топат у лютеницата :mhihi: "

...ами при УНДИВИДУАЛ версията цветове на колата, кожата дървото са поръчкови...примерно видът на кожата е съвсем различен, само при допир и може да се усети разликата...дървото в интериора...шарките му...всичко...спрямо това което се влага в стоковите 7-ци. :)

Моята примерно е Индивидуал...сравни я с стокова версия... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.03.2011
Пол: Мъж

Re: Въпрос за 730д

Мнение от borild » 10 Юни 2011, 16:27

добре ами примерно ако имаш навигации в облегалките на седалките (видях няколки такива в youtube-а) значи ли че е индивидуал щтото ми е мерак за такова а и друга разлика освен интериора има ли или не?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 9.03.2011
Пол: Мъж

Re: Въпрос за 730д

Мнение от borild » 10 Юни 2011, 16:27

stankata777 написа:
borild написа:А извинявай за тъпия въпрос но каква е разликата м/у индивидиал и обикновената 7 и какво е това адаптивно окачване щото много честно ги чувам във форума ама незнам кво правят и по темата за разхода чак не ми се вярва че е толкова нисък! А и аз обичам спокойно да карам не като някои идиот да упъвам и както селяните с тройките "да топат у лютеницата :mhihi: "



Съдейки по правописа и пуктуацията,ти вероятно си един от тия упъващи и топащи у лютеницата :kuku: :banghead:


може ли само да не ми спамиш по темата?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за 730д

Мнение от pironkov » 15 Юни 2011, 13:28

borild написа:добре ами примерно ако имаш навигации в облегалките на седалките (видях няколки такива в youtube-а) значи ли че е индивидуал щтото ми е мерак за такова а и друга разлика освен интериора има ли или не?

Това което си гледал са монитори вградени в предните седалки...се слага само по поръчка и на 760и или други дълги бази...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Въпрос за 730д

Мнение от achobre » 22 Сеп 2011, 18:59

здр значи насочил съм се към 7-ма серия и искам да попитам всички модели ли са с адаптив драйв след фейса
мисля колата да е след 2007 год.и ако може да ми кажете нещо повече за моделите след фейса не съм мн запознат затова питам доста четох но все пак :) благодаря ви.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за 730д

Мнение от pironkov » 22 Сеп 2011, 20:00

Adaptive Drive е екстра...не е налична при всички модели...за българските пътища не знам до колко е удачна...според мен ще ти създава повече проблеми от колкото комфорт...един амортисьор за него е по около 2000лв на бройка.
Според мен си вземи с нормално окачване. А и модела точно преди фейса ми харесва повече....другия ми е много объл...дипломатически :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Въпрос за 730д

Мнение от achobre » 23 Сеп 2011, 15:37

а има ли вариант примерно да се смени това окачване с нормално обикновенно и горе доло колко струва?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за 730д

Мнение от pironkov » 23 Сеп 2011, 20:36

Нестава... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 4.02.2008
Местоположение: София

Re: Въпрос за 730д

Мнение от Мартос » 23 Сеп 2011, 23:53

От доста личен опит от 730д '05 фейслифт 231кс. Просто страхотен автомобил. Супер динамика за килограмите си. Чудесна визия и комфорт. Много глезотиики при положение че този който аз съм карал беше доста постен. В момента колата е на 260к км купувана нова от дару кар. Освен 2 пъти основен ремонт на ходовата част са сменяни само консумативи и перката на климата. За тия километри колата 90% от времето е карана на ужас и е отвратително дуракоустичива. А най-учудващото е ниския разход. Последно ходих с нея до Берлин. И един резервоар от 90л изкара до малко след Прага , като са спазвани всички ограничения. В Германия по магистралите с каране 150-200 дава разход около 8.5/100. Фабрично си гори 1-2л масло за една смяна от 30к.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook