проблем с ключа на е65

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.05.2010
Пол: Мъж

проблем с ключа на е65

Мнение от andro_petrov » 13 Юли 2010, 0:04

днес като пробвах да вкарам ключа в легълцето да просто не го задържа и не мога да запаля.някой имал ли е подобен проблем и дали има някакво аварийно запалваяне или металния ключ е само за вратите и багажника.мерси колеги.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от pironkov » 13 Юли 2010, 7:01

...явно не го разпознава...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.05.2010
Пол: Мъж

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от andro_petrov » 13 Юли 2010, 12:12

разпознава си го,нещо вътре в механизма е проблема.днес ще ходя в сервиз и ще видим какво ще стане.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от pironkov » 14 Юли 2010, 8:25

...пиши после какво е станало...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.05.2010
Пол: Мъж

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от andro_petrov » 18 Юли 2010, 15:47

много странна работа,един ден работи всичко си е ок влизам в колата паля и трагвам на другия ден същата работа ключа влиза до половината и пак същия проблем за около два дена и пак се оправя за един ден.това май нещо софта се е прецакал.бях на майстор и ми препоръча да си взема нов ключ но според мен не е ключа.някякви идеи???

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от pironkov » 21 Юли 2010, 7:42

...иди до БМВ преди да купуваш каквото и да е... един ключ е бая скъп...

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.05.2010
Пол: Мъж

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от andro_petrov » 28 Юли 2010, 16:43

Странна работа,колата е вече една седмица в оторизиран сервиз на BMW в Лондон и преди три дена ми казаха че някакъв модул давал грешка (ccv или cuv или нещо такова) който контролирал запалването и ако го сменя ще се оправи,поръчвал се от германия.Та поръчах го за скромната сума от 2550лв с монтаж и гаранция 1 година.Днес сутринта ми се обажда приемчика и ми казва че както ми бил обяснил предишния път са направили ПЪРВАТА СТЪПКА но колата все още не палила :ranting: .много странно,защото единственно ми обясни че се е прецакал модула и просто като се смени ще се оправи.та сега следвало още 2 часа (590лв) :dunno: разследване каде е проблема и чакам ново обаждане да видим какво следва.някой сблъсквал ли се е с подобен проблем защото досега равносметката за една седмица е 3140лв а резултата е никакъв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от pironkov » 28 Юли 2010, 21:22

тц тц тц и аз си мислих, юе само тук са измамници...не ги оставяй така...как така са те накарали да платия нещо което не е било за смяна :dummy: :ranting:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.05.2010
Пол: Мъж

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от andro_petrov » 29 Юли 2010, 0:06

Утре сутринта ще ходя да говоря направо с мениджъра,уж е основния сервиз на БМВ за западен Лондон а са пълен майтап,това е пълно безобразие :no: .за трети път оставям колата в този сервиз и вече ще е за последен.първият път затварящия механизам от ляво на предния капак му бе изкочила една пружина и отивам аз да го оправя,защото като затворя предния капак от лявата страна не се затваря плътно и остава разтояние и като карам малко над 80км или духне по-силен вятър на борда ми дава че предния капак е отворен.Та оставям аз колата и след 5 часа се вращам да я взема.Плащам 460лв(за нов старите не ги ремонтират) дават ми ключа отварям аз капака и направо се втрещих,те сменили здравия с друг здрав механизъм.Затварям капака,обаче сега не се затваря и от двете страни,направо полудях :bang: .Викнах приемчика и той почва да ме обеждава че са го сменили,след 2 часа разправии някакъв от сервиза доиде и реши че и жилата били за смяна :dunno: .още 1 час разправии и най накрая си признаха грешката и ме компенсираха с безплатен преглед на колата и безплатно пълнене на климатика.на другия ден отидох до един малък сервиз и отстраниха проблема за 50лв.втория път хидравличното масло взе да изтича от някъде и констатацията им беше нови тръби за хидр.+ново хидр. радиаторче.5 дена ги чаках тези части но те така и не доидоха и така си се прибрах за България.Като се прибрах го оправиха,излезе че радиаторчето има лека цепка и от там изтича а тръбите са си перфектни.завариха го и всичко си е ОК.Но сега вече се оляха направо толкова пари за нищо,ако бяха ми обяснили че шансовете са 50 на 50 и да си преценя аз разбирам,но при положение че откриват каде е проблема и сега правят такива номера всеки нормален човек ще полудее.Утре отивам да се разправям пак,да си махат модула и да си слагат моя и си взимам колата и това е нямам повече излишни нерви,ще я карам в някакъв нормален сервиз.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от pironkov » 29 Юли 2010, 7:16

...вземи се свържи и с "BMW UK" за съдействие...сервизите много ги е страх от това...и мисля,че проблемът ти ще се реши бързо в твоя полза...пиши какво е станало. :bang:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.07.2010
Кара: BMW 745i
Мечтае да кара: Lamborghini Reventon

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от vasil.vasilev » 29 Юли 2010, 16:07

Не съм сигурен, но според мен проблема ти е или в свързването на акумулатора, или в софтуера. Пробвай да го преинсталираш или да отстраниш грешките, въпреки че докато не се преинсталира си ги помни и работа не се върши. При мен се появяват също някакви странни проблеми от сорта на: вечер като сложа ключа и преди да запаля, когато фаровете са ми на ауто, angel eyes започват да мигат като safety car ot F1... Или пък понякога ми изчезва звука и се оправя примерно след 1 час, докато колата не е запалена. Преди когато акумулатора ми беше за смяна преди да запали ми отхвърляше ключа или ако го приеме и опитам да запаля вътре започва да трака и фаровете да мигат.
това ми е подписо

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.05.2010
Пол: Мъж

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от andro_petrov » 29 Юли 2010, 18:29

колеги според вас каква е вероятноста да се прецака и ключа и стартера по едно и също време.???.защото май на там отиват нещата.според мен 1:1000000.Май искат да ми продадат ключ за 4000лв :bang:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от pironkov » 30 Юли 2010, 9:45

ремонта на страртера в БОШ-Пловдив...ми струваше 80лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 14.05.2010
Пол: Мъж

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от andro_petrov » 30 Юли 2010, 15:08

И на мен ми става така angel eyes,но това е от когато смених стандартните жълти с бели.Вчера ми се обадиха от сервиза и ми казаха,че след всичките тестове който са правели и ключа не работи и трябва нов.Ще го поръчам и ако запали с новия ключ,ще ги накарам да ми сложат моя модул(стартер) и да видим дали ще запали така,ако стане да си ми слагат моя и това е.Преди да отида при тях ми бяха препорачали да си взема втори ключ в един друг сервиз и ми казаха,че шансовете са 50:50 или е ключа или е стартера просто да избера по малкото зло,но да се прецакат двете едновременно е абсурд просто искат да ми продадат с нов ключ и нов стартер според мен.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.07.2010
Кара: BMW 745i
Мечтае да кара: Lamborghini Reventon

Re: проблем с ключа на е65

Мнение от vasil.vasilev » 31 Юли 2010, 23:11

според мен проблемът ти не е нито в ключа, нито в стартера... все си мисля че е нещо по малко. дано се окажа прав и да е софтуера примерно
това ми е подписо

Следваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook