Някои може ли да ми обясни черния облак зад мен 740д е65

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 16.05.2010
Пол: Мъж

Някои може ли да ми обясни черния облак зад мен 740д е65

Мнение от михайл михайлов » 25 Май 2010, 11:11

Имам следния проблем като дам рязко газ и отзад става (леш) голям черен облак. Четох ,че можело да е от катализатора или от филтъра за твърди честици. От какво друго може да е. Двигатела е на 50 000км няма да е от него. Дали в сервиза не са ми направили нещо както нетрябва. Може ли да е от маслото наскоро ми го смениха в един съмнителен сервиз тук в Германия и изобщо неразбрах какво масло и сложиха.
,

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: Някои може ли да ми обясни черния облак зад мен 740д е65

Мнение от ясен николов » 06 Юни 2010, 22:17

Може спукан кулер , но наи добре диагностика ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 16.05.2010
Пол: Мъж

Re: Някои може ли да ми обясни черния облак зад мен 740д е65

Мнение от михайл михайлов » 07 Юни 2010, 8:36

мерси много за отговора колега вчера разбрах от какво е единия маркуч на турбото е сцепен много здраво направо е гръмнал :mhihi: ама сега вазниква друг проблем той е хванат за една тръба която идва от турбото и е с една шина без болтче фактически е направено направо да си купиш и трабата. Ама аз гледам тук в един саит продават такива маркучи на тунунг компания може ли само маркуча да сменя. според мен няма да има проблем. то там голямо налягане ве направо е изкъртило пяната от капака на двигатела

ентусиаст
Аватар
Мнения: 822
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: само бмв та
Детайли за колата: много бърза

Re: Някои може ли да ми обясни черния облак зад мен 740д е65

Мнение от ясен николов » 07 Юни 2010, 22:18

може да се преправи с малко въображение :yes:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 16.05.2010
Пол: Мъж

Re: Някои може ли да ми обясни черния облак зад мен 740д е65

Мнение от михайл михайлов » 08 Юни 2010, 21:32

ами тея тунинг маркучи са много къси а в сервиза на бмв ми обявиха 150евро за маркуча с трабата без монтаж. Ама сега за едно парче маркуч искат цяла кола да ми продадът :kuku: . така че реших да го побългаря. имам лепило за гума имам и хубава гума и ще купя една лента от онея сивите дето ги вързват по филмите с нея .Лепя яко и отгоре тая лента и да видим каде ще ходи. :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Re: Някои може ли да ми обясни черния облак зад мен 740д е65

Мнение от pironkov » 09 Юни 2010, 9:08

михайл михайлов написа:ами тея тунинг маркучи са много къси а в сервиза на бмв ми обявиха 150евро за маркуча с трабата без монтаж. Ама сега за едно парче маркуч искат цяла кола да ми продадът :kuku: . така че реших да го побългаря. имам лепило за гума имам и хубава гума и ще купя една лента от онея сивите дето ги вързват по филмите с нея .Лепя яко и отгоре тая лента и да видим каде ще ходи. :driving:

По добре потарси услугите ня някой от сервизите тук или друг...които ще го направят качествено и много по-евтино от БМВ. А не е много удачно побългаряването...

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 16.05.2010
Пол: Мъж

Re: Някои може ли да ми обясни черния облак зад мен 740д е65

Мнение от михайл михайлов » 09 Юни 2010, 9:38

лошото е че съм в германия а тука дерът яко за такива услуги няма да ми простят. Ще го направя сега така докато се пребера бг. там вече лесно. Абе то тук нямат магазин за авточасти то ако имаше щях да го измисля някак ама нямат магазини направо се ходи в сервиза

ентусиаст
Аватар
Мнения: 867
Регистриран на: 21.02.2006
Местоположение: гр. Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е34,е39, МL320, е70 4.8 и F 15

Re: Някои може ли да ми обясни черния облак зад мен 740д е65

Мнение от маречков » 29 Юни 2010, 9:02

Свали и почисти маркуча с обезмаслител. После сложи върху цепнатината парче маслоустойчива гума/ламаринка и накрая бандажирай с тоя сивия армиран скоч и си вземи на ЗМ, че уж се води от добрите. Това обаче е временно решение, колкото да се прибереш. Тоя маркуч се издува като балон като разсърдиш конете след него, тъй че не разчитай на това тиксо кой знае колко, щото те белите стават обикновено при изпреварване, когато си му задал до червено.

П.С. Що не пратиш някой да ти купи тоя маркуч от тука и да ти го пусне по куриер?
Да живее БЪЛГАРИЯ!

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 16.05.2010
Пол: Мъж

Re: Някои може ли да ми обясни черния облак зад мен 740д е65

Мнение от михайл михайлов » 20 Юли 2010, 19:11

маречков написа:Свали и почисти маркуча с обезмаслител. После сложи върху цепнатината парче маслоустойчива гума/ламаринка и накрая бандажирай с тоя сивия армиран скоч и си вземи на ЗМ, че уж се води от добрите. Това обаче е временно решение, колкото да се прибереш. Тоя маркуч се издува като балон като разсърдиш конете след него, тъй че не разчитай на това тиксо кой знае колко, щото те белите стават обикновено при изпреварване, когато си му задал до червено.

П.С. Що не пратиш някой да ти купи тоя маркуч от тука и да ти го пусне по куриер?



аз сега се пребирам до БГ ще оправим нещата. Иначе съм го направил с лепенка за гума на колело и отгоре тоя скоч добре е за сега вече 1 месец я карам така ама знам че не е за дълго затова сега като се пребера 6те я оправя мерси все пак за савета

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook