E65/Е66 - най-различни въпроси (и отговори)

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 9.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 530i E60
Мечтае да кара: М6

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от Rennfahrer » 30 Юли 2014, 8:16

Мерси за отговора.

Друг въпрос: с какво масло я карате? 0w40, 5w30 или друго? Ако обслужвам масло не в официален сервиз, откъде се нулират интервалите за обслужване от бордкомпютъра?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 887
Регистриран на: 20.10.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5, Е60, Е30
Мечтае да кара: с талон
Детайли за колата: БМВ

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от Se7ven » 30 Юли 2014, 11:16

Точно тази кола ходих да гледам до пазара в Дупница и да ви кажа, въобще не е това което пишат, колата има забележки почети навсякъде. Двигателя е тресе нещо, най-вероятно дюзи, скоростите са за правене- торка е заминал, липсват кори почети на всякъде, музиката е като транзистор, въобщене е това което е написано, даже и салона изглежда на живо доста зле. За огледа бях взел цял багажник с техника за диагностика и пари за покупка, но даже нямаше смисъл фа се закача или говори за цена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от deank » 30 Юли 2014, 18:25

Se7ven написа:Точно тази кола ходих да гледам до пазара в Дупница и да ви кажа...


Благодаря ти за потвърждението! Радвам се, че се отказах от нея дори без да ходя... Ако нещо изглежда прекалено добре за да е истина - обикновено нещата изглеждат по друг начин. :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от deank » 30 Юли 2014, 18:28

Rennfahrer написа:Мерси за отговора.

Друг въпрос: с какво масло я карате? 0w40, 5w30 или друго? Ако обслужвам масло не в официален сервиз, откъде се нулират интервалите за обслужване от бордкомпютъра?


Ако не е изтекъл интервала мисля че можеше и през iDrive менюто, но иначе повечето неща могат да се ресетват през скритото меню на борд-компютъра. Това клипче сигурно ще ти помогне:

http://www.youtube.com/watch?v=th3PvSQCZc8
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 21.09.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Бмв
Мечтае да кара: Памела Андерсен
Детайли за колата: Поръчкова с фул екстри

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от dobromir » 31 Юли 2014, 8:01

Rennfahrer написа:Мерси за отговора.

Друг въпрос: с какво масло я карате? 0w40, 5w30 или друго? Ако обслужвам масло не в официален сервиз, откъде се нулират интервалите за обслужване от бордкомпютъра?

По добре колега недей сменя маслото в бмв , че има голямата вероятност да не ти го сменят с ново ... не е ли да видиш ти как се разпечатват тубичките и как се налива маслото в мотора ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от TurboDieselComby » 01 Авг 2014, 16:58

не отминаха ли тези времена вече. Можеш да си купиш твое масло и да отидеш да го сменят и нулират интервала. Труда не им е толкова скъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от deank » 04 Авг 2014, 20:05

Колеги, имам два свързани (според мен) проблема:

* Капака на багажника не се затваря след натискане на бутона (чува се моторчето/помпата)
* Навигацията стои само на "Initialising бла бла" (т.е. не стига до "Insert CD")

Вижда се че е текло хидравлично масло в лявата част на багажника, точно където е навигацията и дори по корпуса й има следи от масло.

И въпросите ми са:

1) Някой правил ли е хидравликата на багажника (дали трябва само да долея масло - ако "да" - ще трябва AeroShell Fluid 41)
2) Когато навигацията е включена в оптичния кръг, музиката прекъсва на няколко минути. В момента съм с оптичен-преходник, за да bypass-на navi-то. Някой прави ли NAVI03 компютри?

Д
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от racing_team_vidin » 05 Авг 2014, 8:43

Мисля, че само с доливане няма да минеш.
Отляво е хидравличния прът, и в чуждите форуми, редовно се оплакват от протекъл такъв и изгорил навито и усилвателя на лоджик 7.
Масло, предполагам знаеш къде се долива, след като смениш пръта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от deank » 05 Авг 2014, 12:17

Да, по пръта имаше капки масло, а усилвателя беше "изолиран" от пръта с една фешън торбичка от мол :) хаха - направо не е за вярване. LOGIC7 работи перфектно, но навигацията явно е поела повечко масло :)

Разглобих и почистих всичко наоколо от изтеклото масло и сега някой разбиращ трябва да я погледне.

***

Как да разбера дали е от цилиндъра (#3 на схемата):

Изображение

Определено по него имаше капки масло и беше текло.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 10.10.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E65 black- sport package

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от racing_team_vidin » 06 Авг 2014, 15:45

deank написа:Да, по пръта имаше капки масло, а усилвателя беше "изолиран" от пръта с една фешън торбичка от мол :) хаха - направо не е за вярване. LOGIC7 работи перфектно, но навигацията явно е поела повечко масло :)

Разглобих и почистих всичко наоколо от изтеклото масло и сега някой разбиращ трябва да я погледне.

***

Как да разбера дали е от цилиндъра (#3 на схемата):

Изображение

Определено по него имаше капки масло и беше текло.

3 са маркучите, 11 е пръта

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от deank » 06 Авг 2014, 19:21

#3 e цялото нещо (цилиндър+маркучи).... #11 е един винт/щипка.

03 Hydraulic cylinder 1 51247202868
11 BALL PIN M10 1 41218407017
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 18.06.2007
Кара: 745i

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от tonecca » 07 Авг 2014, 20:08

deank написа:Колеги, имам два свързани (според мен) проблема:

* Капака на багажника не се затваря след натискане на бутона (чува се моторчето/помпата)
* Навигацията стои само на "Initialising бла бла" (т.е. не стига до "Insert CD")

Вижда се че е текло хидравлично масло в лявата част на багажника, точно където е навигацията и дори по корпуса й има следи от масло.

И въпросите ми са:

1) Някой правил ли е хидравликата на багажника (дали трябва само да долея масло - ако "да" - ще трябва AeroShell Fluid 41)
2) Когато навигацията е включена в оптичния кръг, музиката прекъсва на няколко минути. В момента съм с оптичен-преходник, за да bypass-на navi-то. Някой прави ли NAVI03 компютри?

Д




И на мен ми тече при навигацията. Преди време долях течност /138лв ремонтен комплект ДаруКар/ имаше ефект 5месеца и тогава видях теча.
Да добавя и вода ми тече при навигацията и аз оборудвал фешън гафер :))) Проверил съм всички уплатнения, в сервиза влизаха вътре, поливаха с маркуч.....тече

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 25.01.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 745D
Мечтае да кара: M-5

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от emoo » 09 Авг 2014, 17:56

оправили го багажника колега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: sofiq
Пол: Мъж
Кара: E91 330xd LCI

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от hamann25 » 13 Авг 2014, 8:58

Пичове от вчера и аз съм с е65 3.0д 2003 и искам да използвам темата на колегата зада разбера как се долива масло в багажника че моя се вдига много бавно и се затваря бавно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: E65 - най-различни въпроси

Мнение от deank » 13 Авг 2014, 9:15

Отварянето зависи от двата (обикновени) газови амортисьора, които ако са поизпуснали ще се отваря бавничко.

Затварянето зависи от помпата, цилиндъра и маркучите. Понеже твоята е 2003 е вероятно да е с първата ревизия на хидравличните маркучи, които позволяват на хидравличната течност да се просмуква през тях и да се изпарява (без да имаш течове). Ако маркучите са с жълти надписи - всичко е ок, но ако са с червени значи са старите. В този случай може да се разминеш само с доливане на хидравлично масло. Имай предвид, че маслото не е обикновено ATF, а се води superclean (Aeroshell 41 или други заместители) - най-добре ремонтен комплект от оторизиран сервиз.

На този клип може да видиш как се прави (в случай, че нямаш никакви течове около помпата и хидравличния цилиндър/бутало, което е в лявата част на багажника над навигацията):



В тази поредица може да видиш как се сменят газовите амортисьори:

BMW E65 E66 - Hydraulic Trunk lid operation repair - Replacing Gas Struts - Video 1
BMW E65 E66 - Hydraulic Trunk lid operation repair - Replacing Gas Struts - Video 9

№8
Последна промяна deank на 24 Авг 2014, 9:48, променена общо 1 път
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook