Е65 проблем с музика и оптика

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.05.2023
Пол: Мъж
Кара: E65 735I

Е65 проблем с музика и оптика

Мнение от Sline » 05 Юни 2023, 14:00

Здравейте
От скоро съм собственик на Е65 2002г. Купих колата с проблем с музиката - няма абсолютно никакъв звук, не намира нито една станция и на дисплея на навигацията не ми работи нито една функция на бордовия компютър.Работи само настройката на климатика. След дълго четене по форумите си взех оптична тапа и започнах тестове на оптичната свързаност първо в багажника. Откачих всички букси и започнах да затапвам един по един модулите. След затаване на първата светеща букса светлината се прехвърляше към следващата - следователно закачах модула и продъжавах напред. Явно явно при всички модули в багажника имаше работеще оптика. погледнах в жабката откачих буксата, а там нямаше светлина !!! Свалих ASK модула и видях че до него също идва светлина на буксата. След затапване и на тази букса светлината вече се появяваше и в жабката. Купих 2 такива модула - при закачането на моя или на двата закупени светлината в жабката отново изчезва. Каква е вероятността да съм попаднал на 2 дефектни и дали има друг начин да се тества ASK модула ?
Благодаря предварително :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Е65 проблем с музика и оптика

Мнение от zvetiko » 05 Юни 2023, 15:54

Колега, по-скоро намери някой, който се занимава с решаването на подобни проблеми, защото колкото повече пипаш, толкова повече го задълбочаваш. А за модулите е възможно- ето след известно време някой колега може да пусне тема дали е възможно 4 модула едновременно да са бъгнали. ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 28.05.2023
Пол: Мъж
Кара: E65 735I

Re: Е65 проблем с музика и оптика

Мнение от Sline » 06 Юни 2023, 12:40

Ако някой е ремонтирал някъде успешно ASK модул ще съм му благодарен за споделени контакти :?:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 8.04.2016
Местоположение: Gabrovo
Пол: Мъж
Кара: 745i e65
Мечтае да кара: 760i

Re: Е65 проблем с музика и оптика

Мнение от Дидо2 » 30 Ное 2023, 7:31

Да не отварям нова тема но и аз имам проблема с аск модула дайте информация къде ги пращате за ремонт вашите благодаря

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook