Планирам да си купя Е65, моля за насока!

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 894
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: **** ми янко
Мечтае да кара: CL65 AMG

Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от LizarD » 26 Окт 2021, 23:13

Привет приятели, тъй като мисля да се завърна в сектата отностително подобаващо, смятам да си взема Е65 745i.
:arrow: Въпрос 1: В какъв ценови диапазон си струва да настроя мобиле.бг или карс за да ми излизат коли които си струва да разгледам?
:arrow: Въпрос 2: Избор на бензинов двигател?
:arrow: Въпрос 3: Слабите места на модела и финасовите загуби които ме грозят в най общ план
:arrow: Въпрос 4: Търговец vs. Частно лице
:arrow: Въпрос 5: Какъв е препоръчителния месечен доход, който би бил подходящ за относително качествена(да речем с оценка 6-7 от 10) подръжка с компромис към дребните детайли по екстериора и незначителните технически неизправности?
:arrow: Въпрос 5.5: Facelift или преди фейса?
:arrow: Въпрос 6: Какви неизправности главно ме грозят при покупка на най достъпните екземпляри в сайтовете? ( Засичал съм Е65 за 3500/4500/5500.
:arrow: Въпрос 7: Разход на бензин при Стъпка, галене, извънградско и АМ ТРАКИЙСКО.

Моята идея е да отделя 8-10 за автомобил и 2.500, 3 за първоначален кючек ако е на газ.
Спрял съм се на 745 защото съм чувал, че от бензиновите матори е най сполучиливия. Спрял съм се също така на преди фейса (зарди визията, странно или не повече ме кефи преди фейса) и съм се спрял най вече на стоковия вид.

Поздрави!
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от kikko » 27 Окт 2021, 1:30

От време на време влизаш с е**ти темите.
1. Задавай колкото имаш. За 10К читава няма да намериш.
2. Нито един бензинов не бих взел. Хубави са,докато са нови.
3. Много сложна електроника, много модули, много нещо. ЕДЦ,Динамик драйв,рейка, при бензиновите-мотор.
4. Човек, и то такъв който знае какво кара и какво е подържал, не чича ти 'дето незнае какво има в тая кола и според него е перфектна.
5. Това с дохода го з**би. Относително е.
5.5 Задължително фейс. Пред фейса на мен ми е грозна.
6. Виж точка 3.
7. Разхода при покупка на 7-ца не е критерий.

П.С. Ако си твърдо решен да караш Е65-ца единственото приемливо решение е 730д или 745д фейслифт.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Дон Кроки
Online
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от Kroki » 27 Окт 2021, 8:51

Имах възможността да покарам Е66 750ил някакво време и колата се кара много яко, направо мога да шофирам 24/7, но бих я притежавал само и само, ако мога да намеря екземпляр под 50 000км.

По-добре прочети на бензиновите 8-смаци от тия години и проблемите, как завличат цилиндри и т.н.
Вървежа и звука е много як ама да не ти се налага да правиш нещо.
Колата е бъкана с модули и съответно един като даде фира се гасят няколко неща.
За времето си, колата е била извънземна!!!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от santorini » 27 Окт 2021, 8:55

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 8310197541

За е65 ако е, тази изглежда много добре, но е малко над бюджета ти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от zvetiko » 27 Окт 2021, 9:13

Добре е да е в горния ценови клас, в никакъв случай да не е от типа изгодна покупка.Трябва да можеш да я покараш, усетиш,че е твоята и прегледаш. Както колегата каза колата е със сложна електроника, с много модули, елементи и системи и всичко трябва да работи при покупката. Разходите за колата и горивото не би трябвало да са ти от значение, след като си се насочил към подобен автомобил- никой не може да ти го каже, но мащаба им няма да е съизмерим с цената при покупката, по-скоро си представи, че я купуваш като нова

santorini написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11600268310197541

За е65 ако е, тази изглежда много добре, но е малко над бюджета ти.
.

Да, само два-пъти. Наистина изглежда много добре!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от grkv » 27 Окт 2021, 15:42

Препоръчва се дизел, 'щото бензина е готин ама като е нов, иначе е мармалад. Интересно е, че тая тенденция се е запазила и при следващите 7ци :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от iliew » 27 Окт 2021, 20:59

Така... От прочетеното дотук, никой от писалите не е притежавал n62...... В момента карам 4ти n62 в различно купе. Сигурно сьм мазохист затова не сменям двигателя. В случая се обсьжда близо 20годишен варел, а вие плашите човека с модули и глупости. Цените точно пьк при тази Е65 са на килограм. Драми няма с колата, ако искахте да дадете адекватно мнение, пишете
1. Смяна всички гарнитури (двг работи на високи градуси и всичко се изпича)
2. Прословутата тръба между главите (и там има лесно решение... Ако някога протече)
3. Газ около 2200 до 2500 (перфектен разход)
4. Автора да се подготви за консумация на масло, лекува се, но дали си заслужава. (пушака на срама) Тези които са имали n62, знаят за какво говоря.
А автора, да си направи труда и да прочете темите вьв форума, а не да чака всичко сдьвкано и сервирано на тепсия.
А и като гледам как ги 'тъниш' нещата, стъпки, магистрално каране, Тракия, хемус, Струма... Още сега ще ти предложа да се замислиш дали може да поддържаш В8. И все пак ако се решиш, n62b48....

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Окт 2021, 11:12

Или ако питаш мен Е60 530и, което става на газ, от така написаното от теб за тая седмица. Въобще не се занимавай с нея, че ревеш много. Тия неща, че имало решение на това и онова, да нищо не е проблем щом се решава с пари, ама...няма да ти се стори, че си струва, убеден съм.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от astrapower » 28 Окт 2021, 14:54

Малко ми е странно решението за покупка дърт "премиум" клас. Не че е невъзможно да се поддържа, но ще е със компромиси. Проблемите със сигурност няма да са малко, предвид оборудването на автомобила и вероятно големия пробег. Ако толкова те кефи, скачай на някоя, покарай/поремонтирай и ще видиш става ли или не става. След някоя година само ще сме чували, че е имало V8 динозаври...та сега е момента. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от hell's angel » 29 Окт 2021, 6:37

По-добре Е39-кова М-ка, като теглиш чертата, накрая, все по-евтино излиза :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 519
Регистриран на: 11.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от twake » 31 Окт 2021, 0:06

И аз покарах няколко години е65, фейсова беше 740i, бяха и сложили и газ. Това което мога да споделя:
Звук, ако ти пука - супер
Разход на газ - повече от добре, ~12-13 магистрално
Вървеж - доста често слагах на sport и до 5-6к оборота при изпреварвания (някакси малко са и NM-рите, но все пак е атмносферен)
Проблемите са едни и същи при бензиновите двг било то 4.4 4.0 3.6 4.8 - вече са изброени по-горе, не е нещо кой знае какво като пари.

"Какъв е препоръчителния месечен доход, който би бил подходящ за относително качествена(да речем с оценка 6-7 от 10) подръжка с компромис към дребните детайли по екстериора и незначителните технически неизправности?" - на така зададен въпрос, аз бих казал ~3000лв.

И още едно нещо, което не знам как ще се възприеме но - ще ти се наложи да правиш компромиси с поддръжката, нещата не опират само до пари а до това дали си заслужава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от ///M Power » 31 Окт 2021, 2:16

twake написа:И още едно нещо, което не знам как ще се възприеме но - ще ти се наложи да правиш компромиси с поддръжката, нещата не опират само до пари а до това дали си заслужава.


Това зависи колко мисли човек да използва колата. Та за всеки е индивидуално.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от grkv » 31 Окт 2021, 20:05

Колко да я ползва от тук нататък? Тия коли скоро ще се готвят за абитуриентския си бал, на официален чичко доктор ли да се карат? :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от ///M Power » 31 Окт 2021, 22:32

grkv написа:Колко да я ползва от тук нататък? Тия коли скоро ще се готвят за абитуриентския си бал, на официален чичко доктор ли да се карат? :lol:


Идеята беше, че ако ще карам много си заслужава дори и повече пари за подръжка, ама ако мисли да минава 5к км. и след 2-3 години да сменя, няма много изгода да прави големи ремонти.
Пс: Моята, след 2 месеца прави пълнолетие :mhihi:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 894
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: **** ми янко
Мечтае да кара: CL65 AMG

Re: Планирам да си купя Е65, моля за насока!

Мнение от LizarD » 07 Ное 2021, 19:48

Благодаря ви от сърце, приятели, за отдленото време. Май все още ми миришат краката за Е65.... Най вероятно ще се насоча пак към VW Group или най много Е39 Facelift.
Искам да си стъпя на краката финансово, да мине поне една година в която да съм финансово стабилен и чак тогава може би ще скоча на корабчето. :roll:

Насочил съм се пак към Passat 6 2.0 TDI или E39 M54. Най много Е60 М54 но ще видим. Ще изтече доста вода от чешмата докато стане ясно кога ще се вземе седмицата...
Стискайте палци на работа да ми потръгне..
Поздрави!

Иначе усетя ли че съм напълно стабилен на работа няма да чакам никой да ми дава акъли директно скачам на Е65 Фейс 750. Там поне 4.8 чувам само хубави неща, данъка съм го ебал в майната, при фейслифта уж проблемите с електрониката са сведени до минимум... ЩЕ видим!!!
Изображение
Изображение

Следваща

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook