Смяна на Аудио Контролер - адаптиране?!?

7-ма серия ('02 - '09)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 18.06.2007
Кара: 745i

Смяна на Аудио Контролер - адаптиране?!?

Мнение от tonecca » 21 Май 2012, 12:57

Здравейте,
От известно време имам проблем с idrive системата - няма никакво аудио, навигация, тел и др нстройки липсват.
На диагностика в Камор ми казаха, че трябва да сменя Аудио Контролера /това е самото CD на колата/.

Въпросът ми е - Трябва ли допълнитлна настройка, адаптация или чистене на грешка след монтаж на новият контролер?

Поставих нов, но проблемът остана. Ако не се налага адаптация, то явно проблемът е от друго...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Смяна на Аудио Контролер - адаптиране?!?

Мнение от deank » 21 Май 2012, 13:42

След смяната на ASK (CD-устройството) - задължително се програмира.

Ето един много полезен документ (не само по твоя въпрос):

http://www.xolmatic.com/xprojects/XE65/MOST/bus%20system.pdf

Ако погледнеш на страница 40 ще видиш че MOST мрежата е оптичен пръстен, в който участват всички мултимедийни устройства (вкл. navi/changer/телефон). Ако се скапе едно от устройствата, следващите по веригата също спират. Има си начин за диагностига (ring break diagnostic) за да се установи проблемното устройство/оптичен кабел.

В твоя случай, след като смяната и програмирането на ASK не са решили проблема, значи той е на друго място: Control Display, CD-Changer, Antenna Amplifier, LOGIC7, Speech processing system. В зависимост какво имаш и какво нямаш - това трябва да те насочи към проблема.

Ако се окаже, че си сменил излишно ASK-то (CD-то) - аз си търся, така че може да ми пишеш ЛС.

:)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 18.06.2007
Кара: 745i

Re: Смяна на Аудио Контролер - адаптиране?!?

Мнение от tonecca » 21 Май 2012, 15:02

След смяната Не съм програмирал колата и затова явно проблемът е останал !?

Ще го монтирам и ще запазя час за програмиране/адаптиране/чистене на грешката...каквото трябва.
Дано да е от това. Има логика, щом е затворена система, всичко да е навързано. Дано да реша този проблем, защото вече започва да ме ядосва.

Не съм закупил CDто....само го пробвах.

Назад към Е65/E66

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook