Проблем с алармената система и дистанционното

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.09.2022
Пол: Мъж

Проблем с алармената система и дистанционното

Мнение от isamyku » 11 Сеп 2022, 21:38

Здравейте колеги!

Имам нужда от помощ, тъй като имам няколко ел. проблема с моята Е38ца.

Най-досадният от тях е, че дистанционното ми не работи и трябва да отключвам и заключвам от вратата или багажника :banghead:

Пробвахме да обучим ключа, на който сложихме нова батерия, но без успех. Ключа предава, но явно колата не го засича.

Следователно решихме, че проблема е в ГМ3 модула - поръчах 2 и когато сменя оригиналния с някой от тях, колата се побърква - лампите светват на затворени врати и загасват на отворени, багажника не се затваря напълно и т.н. и това става и с двата нови, което ме навежда на мисълта, че може би има нужда от някакво кодиране :dunno:

Другото интересно е, че диода на таблото за алармата не свети, изобщо и при никакви условия.

Колата е Януари 98-а и е с радио модул на тавана - може ли от него да е проблема и как да разбера?

Мой приятел, който се опита да обучи ключа, каза, че на диагностиката излиза, че предна шофиорска е дава като отворена, макар лампите да изгасват и тя да е затворена, и може би заради това не може да се обучи, тъй като за процедурата трябва всички врати да са затворени - може ли да е от ПМ модула на вратата :dunno:

Случайно някой да знае някой в Пловдив или в София, който може да ми помогне по въпроса? Ще съм благодарен!

Поздрави!

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook