BMW 740I E38 M60B40 Прекъсва

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 10.12.2004
Местоположение: DUPNIZA
Пол: Мъж
Кара: M POWER
Мечтае да кара: BMW E90 HARTGE

BMW 740I E38 M60B40 Прекъсва

Мнение от DTM_330CI » 27 Дек 2020, 15:34

Здравейте Колеги,
имам проблем с Е38-цата, колата не беше палена от 2014г. обслужих мотора (масла филтри антифриз) нова бензинова помпа PIERBURG, след което запалих колата карах я няколко дни но ми прави впечатление че прекъсва когато е студена около 3к оборота а като загрее около 4,5/5к оборота. Първоначално мислех че проблема ми е от резервоара защото като сменях помпата видях че имам доста боклуци, няколко пъти почиствах кофичката където е помпата но проблема си оставаше. Закачих колата на диагностика и имаше грешки за датчика на разпределителен и колянов вал и 1 грешка за ламбда сонда. Смених с нов оригинален датчик на разпределителния вал и грешката изчезна, знам че ако е развален датчика на коляновия вал автомобила няма да пали, или ще има проблем с паленето. Купих 2 датчика втора употреба и с двата автомобила се държеше както първоначално. Дайте съвет какво да правя да купя ли нов датчик и да го подменя или да търся проблема другаде? В момента записва само грешката от снимката.

Благодаря
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW MPOWER

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMW 740I E38 M60B40 Прекъсва

Мнение от Mollov » 31 Дек 2020, 13:25

Прегледай си свещите и бобините.... виж ѝ през INPA какъв е IDLE-а (т.е. като работи на място) като корекции на цилиндрите... ако всичко е наред, корекциите трябва да са много близо до 0-лата...

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook