Няма мощност..??

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Няма мощност..??

Мнение от CasperG1982 » 02 Авг 2019, 9:21

Здравейте проблема е следния или поне според мен.
Колата е 730Д 184коня 1999година Автоматик
Навсякъде където и да отидех все казваха Дюзи - Дюзи и отново Дюзи! На няколко пъти ги носих и така пари на вятъра, закарах я в един сервиз, няма да споменавам кой е за да не правя реклама, там оправиха проблема и са били не Дюзи, а Вакуми и Разпределитела на помпата за Високо налягане, сега колата върви, не тропа не лопа и не тресе!
Но няма мощност, да до сега не съм карал такъв автомобил, все съм шофирал нормални градски автомобили и дори и такава марка не съм шофирал до сега, както й да е!
Но вчера я взех от сервиза, карах я и я изкарах на Цариградско за проба, няма мощност, в смисъл тръгва, но натискам до долу и кик дауна, връща скорости, но започва да дабира мудно, бавно, зачудва се в първия момент да тръгне или да спре, то е ясно, че е така защото е автоматик, но все пак си мисля, че трябва да има повече сила!
Например предполагам знаете нанагорното от Дружба към Младост ето там давам газ, но нищо не се случва!
Според мен би трябвало да може повече този двг!
Къде може да е проблема, ЕГР, Катализатори, Турбо, Скорости или някъде другаде?
Пък може и да препоръчате някой който ги разбира тея неща да я закарам де да знам и аз какво да правя!!?
Чип не ми се иска много-много, защото най-вероятно ще започне да пуши и да мирише, а в момента нито пуши, нито мирише!
Но и така както си е заводска и нищо не е правено, според мен би трябвало да набира нормално поне в това нанагорно!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Няма мощност..??

Мнение от expl0de » 02 Авг 2019, 22:18

Дай един клип да видим на равно как тръгва от 60 с кик даун, виж и в ютуб клипове с тази кола. Ако има проблем вероятно турбото не надува като хората.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Няма мощност..??

Мнение от vvasilev1 » 02 Авг 2019, 22:26

Турбото не работи. Търси защо.
CasperG1982 написа:Здравейте проблема е следния или поне според мен.
Колата е 730Д 184коня 1999година Автоматик
Навсякъде където и да отидех все казваха Дюзи - Дюзи и отново Дюзи! На няколко пъти ги носих и така пари на вятъра, закарах я в един сервиз, няма да споменавам кой е за да не правя реклама, там оправиха проблема и са били не Дюзи, а Вакуми и Разпределитела на помпата за Високо налягане, сега колата върви, не тропа не лопа и не тресе!
Но няма мощност, да до сега не съм карал такъв автомобил, все съм шофирал нормални градски автомобили и дори и такава марка не съм шофирал до сега, както й да е!
Но вчера я взех от сервиза, карах я и я изкарах на Цариградско за проба, няма мощност, в смисъл тръгва, но натискам до долу и кик дауна, връща скорости, но започва да дабира мудно, бавно, зачудва се в първия момент да тръгне или да спре, то е ясно, че е така защото е автоматик, но все пак си мисля, че трябва да има повече сила!
Например предполагам знаете нанагорното от Дружба към Младост ето там давам газ, но нищо не се случва!
Според мен би трябвало да може повече този двг!
Къде може да е проблема, ЕГР, Катализатори, Турбо, Скорости или някъде другаде?
Пък може и да препоръчате някой който ги разбира тея неща да я закарам де да знам и аз какво да правя!!?
Чип не ми се иска много-много, защото най-вероятно ще започне да пуши и да мирише, а в момента нито пуши, нито мирише!
Но и така както си е заводска и нищо не е правено, според мен би трябвало да набира нормално поне в това нанагорно!!


Изпратено от моят SM-A600FN с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: Няма мощност..??

Мнение от CasperG1982 » 06 Авг 2019, 7:40

Турбото се чува, че смуче или и аз не знам как да се изразя, но издава онзи звук турбинния хаха..
Освен да ида да го замерят, но къде?
Или всичко сервизи са едни и същи?
За клип ще погледна в тубата, но не зная дали ще успея да заснема такъв, ще опитам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Няма мощност..??

Мнение от KostovG » 13 Авг 2019, 16:05

Във всички обороти ли я няма или в определен диапазон ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Няма мощност..??

Мнение от predel » 14 Авг 2019, 8:30

А вакуумите как са? Ако не са добре... ще се движи "гадно", ще дигне разхода и ще "тръгва" след 2500-3000 оборота!!!
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: Няма мощност..??

Мнение от CasperG1982 » 16 Авг 2019, 11:48

Принципно според мен, като й дам газ до край от място, би следвало задницата да тръгва или поне да се опитва да завърти гуми, но такова нещо няма! Тръгва си нормално, все едно постепенно й се увеличава газта. А понякога тръгва и има някакъв ряз макар, че не е както трябва да бъде. Като чели не й достига нещо или нещо я запушва, но какво ли може да бъде?
А колкото до Вакумите, колата седя 2 седмици в Бош сервиз на Технотест до Летището и там са ги подменили до колкото съм информиран и за което са ми взели пари, също е сменен Регулатора на Попмата за Високо налягане! Разхода е между 7 и 8 литра!
Объркан съм!! :( :shock: :|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Няма мощност..??

Мнение от predel » 16 Авг 2019, 13:42

Може и дебитомер да прави магариии... но ако са объркани вакуумите ще видиш "зор" :)
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: Няма мощност..??

Мнение от CasperG1982 » 28 Авг 2019, 8:53

predel написа:Може и дебитомер да прави магариии... но ако са объркани вакуумите ще видиш "зор" :)


Мислих и реших, започвам от катализаторите!
А как да разбера вакумите дали не са объркани?
Дебитомер имам един резервен ще го сложа да видя :)
Имаш ли представа, че ме мъчи една мисъл:
Къде е разликата при този двигател и различните такива при конете, понеже ги гледам едни и същи, може би е само турбото?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Няма мощност..??

Мнение от Zubcho » 28 Авг 2019, 9:34

CasperG1982 написа:
predel написа:Може и дебитомер да прави магариии... но ако са объркани вакуумите ще видиш "зор" :)


Мислих и реших, започвам от катализаторите!
А как да разбера вакумите дали не са объркани?
Дебитомер имам един резервен ще го сложа да видя :)
Имаш ли представа, че ме мъчи една мисъл:
Къде е разликата при този двигател и различните такива при конете, понеже ги гледам едни и същи, може би е само турбото?
Започни с диагностика (през ОБД), и чак тогава махай катализатори. Изобщо започваш да си "ремонтираш" сам колата без да имаш идея какво правиш.

Вярно, парите са си твои, ама има ли смисъл да ги даваш с неясен резултат?
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Няма мощност..??

Мнение от predel » 28 Авг 2019, 9:49

Обикновено като откачиш дебитомера колата започва да работи "по карта" и ако е прецакан работи добре. А аз от опит казвам, че предимно вакуми се прецакват... просто е трудно /тегаво/ да се намери къде.... нека ти закачат един вакумомер....
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж

Re: Няма мощност..??

Мнение от CasperG1982 » 28 Авг 2019, 14:05

На диагностика излизат няколко грешки от който се чистят повечето, но остават няколко от които едната е за накладки другите са за някои модули.
Това с Вакумомера вече не знам къде да я закарам, защото навсякъде само гледат пари да вземат без да свършат работа качествено!! За Дебитомера ще го пробвам това.

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook