Камера за задно виждане!

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Камера за задно виждане!

Мнение от Киров » 05 Апр 2019, 7:31

Здравейте колеги, четох в е39 раздела тема за поставянето на камера за задно виждане която се монтира на мястото на единия плафон за осветлението на номера ,дали става и на е38... някой ако го е правил да сподели как стват нещата, пасва ли си платона както при е39 или иска преправяне ?dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 18.03.2017

Re: Камера за задно виждане!

Мнение от marinco » 06 Апр 2019, 0:04

не става, ако е от Али-то. Иска преправяне. Плафона е стандартно за Е39.
Ако искаш и да ти работи камерата, търси темата и там е описано как става.
Успех!

Пловдивски Джигит
Аватар
Мнения: 735
Регистриран на: 14.02.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е38 728 IA

Re: Камера за задно виждане!

Мнение от Киров » 06 Апр 2019, 7:28

marinco написа:не става, ако е от Али-то. Иска преправяне. Плафона е стандартно за Е39.
Ако искаш и да ти работи камерата, търси темата и там е описано как става.
Успех!

Колега, ще съм благодарен ако ми покажеш коя е темата....

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Камера за задно виждане!

Мнение от Atsalov » 06 Апр 2019, 16:19

В никакъв случай не си монтирай тази с “плафон”, вечер дава светлинното отражение и ти пречи. Прави се допълнителна дупка и се вързва задължително на отделно захранване ;)

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Re: Камера за задно виждане!

Мнение от TheBoss » 19 Дек 2020, 13:40

Понеже от скоро съм собственик на Е38, която е без парктроник, а от Е32-ката съм свикнал да ми тирулитка, когато паркирам назад, та започнах да се оглеждам за някакви камери. Попаднах на една, която си за Е38 и се монтира на мястото на осветлението на номера. Не е скъпа, 30тина лева, а и аз съм филолог, а не инженер. Та, дали това чудо на китайската индустрия ще може да се съвмести с моята навигация и дали ще се включва, когато включа задна? Или ще трябва да се пуска ръчно? Навигацията е 16:9 и предполагам, че е Мк3(ако не забравя, по-късно ще погледна в настройките какво пише. Но предполагам, че не е Мк4). И за последно, ако въпросната интервенция е осъществима, дали има някой в София, който да го направи?

Ето и самата камера. И май същата, но от друг продавач.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: Камера за задно виждане!

Мнение от mavrut » 19 Дек 2020, 16:29

Atsalov написа:В никакъв случай не си монтирай тази с “плафон”, вечер дава светлинното отражение и ти пречи. Прави се допълнителна дупка и се вързва задължително на отделно захранване ;)


Това пък е такава глупост което си написал, за 5 години с такава камера в плафона не ми дало никакво отражение. Монтажа е елементарен, 2 кабела се пускат до навигацията, и я вързваш за задните светлини, и когато вкараш задна, има картина.

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Re: Камера за задно виждане!

Мнение от TheBoss » 19 Дек 2020, 16:53

mavrut написа:
Atsalov написа:В никакъв случай не си монтирай тази с “плафон”, вечер дава светлинното отражение и ти пречи. Прави се допълнителна дупка и се вързва задължително на отделно захранване ;)


...Монтажа е елементарен, 2 кабела се пускат до навигацията, и я вързваш за задните светлини, и когато вкараш задна, има картина.


Това ме уби, честно! Кои задни светлини? Заден габарит, заден ход(белите), ламБа за мъгла? :mhihi: Подозирам, че имаш предвид светлиние за заден ход, за да подадат сигнал кога да светне камерата. Но тия кабели към навигацията, къде се връзват?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: Камера за задно виждане!

Мнение от mavrut » 19 Дек 2020, 19:29

Ами, то е логично, ама.......както и да е.Естествено ,че като вкараш задна,светвст белите светлини, не светват задните халогени нали ? Хаха, Кабелите които трябва да са в комплекта са с букси за AV/TV или нещо подобно.При мен понеже е автърмаркет навигация,си има изкарани изходи и директно се връзва там,но предполагам че и при оригиналната трябва са е нещо такова

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook