Тропане от предницата

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 9.01.2005
Местоположение: vvvvvvv

Re: Тропане от предницата

Мнение от BMW M5 super » 30 Авг 2013, 16:58

sas_88 написа:
BMW M5 super написа:Колега късно виждам темата ,щях да ти помогна .
Аналогичен случай бях и аз .Всичко смених по предницата .Тука е мястото обаче един голям да отбележа към колегата ЛЕВИАТАН - купих от него чисто нови УШКИМ оригинали амртесиори за цената от 650 лева
И дойдиха други по- дълги !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Както и да е после се прежалих и купих от БМВ оригинални .
Всичко смених ама ВСИЧКО и пак тропаше .ОКАЗЕ се зе не е трябвало да сменям всичко това ,а десния ми спирачен апарат ЗАПИЧА от време на време и се чува едно троп троп .
С вд 40 смазка и проблема ми изчезна ,вместо да се дават хиляди залудо и на ЛАВИАТАН - 650 кинта на вятара плюс труда по майсторите - за ПРЕХВАЛЕНИЯ ФОРУМЕН продавач :evil: :evil: :evil: :evil:


Колега моля да не обиждаш така,аз както и всичките ми приятели пазаруваме от него,лично го познавам и е изключително точен! Това ,че ти си някакъв нефел и не си се разбрал с него да му ги върнеш(невярвам да откаже) си е твой проблем.

А и въобще не съм му звънял да му ги връщам .Не си играя на такива игри ,пък да доказвам после от дупка ли било от какво ли било .Чисто и просто амортесиорите РАБОТЯТ но не са за мойта кола ,която аз му дадох по ВИН ...
vvvvv

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Тропане от предницата

Мнение от sas_88 » 30 Авг 2013, 18:29

Е добре де,не му ли се обади да му обясниш? Да му ги върнеш обратно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 9.01.2005
Местоположение: vvvvvvv

Re: Тропане от предницата

Мнение от BMW M5 super » 04 Сеп 2013, 11:22

Понеже не може да се разберем с лавиатан колегата
Ту не бил тои производител ту колата ми била със сменено окачване ))))))
Това ли са оправданията. Колата ми е в оригинален вид
Взех я от Германия два пъти по скъпа отколкото бяха тук
И как ако е с сменено окачване по същия вин излизат други амортрсиори
Смях в залата
Прилагам и снимка да се видят по късите истински от БМВ и такива от Лавиатан
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
vvvvv

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Тропане от предницата

Мнение от sas_88 » 04 Сеп 2013, 11:38

Възможно ли е да са някакъв вид M-technic твойте? Виждал съм и по ниски 7-ци,уж със всичко стоково.Тези от Лавиатан карал ли си ги,защото изглеждат ползвани.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 9.01.2005
Местоположение: vvvvvvv

Re: Тропане от предницата

Мнение от BMW M5 super » 04 Сеп 2013, 13:56

Няма м кови и други глупости,
А тези на лавиатан са точно на 1500 км ,докато разбера какво става се изпокарах с два сервиза ,толкова бях убеден в колегата Лавиатан ,
Мани другото ама возя деца в колата ,а тя подскачаше като маршрутка .
Не ми е за 650 те лева ,майната им никога не съм бил дребнав , само дето ми отнеме ВРЕМЕ >>>>>>>цялата тази простотия ..........

Аз повече от него няма да взимам нищо и това е
vvvvv

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Тропане от предницата

Мнение от laviatan » 07 Сеп 2013, 13:03

Колега - мислех да не разводняваме темата , но явно ще трябва. Колеги ме насочиха към спора , защото за съжаление не влизам в този подфорум поради факта ,че нямам е38 / а е един прекрасен автомобил/

Понеже не може да се разберем с лавиатан колегата

ЗАЩО ДА НЕ МОЖЕ ДА СЕ РАЗБЕРЕМ? Нито си ми се обадил , нито си ми писал на поща/или л.с./ колега :roll:
В момента в които ми обърнаха внимание колегите към темата НА СЕКУНДАТА ти писах на л.с. и от тогава те "тормозя" на л.с. да ми дадеш инфо по случая - в смисъл рамата , номера на аморт. и точните аспекти на ситуацията , като за една седмица след много л.с.-та едва успях да получа само рамата и нищо друго . Ако не ме "еня" няма да настоявам и да те търся а аз активно те занимавам и искам да се изясни ситуацията и евентуално да помогна...
ПАК ПОВТАРЯМ - дай ми номерат на аморт., точно да ми обясниш на л.с. кога са взети и да се разбереме и да оправиме ситуацията :yes:
Значи като се вземе вина на колата и се вижда колата с какво е излязла от завода . Изключвайки онлайн версиите другите програми изкарват точно с какви екстри и оборудване е излязла колата от завода. От една седмица искам на колегата вина и номерата на аморт. и с хиляда зора ми даде рамата, според която колата е с нормално окачване. Колегата казва ,че аморт. не са "изпуснали" а са по-дълги
Първо на първо всички аморт.са с гаранция . Аморт.без гаранция няма .
Второ всеки които се занимава поне малко с автомобили и авточасти знае как се вадят номенклатурни номера .
Вкарва се рамата - ако на някой елемент излязат повече от една опция се гледа всяка опция на примерно кой номер екстра отговаря и се отсяват . Номера се "превърта" и излизат номенклатурните номера на различните марки. Различните марки предоставят различни гаранционни условия , НО е имат ...
Сега - това ,че стеблото излиза повече грам не значи ,че "аморт. е менте" Най-малкото тогава няма гаранция. Поначало късоходовите се водят спортни , но на колегата по рама колата с сток.
Има възможност за минимални вариаций на различните марки на различни автоелементи , но те са в определени специфични граници и недопускащи разлика която да обуслава различна работа на елемента - иначе производителя /представителя/ ги сменя
Интересно ми е , за какво са се карали в сервиза и кои са сервизите , но ми е интересно СЕРВИЗА който ги е поставил защо НЕ Е ВИДЯЛ и не е преценил веднага при поставянето ,че тези аморт. не отговарят на старите ?


И как ако е с сменено окачване по същия вин излизат други амортрсиори
Смях в залата

Не е смешно , а е факт - по една рама излизат по доста възможни варианти на аморт. , а за пружините да не говориме - и се отсяват екстрите с които е колата . Явно не са обяснили и това в сервиза .
Примерно за твоята може да са 3 варианта , но изкл. 2-ри и 3-ти защото поне по вин не си с S223A , L816A , S815A ...

Колата ми е в оригинален вид
Взех я от Германия два пъти по скъпа отколкото бяха тук


Не визирам твоята кола колега , но и не я отписвам от такъв вариант - примерно моята Е60-ка съм е Ъпгрейднал с поне 10 екстри , които са заводски за модела , но не е излязла с тях от завода и няма и да излязат като екстри по вина ;)

Поначало винаги елемент който има разлика/ даже поради факта ,че примерно на даден автомобил е правена допълнителна интервенция и се види ,че артикула не отговаря се заменя веднага или по желание се връща/


Ако в гаранционния срок пък се развали поради производствен дефект , то се подменя и това е ...

Колега - не знам в коя сфера работиш , за да обясня както трябва , но с всички продукти се действа така , а ти въобще не си ме осведомил за тез факти и трябва да разбирам през трети лица...

Не ми е ясно и защо "си изгубил" доверие в мен като не виждам вина в мен ...

Ак си купиш хадилник или печка и има проблем пак има гаранционни условия и се подменят.

Отдавна мина ерата на хартиените каталози и всичко е с програми .

Даже при неправилно приравняване на номер от фирмата или несъответствие поради преработки в автомобила елемента /повтарям се / се заменя или връща/ Сервиза все пак не е само да монтира елемента , но не е лошо все пак и той да прецени дали дадената част става или не.
Пресен случай от вчера - колега на който дадох съединител- слагат го на колата майсторите и колегата /от форума/ тръгва и колата мирише много на феродо/ Отива в сервиза и му казват - ами крив е новия притискател :shock:

Аз му казвам на колега - ами ела с новия/вече поставян съединител/ и стария и да ти намеря друг. Оказа се ,че сменяна скоростната кутия / колата е доста нова и наистина звучи невероятно но е факт/ и съединителя е друг. В сервиза ама въобще не са погледнали стария съединител и направо са си сложили новия . Дадох на човека съединител за другата кутия на под едрова и той даже ме черпи и благодари от сърце.


Аморт. ако е поставен и се констатира проблем си се сменя гаранционно и готово . Затова повечето дистрибутори гледат като посредник , за да си нямат проблеми да работят с представители или производители които си поемат гаранционно продуктите .

Просто не ми е ясно защо реагирате/реагираш / така колега и какво са ти казали в сервиза и защо вярваш и гледаш само монетата от едната страна? И защо не се обърна веднага на секундата към мен :yes:
Поздрави!
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Тропане от предницата

Мнение от Stanchev » 07 Сеп 2013, 18:07

колега, сигурен ли си че си платил 650 лева за 2 оригинални амортисьора (бмв)
или са алтернативни - сакс, боге, монро и т.н. ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Тропане от предницата

Мнение от laviatan » 07 Сеп 2013, 19:00

Аморт. на БМВ не продавам колега а Закс , Боге , Билщаин , Монро , Каяба и Мейле ;)
И 650 лв./трябва да видя датата и номерата на аморт. за да кажа на 100%/ предполагам са били с тампони , прахоловители /може и още нещо.../
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 147
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Майна Таун - Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: M3 E46
Детайли за колата: Individual Executive 728ILA

Re: Тропане от предницата

Мнение от kilikandzer-power » 08 Сеп 2013, 16:09

laviatan написа:...... Номера се "превърта" и излизат номенклатурните номера на различните марки.....

Като се набие оригиналния номер на часта излизат точните заместители, а с така нареченото "превъртане" или "заменка" се търсят други по-евтини производители и т.н. Именно заради такива заменки които си позволяват продавачите в магазините и то най-често на скъпи части се получава да чакам по 2-3 пъти доставка по 5-6 дена докато дойдат правилните. Истината е че продавача търси собствената си изгода, там където е най-голям маржа. На него не му пука, че сервиза има срок за изпълнение на даден ремонт и се излага пред клиента.
Изображение
На диностенда виждаш това което очакваш, но на улицата разбираш истината !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Тропане от предницата

Мнение от laviatan » 08 Сеп 2013, 19:08

kilikandzer-power написа:
laviatan написа:...... Номера се "превърта" и излизат номенклатурните номера на различните марки.....

Като се набие оригиналния номер на часта излизат точните заместители, а с така нареченото "превъртане" или "заменка" се търсят други по-евтини производители и т.н. Именно заради такива заменки които си позволяват продавачите в магазините и то най-често на скъпи части се получава да чакам по 2-3 пъти доставка по 5-6 дена докато дойдат правилните. Истината е че продавача търси собствената си изгода, там където е най-голям маржа. На него не му пука, че сервиза има срок за изпълнение на даден ремонт и се излага пред клиента.

Под превъртане имам в предвид - вкарваш номера и ти излиза кои производител под какъв номер произвежда данения артикул - какви заместители колега ?
Маржа е еднакъв на всички марки вече , пък и всеки бяга от евентуални проблеми после .
Тук сега се измества въпроса търговци-сервизи . Какато страдат сервизите от търговците - има и много проблеми с обратен показател , ама темата е дълга ...
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Тропане от предницата

Мнение от Stanchev » 08 Сеп 2013, 20:01

laviatan написа:
kilikandzer-power написа:
laviatan написа:...... Номера се "превърта" и излизат номенклатурните номера на различните марки.....

Като се набие оригиналния номер на часта излизат точните заместители, а с така нареченото "превъртане" или "заменка" се търсят други по-евтини производители и т.н. Именно заради такива заменки които си позволяват продавачите в магазините и то най-често на скъпи части се получава да чакам по 2-3 пъти доставка по 5-6 дена докато дойдат правилните. Истината е че продавача търси собствената си изгода, там където е най-голям маржа. На него не му пука, че сервиза има срок за изпълнение на даден ремонт и се излага пред клиента.

Под превъртане имам в предвид - вкарваш номера и ти излиза кои производител под какъв номер произвежда данения артикул - какви заместители колега ?
Маржа е еднакъв на всички марки вече , пък и всеки бяга от евентуални проблеми после .
Тук сега се измества въпроса търговци-сервизи . Какато страдат сервизите от търговците - има и много проблеми с обратен показател , ама темата е дълга ...

Не знам защо пишеш, че отстъпката е еднаква за всички марки, като сам знаеш, че за ОЕ БМВ няма кой да ти даде 35 до 50% (при силен търговец) търговска отстъпка, А ако си вносител цената е още надолу, както е при всички алтернативни частиЧКИ.
Още повече, оригиналните части са разделени на групи A,B,C,D,,,, като при всяка група % отсъпка е различен, ама аз на теб ли да го обяснявам ;)


А относно "превъртането" в TecDoc не винаги е точно, и го знаеш много добре, дори в каталог на производителя пак не е точно, защото дадената марка Х да речем прави даденото изделие по негов си начин, което върши някаква работа, но не е като оригиналното. Това също го знаеш и не беше нужно да го казвам.
Във всичко по-горе написано от мен не са вложени никакви лоши чувства.
Просто монетата има две страни и е добре като се покаже едната, да се покаже и другата.
Поздрави.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Тропане от предницата

Мнение от laviatan » 08 Сеп 2013, 20:15

Stanchev написа:
laviatan написа:
kilikandzer-power написа:
laviatan написа:...... Номера се "превърта" и излизат номенклатурните номера на различните марки.....

Като се набие оригиналния номер на часта излизат точните заместители, а с така нареченото "превъртане" или "заменка" се търсят други по-евтини производители и т.н. Именно заради такива заменки които си позволяват продавачите в магазините и то най-често на скъпи части се получава да чакам по 2-3 пъти доставка по 5-6 дена докато дойдат правилните. Истината е че продавача търси собствената си изгода, там където е най-голям маржа. На него не му пука, че сервиза има срок за изпълнение на даден ремонт и се излага пред клиента.

Под превъртане имам в предвид - вкарваш номера и ти излиза кои производител под какъв номер произвежда данения артикул - какви заместители колега ?
Маржа е еднакъв на всички марки вече , пък и всеки бяга от евентуални проблеми после .
Тук сега се измества въпроса търговци-сервизи . Какато страдат сервизите от търговците - има и много проблеми с обратен показател , ама темата е дълга ...

Не знам защо пишеш, че отстъпката е еднаква за всички марки, като сам знаеш, че за ОЕ БМВ няма кой да ти даде 35 до 50% (при силен търговец) търговска отстъпка, А ако си вносител цената е още надолу, както е при всички алтернативни частиЧКИ.
Още повече, оригиналните части са разделени на групи A,B,C,D,,,, като при всяка група % отсъпка е различен, ама аз на теб ли да го обяснявам ;)


А относно "превъртането" в TecDoc не винаги е точно, и го знаеш много добре, дори в каталог на производителя пак не е точно, защото дадената марка Х да речем прави даденото изделие по негов си начин, което върши някаква работа, но не е като оригиналното. Това също го знаеш и не беше нужно да го казвам.
Във всичко по-горе написано от мен не са вложени никакви лоши чувства.
Просто монетата има две страни и е добре като се покаже едната, да се покаже и другата.
Поздрави.

Ааааа - колега не съм визирал грам ориг. БМВ части - тук няма грам съмнение . Прав си и тук няма никакви съмнения .
Имах в предвид конкретния случай - и по-точно примерно едрови и дребнови на боге , билщаин и закс ...
Бмв си е известно ,че грубо е 20-и кусур % и е тегава работата .
Имах в предвид конкретния казус и марки от рода на закс,боге и билщаин ...
За това ,че има вариации на всеки продукт в определени граници съм писал и в най-горното мнение- виж го - и пак повтарям :да възможни са вариации в определени граници на различните артикули в определени граници :roll:
Някой път не текдок-а грещи ами има невярна и неточна информация подадена от производителя.

Имам списък с такива неща - един датчик разпределителен вал М50 - на няколко фирми неправилно приравнен , тампони макферсон пише ,че стават , но не стават...но знаеш и обема на базата данни колко е голяма а и няма алтернатива голяма освен нея ...

Но тук примерно за е38 знаеш,че аморт. не става ама от нищо друго ... не става за дурго бмв а единствено и само за него. Това имам в предвид и предполагам разбираш какво имам в предвид - изморих се да повтарям - аморт. са си за колата , по екстрите с които е тя -ако има претенции - сменят се или се връщат :dunno:
Мисля че почвам да се повтярам за което се извинявам :oops:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 608
Регистриран на: 10.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: мечтата на живота си
Мечтае да кара: е38 с евтино гориво

Re: Тропане от предницата

Мнение от chernobila » 08 Сеп 2013, 20:36

laviatan написа:
Stanchev написа:
laviatan написа:
kilikandzer-power написа:
laviatan написа:...... Номера се "превърта" и излизат номенклатурните номера на различните марки.....

Като се набие оригиналния номер на часта излизат точните заместители, а с така нареченото "превъртане" или "заменка" се търсят други по-евтини производители и т.н. Именно заради такива заменки които си позволяват продавачите в магазините и то най-често на скъпи части се получава да чакам по 2-3 пъти доставка по 5-6 дена докато дойдат правилните. Истината е че продавача търси собствената си изгода, там където е най-голям маржа. На него не му пука, че сервиза има срок за изпълнение на даден ремонт и се излага пред клиента.

Под превъртане имам в предвид - вкарваш номера и ти излиза кои производител под какъв номер произвежда данения артикул - какви заместители колега ?
Маржа е еднакъв на всички марки вече , пък и всеки бяга от евентуални проблеми после .
Тук сега се измества въпроса търговци-сервизи . Какато страдат сервизите от търговците - има и много проблеми с обратен показател , ама темата е дълга ...

Не знам защо пишеш, че отстъпката е еднаква за всички марки, като сам знаеш, че за ОЕ БМВ няма кой да ти даде 35 до 50% (при силен търговец) търговска отстъпка, А ако си вносител цената е още надолу, както е при всички алтернативни частиЧКИ.
Още повече, оригиналните части са разделени на групи A,B,C,D,,,, като при всяка група % отсъпка е различен, ама аз на теб ли да го обяснявам ;)


А относно "превъртането" в TecDoc не винаги е точно, и го знаеш много добре, дори в каталог на производителя пак не е точно, защото дадената марка Х да речем прави даденото изделие по негов си начин, което върши някаква работа, но не е като оригиналното. Това също го знаеш и не беше нужно да го казвам.
Във всичко по-горе написано от мен не са вложени никакви лоши чувства.
Просто монетата има две страни и е добре като се покаже едната, да се покаже и другата.
Поздрави.

Ааааа - колега не съм визирал грам ориг. БМВ части - тук няма грам съмнение . Прав си и тук няма никакви съмнения .
Имах в предвид конкретния случай - и по-точно примерно едрови и дребнови на боге , билщаин и закс ...
Бмв си е известно ,че грубо е 20-и кусур % и е тегава работата .
Имах в предвид конкретния казус и марки от рода на закс,боге и билщаин ...
За това ,че има вариации на всеки продукт в определени граници съм писал и в най-горното мнение- виж го - и пак повтарям :да възможни са вариации в определени граници на различните артикули в определени граници :roll:
Някой път не текдок-а грещи ами има невярна и неточна информация подадена от производителя.

Имам списък с такива неща - един датчик разпределителен вал М50 - на няколко фирми неправилно приравнен , тампони макферсон пише ,че стават , но не стават...но знаеш и обема на базата данни колко е голяма а и няма алтернатива голяма освен нея ...

Но тук примерно за е38 знаеш,че аморт. не става ама от нищо друго ... не става за дурго бмв а единствено и само за него. Това имам в предвид и предполагам разбираш какво имам в предвид - изморих се да повтарям - аморт. са си за колата , по екстрите с които е тя -ако има претенции - сменят се или се връщат :dunno:
Мисля че почвам да се повтярам за което се извинявам :oops:



Колегата "левиатан" е прав.ТекДок греши и всички сме патили от това убеден съм на 100 %,НО в него също има и ОРИГИНАЛНИТЕ ЧАСТИ ,вграждани в автомобилите.Точно за е38 освен амортесьорите и още 2-3 неща така могат да се превъртят частите,че не само от е39 да станат,ами и от е36 - да ама нестават :mrgreen: Има си точно за колата която търсиш,НО започнеш ли да "превърташ" частите шанса да дадеш грешна част е повече от 20 %.Надявам се да се разберат с колегата и всичко да е ОК :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Re: Тропане от предницата

Мнение от Stanchev » 08 Сеп 2013, 20:51

аз се опитах и друго да обясня, но явно не сте ме разбрали...
давам прост пример с амортисьорите (понеже е по темата)
изкарали сме точния номер по бмв през програма с вин и предвид екстрите
и имаме точните амортисьори, нали>
от там бмв парт номера го чукаме в текдока и излизат сакс, боге, мейле, кайаба и още 20 шита, нали?
избираме си примерно мейле (щото са маняшки и са немски, примерно), за по-сигурно проверяваме мейле номера с десен бутон и ОЕ номер - супер съвпадат, за още по-сигурно пишем мейле номера в търсачката и пак сравняваме с ОЕ номера - и тоя път сме сигурни, йе!
обаче гадните китайци са решили, че стержена ще е по-дълъг с 6 сантиметра и ще е по-дебел или по-тънък, както и вътре масла, уплътнители, клапани (да не задълбаваме), но като цяло ще се монтира на колата и ще даяни по някакъв начин, нали?
и тогава виждаме снимката на колегата, как двата са с едни и същи номера, но са различни марки и разликата е повече от видима.
същото е, но не точно :mhihi:

разгледай на водните помпи турбините (най-очеваден пример, който обичам да давам)
на марката Х турбината е ламаринена
на марката Y турбината е лята
на марката Z турбината е като оригиналната, пластмасова, но не точно баш същата

и трите водни попли са за дадената кола, и трите могат да се монтират и ще работят, ще хвърлят вода, но колко, как..
при 5000 оборота да не се получи кавитация (най-вероятно да), на празен ход ще прави ли необходимия дебит (най-вероятно не) и други такива важни подробности...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Тропане от предницата

Мнение от laviatan » 08 Сеп 2013, 21:04

Stanchev - така са нещата особенно последните години се засилва тенденцията , но не само при авточастите , а и в много други отрасли ... но за съжаление бмв поддържа такива цени на частите ,че някой елементи са просто непосилни суми / е за някой може и да не са/ че трудно може да си ги позволиме.
Знаеш колко струват някой части и как непрестанно има повишение на цените ...
Гледам занимаваш се с авточасти или си много навътре в материята - и знаеш процентно на даден артикул колко са продажбите на бмв и колко са на другите марки, и как примерно му казвам на клиента ,че това е доста евтин вариант и не е много добър , и предлагам примерно среден , но ми се отговаря ,че е скъп. Най-честите запитвания са ми от рода- може ли оферта за възможно най-евтиния вариант на еди какво си ...
/ТУК НЕ ВИЗИРАМ КОНКРЕТНИЯ СЛУЧАЙ/
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ПредишнаСледваща

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook