728 - проблем след смяна на висящ лагер

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

728 - проблем след смяна на висящ лагер

Мнение от mambata_943 » 22 Сеп 2021, 18:02

Здравейте, от няколко дни съм собственик на 728ia и след обслужване, дойде ред и на висящия лагер, защото се чуваше как лопа, а от вчера взе направо да подскача подлакътника от вибрации. Имах запазен час при моя майстор да го смени за другата седмица , ама не издържа дотогава и се наложи да я закарам при друг майстор и сега малко съжалявам...
Днес я взех от майстора и забелязах, че от 30 до 50км се получават едни вибрации, леки са, но ги има, после отново идват като я застопоря на 90-100км,върнах се при него и му казах, че дори със стария висящ лагер не съм имал вибрации никакви, освен при смяна от 1ва към 2ра ( само тогава се чуваше стария) той каза, че е белязъл кардана преди да го свали, дори и като му я закарах още му го казах и аз, той потвърди, че знае.. Каза ми, че стария лагер ако е каран доста време така, може да е разбалансирал кардана и сега може да се наложи да го пращаме за баланс, другия вариант е да я карам още малко и да видя дали ще изчезнат вибрациите, да не би да иска да се раздвижи малко, ама според мен и него, не би трябвало да иска " разработка". Сложихме лагер на lemforder, това било добър вариант според него, имаше и по евтини и по скъпи.. Какво е вашето мнение, този ли е объркал нещо, лагера ли е скапан, кардана ли е за баланс...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: 728 - проблем след смяна на висящ лагер

Мнение от cod-cdbp » 23 Сеп 2021, 10:56

Най-добре направете баланса наново, разработване няма да има :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: 728 - проблем след смяна на висящ лагер

Мнение от mambata_943 » 29 Сеп 2021, 21:39

И моя майстор я гледа, каза, че другото момче е бялезало всичко, сменяха и още нещо по кардана, лагер ли, каре ли - забравих,но пак тресе... Ще го пращам на баланс май, не виждам какво друго остава,дал съм 250лв досега и колата си тресе....

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook