Човек за коригиране на AKMB module менюта

7-ма серия ('95 - '01)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Човек за коригиране на AKMB module менюта

Мнение от TheBoss » 17 Апр 2021, 13:29

Имам 10 км/ч разлика нагоре в показанията на скоростомера спрямо показаното от GPS. Днес сравних показанията на GPS-а и на скритото меню в ОВС. При тях няма разлика. Т.е. съм с правилните гуми и датчикът за скорост работи коректно. За това търся човек, който може да коригира в AKMB module(или в KOMBI module, нямам идея на моя комп кой модул е наличен, но са аналогични) менюта K_ZAHL_TACHO и K_ZAHL_TACHO_KOMPL. Te отговарят за показанията на скоростомера.
Менютата K_ZAHL_WEG и K_ZAHL_WEG_KOMPL нямат нужда от корекция, защото при сравняване на разстоянието показано на километража и трип метъра(имам инсталиран на ГСМ-а) почти няма разлика. Допускам, че стойностите на първите две менюта трябва да са същите, като на вторите, но това ще се установи опитно. Според тази тема стойностите трябва да са обротите на колелото за изминаване на 1 км дистанция умножено х10. Аз в момента съм с гуми 235/55 R17 и според калкулаторите за гуми е 461 Revs/km. Или стойноста трябва да е 4610, за да показва точната скорост.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Човек за коригиране на AKMB module менюта

Мнение от georgi_1986 » 17 Апр 2021, 15:41

Колега, аз съм го правил на моята е39 точно по този начин. Но при е39 и е38(почти на 100%) самата стрелка дава отклонение, в смисъл на различна скорост дава различно показание. Например, правя го на 5000imp/km и на 80км/ч имам +3км/ч отклонение а на 140км/ч имам - 2км/ч което вече отива в минус. Това imp/km е колко импулса от датчика на ABS се преминава 1км. Заводско имаш няколко варианта като нещо от сорта на 4200imp/km, 4800imp/km, но може да се добави нови параметри и да си го конфигурираш както искаш, може да се направи и 1imp/km и дори и 100000imp/km. Но според мен няма смисъл заради самата "механична" грешка на стрелката.

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Re: Човек за коригиране на AKMB module менюта

Мнение от TheBoss » 17 Апр 2021, 18:20

Колега, не знам как е било при теб, но при мен в целия диапазон дава еднаква грешка. От както съм купил колата(по Коледа) до сега карам основно на GPS. Минах около 7К км и постоянно Waze е пуснат. Така че имам обективни наблюдения. За това искам да наглася нещата на показание +2-3 км/ч. За да съм спокоен, когато не съм на автопилот. Въпреки, че извън града 95% от времето е активиран.

А иначе, знам, че това са импулсите. И са 10 на един оборот на колелото. И при смяна на размера на гумите може да се получи разлика в броя обороти за 1 км. За това е предвидена опцията за коригиране. Имам и Е32-ка, там нещата стават през самия борд, но никога не съм го правил, защото при нея е в границите на фабрично заложената грешка от 6%.

Така че, ако си от София и, ако можеш да направиш корекцията - помагай. Относно теорията, наясно съм с нея, изчел съм доста теми по въпроса. Благодаря!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Човек за коригиране на AKMB module менюта

Мнение от georgi_1986 » 17 Апр 2021, 18:40

Не съм от София. В линка е описано как става и всеки с програмата NCS Expert би трябвло да може да го направи. Успех :yes:
https://www.drive2.ru/l/462079658251256657/

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Re: Човек за коригиране на AKMB module менюта

Мнение от TheBoss » 17 Апр 2021, 19:45

Мерси за инфото, колега. Сега остава да намеря човек в София, който да го направи :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Човек за коригиране на AKMB module менюта

Мнение от ivanski_2 » 18 Апр 2021, 13:54

Пиши на oci , и всичко ще стане както трябва :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Полковника
Аватар
Мнения: 2998
Регистриран на: 8.03.2004
Местоположение: в по- следния блок на София
Кара: мухите да се лепят по лявото стъкло

Re: Човек за коригиране на AKMB module менюта

Мнение от TheBoss » 19 Апр 2021, 10:47

Мерси, писах му. :yes:
Изображение

Назад към Е38

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook