отключване на врати на е 32

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 9.02.2020
Пол: Мъж

отключване на врати на е 32

Мнение от patso5 » 10 Фев 2020, 11:12

Здравейте,
Бих искал да споделя един проблем с който не знам как да се оправя. Имам Е 32 735и, 1987г., колата не се кара много, особенно зимата, не бях в страната и 1 месец и 10 дни, колата не е палена. Беше заключена с ключ без пускане на алармата. Сега когато се върнах се опитах да я запаля, но не мога да я отворя. Изглежда ,че акумулатора е паднал тотално и са блокирали вратите и багажника. Мъчих и от двете врати с ключалки и багажника, ключа върти в едната страна/ заключване/ и не може да завърти на другата/ отключване/. Може ли някой да ми даде съвет как да я отворя, или да търся ключар.Благодаря предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 13.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E34

Re: отключване на врати на е 32

Мнение от anatoll_ » 10 Фев 2020, 15:07

Колега, пробвай да подадеш ток през плафона на задния номер или виж в ютуб дали има начин за отваряне на капака като на Е34 да поддадеш ток.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: отключване на врати на е 32

Мнение от DLVasilev » 10 Фев 2020, 20:48

Легни отдолу и виж ако стигаш плюса на алтернатора или стартера директно там подай ток за поне 30-40 мин или ако отвориш багажника през ски сака каквото успееш да направиш, макар, че вероятно си с ел стъкла отзад. Поне Е34ката така я отварях преди. Багажника и беше независим от вратите т.е. имаше централно и на него, но винаги се отваряше с ключа ;)
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 31.10.2013
Пол: Мъж

Re: отключване на врати на е 32

Мнение от MinkovSS » 10 Фев 2020, 22:45

завърташ ключа на ляво и едновремено вдигаш дръжката..и позволява още едно завъртане с ключа..това е аварийното отключване на е32 и е34
https://www.youtube.com/watch?v=1XQt4GowLGI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: отключване на врати на е 32

Мнение от DLVasilev » 10 Фев 2020, 23:43

MinkovSS написа:завърташ ключа на ляво и едновремено вдигаш дръжката..и позволява още едно завъртане с ключа..това е аварийното отключване на е32 и е34
https://www.youtube.com/watch?v=1XQt4GowLGI

това не сработи при мен когато ми се наложи, но бях забравил за него :yes:
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 9.02.2020
Пол: Мъж

Re: отключване на врати на е 32

Мнение от patso5 » 11 Фев 2020, 19:00

Благодаря Ви за съдействието, пробвах с бравата както е на видеото/ повдигане и едновременно завъртане на ключа/, но не сработи, багажника въобще не подава, нито на ляво нито на дясно, при мен когато завърта на ляво колата се заключва, на дясно се отключва, опитвах много пъти, но не става. Изглежда трябва дъ търся начин да възбудя акумулатора,не знам дали отдолу въобще може да се стигне да стартера или алтернатора, но тези дни ще опитам.
Благодаря много още един път.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 9.02.2020
Пол: Мъж

Re: отключване на врати на е 32

Мнение от patso5 » 24 Фев 2020, 13:11

Здравейте, благодаря на Анатоли, отворих и двата плафона и подадох ток първо чрез акумулатор , а след това и чрез зарядното, но нямаше никакъв ефект, не мога да си обясня как блокираха всички врати и багажника, колата беше заключена с ключ, не беше включвана алармата, затова предполагам, че при тотално падане на акумулатора,алармата не е блокирала нищо. Ще пробвам да вкарам тел или канап през някоя врата. Ако успея да я отворя ще ви пиша, такова блокиране не бях срещал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: отключване на врати на е 32

Мнение от DLVasilev » 25 Фев 2020, 7:07

Абе човек, дай ток на купето и някой масивен плюсов кабел. Това с плафоните е като да пълниш басейн със сламка. С кука по-добре не опитвай. няма да стане. Просто така са направени.
Изображение
ATR-42/72

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 9.02.2020
Пол: Мъж

Re: отключване на врати на е 32

Мнение от patso5 » 10 Мар 2020, 14:21

Здравейте, благодаря на всички отзовали се, отключих колата чрез подаване на ток на стартера чрез акумулатор, друг начин нямаше.
Колата се отключи чрез задеистване на централното от алармата, но чрез ключ не може да се отключи ако пак я заключа чрез ключа.Може би има още някаква блокировка ,която не е отблокирана, но сега вече е по-лесно. Благодаря още един път за всички съвети.

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook