Светлини на таблото

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.10.2013
Пол: Мъж

Светлини на таблото

Мнение от palpe » 05 Юли 2015, 14:32

Здравейте колеги,
Бих искал да споделя няколко проблема с моята Е32, онзи ден когато запалих късите , започнах да нагласям силата на осветяване на таблото, карах нормално. След като загасих колата при повторното запалване вече светлините на таблото се изгубиха, отгоре беше тъмно, а отдолу където са грешките светеше. Опитах с потенциометъра за регулиране силата на осветеност на таблото, но нищо. Въпросът ми е дали е виновен потенциометъра, или са изгорели крушките на таблото и ако причината е в потенциометъра,може ли да се оправи или трябва да се търси нов отнякъде?
Вторият въпрос е свързан с климатроника, прочетох някои от темите във форума, но ми се струва, че моят проблем е по-различен. Когато карам колата и вентилатора е изключен, а климатроника е включен , след известно време започва да духа студен въздух. Когато спра някъде и запаля колата не духа нищо, като не съм пипал нищо по климатроника, пускам вентилатора на макс и тогава започва да духа, ако се опитам да намаля силата на духоне той спира. Когато изключа вентилатора след известно време започва да духа студен въздух, но не може да се регулира, след това пак той си знае защо но спира, то въпроса ми е някой знае ли как работи климатроника, има ли някакви указания.
ще бъда благодарен на всеки който се опита да ми помогне.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Светлини на таблото

Мнение от cod-cdbp » 06 Юли 2015, 11:27

ЗА осветлението: Ако е "потенциометъра" няма да свети нито една лампа по таблото и климатроника от подсветката. Ако са крушки - само таблото.

За климатроника съм изписал доста в Е34 подфорума - потърси. Най-вероятно температурен датчик на купето или нещо в този дух. :winky:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.10.2013
Пол: Мъж

Re: Светлини на таблото

Мнение от palpe » 08 Юли 2015, 8:29

Благодаря, отворих таблото и смених крушките, но нямаше никакъв ефект,свети само далната част на таблото,където са грешките, а така също и мигачите и дългите. Може би е наистина потенциометъра,който усилва осветеността на таблото, относно климатроника, не можах да намеря темата, ако може да ми остави някой препратка ще бъда благодарен. Бих искал да попитам, може ли да стане потенциометър от е34?

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook