Bmw 750iL не пали

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Бургас

Bmw 750iL не пали

Мнение от gu6ter » 21 Ное 2014, 15:24

Колеги взех колата преди два дена.Предния собственик си беше сложил от неговата кола акумулатора.Колата беше изгасена когато я взех и мислех да тръгвам.Сложи друг акумулатор който си беше в бмв то но не запали само се чуваше някъв звук като тракане.Сложи от неговата кола и бмв то запали.отивам на работа и оставям колата отпред.Запалих я да я преместя всичко нормално.Като реших да тръгвам,закачих акумулатора(бях го откачил защото лампата над огледалото не загасваше),и колата не пали всичко си светва на таблото,без да натискам нищо се пускат мигачите аварийните и колата не пали нищо,само се чува че нещо отпред се задейства, и се чува някакъв звук.Мислех че е от бушоните защото единия се е разтекал сложих бушон и нищо.Купих друг акумулатор по голям 90 AH но и с него същата работа.Един един "майстор" го замери и показваше 12:15v.Възможно ли е акумулатора да е слаб къде да търся проблема,ако може да ме упътите за някой електричар. :smoke:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Bmw 750iL не пали

Мнение от cod-cdbp » 22 Ное 2014, 0:18

Вероятно е проблем в стартера, но преди това погледни тънкият кабел към него, дали прави читав контакт, защото също е вариант.
И също можеш да ни споделиш, коя точно година е произведена колата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Бургас

Re: Bmw 750iL не пали

Мнение от gu6ter » 22 Ное 2014, 6:55

По вин излиза 89г.днеска ще я помъча малко.Мисля че е станало някво късо съединение,защото като слагах акумулатора,нали слагах седалката отгоре, и от бързане не усетих как нещо светна опря се седалката до акумулатора и май даде на късо :lol: . Бушона изгоря 20 номер мисля 4е беше,гледах по схемата на кутията пише вентилатор,вчера като отварях капака ми се стори че има някъв отпечатък с кръгла форма черен,на радиатора,да не би да е изгорял вентилатора,ще ударя някой снимка днеска, по майстори хич не ми се ходи. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Бургас

Re: Bmw 750iL не пали

Мнение от gu6ter » 23 Ное 2014, 20:48

Значи като съм слагал акумулатора, се е допряла седалката до него и е дало нещо на късо,изгорели са ми три бушона номер 19,20,7.Направо са се стопили вътре,опитах да ги изчистя,но не става,търся такава кутия за бушони,от каде мога да купя :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Бургас

Re: Bmw 750iL не пали

Мнение от gu6ter » 04 Дек 2014, 16:45

Колеги след като колата я закарах на сервиза на Митко на пети километър в Бургас се оказа че ел.инсталацията на колата е зле,иначе двигателя запали и работи добре,колата се дава цялата за 1200лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: Бургас

Re: Bmw 750iL не пали

Мнение от gu6ter » 12 Дек 2014, 11:33

Колеги оказа се че стартера е зацепил,оправиха го от сервиза,тея работи къде ми разправяха от Митко сервиза на Пети километър,че колата вървяла на 50 %,двигателя тракал нещо,скоростите изключвали - пълни глупости,колата върви добре нямам думи направо. :lol:

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook