БЕНЗИНОВА ПОМПА

7-ма серия ('88 - '94)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.10.2013
Пол: Мъж

БЕНЗИНОВА ПОМПА

Мнение от palpe » 12 Авг 2014, 13:03

Бих искал да попитам знае ли някой къде се намира релето за бензиновата помпа. Случва ми се когато колата е загряла ако загася да не мога да запаля отново.Трябва да мине време ,да изстине и тогава пали. Колата е 735и, бензин, 1987г. , доста е стара и не мога да намеря никакви схеми. Затова ще бъда благодарен ако някой ми помогне.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 9.05.2010
Местоположение: Las Vegas
Пол: Мъж
Кара: BMW E32 735i '91

Re: БЕНЗИНОВА ПОМПА

Мнение от milchoni » 14 Авг 2014, 8:49

Пробвай, когато е загряла да запалиш с подадена газ. Много вероятно е да става въпрос за износени писти на платката на дебитомера или заминал датчик на температурата. Релето на бензиновата помпа е при компа на мотора /в кутията върху десния ботуш/.
BMW E32 735i '91

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: БЕНЗИНОВА ПОМПА

Мнение от Митко Стоянов » 15 Авг 2014, 12:41

Дали нямаш проблеми със датчика на коляновия вал?
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.10.2013
Пол: Мъж

Re: БЕНЗИНОВА ПОМПА

Мнение от palpe » 18 Авг 2014, 8:04

Благодаря , но сега съвсем се обърках , вчера като я запалих започна да работи неравномерно, като че ли не работеше цилиндър, изкарах я от гаража , поработи малко, след което я загасих и след това не можа да запали. Предполагам , че е имало някакъв бензин и когато той е изгорял помпата не е качила , затова предполагам ,че е релето, намерих го къде е но не мога да го намеря в продажба. Някой знае ли откъде може да се купи такова реле?
Благодаря предварително

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: БЕНЗИНОВА ПОМПА

Мнение от Митко Стоянов » 19 Авг 2014, 12:06

Колега, не търси под вола теле, на 99% нямаш проблеми с релето, а с помпата или нещо друго...
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: БЕНЗИНОВА ПОМПА

Мнение от dan-dam » 19 Авг 2014, 13:15

Тоя мач го играх преди 2 седмици. Същата работа-пали трудно, понякога хич :mhihi: , работи неравномерно, прекъсва... Пробвай с друга бензинова помпа. И имай предвид, че дори и да свалиш твоята и при подаване на ток да върти, то най-вероятно не прави нужното налягане.
Друга вероятна причина е регулатор на налягането.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.10.2013
Пол: Мъж

Re: БЕНЗИНОВА ПОМПА

Мнение от palpe » 20 Авг 2014, 14:24

Благодаря на всички за това ,че се отзовахте, вчера я запалих не работеше много равномерно , но се ядваше, изчаках я да загрее, изгасих я и както ме посъветва milchone се опитах да я запаля с пълна газ. Резултатът е нулев, стартера въртеше , но колата не палеше, когато изстина я запалих и я вкарах в гаража. Преди това смених- водна помпа, свещи, бубина и горивен филтър, понеже пали когато е студена, затова го свързах с релето, в момента няма такива релета в България и ще трябва да се изписва от Германия, въпроса е дали само това е проблема ? Приемам всякакви мнения, ако съм сигурен ,че проблема е в горивната помпа, веднага я сменявам, но след релето и помпата не знам какво друго да сменявам.
Благодаря на всички които се отзовават.

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: БЕНЗИНОВА ПОМПА

Мнение от Митко Стоянов » 21 Авг 2014, 9:27

Замери си налягането на горивото, когато не пали, така ще разбереш помпата работи ли, в нормите ли е и те така...Това реле си го избий от главата...На 90% имаш проблем с датчика на коляновия вал...
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 11.10.2013
Пол: Мъж

Re: БЕНЗИНОВА ПОМПА

Мнение от palpe » 19 Сеп 2014, 14:57

Здравейте,
Проблема е решен засега, колегата milchone се оказа прав, проблема е в дебитомера, засега го оправиха, но ще трябва да си търся друг, защото не знам колко време ще издържи макар, че ме убеждават ,че повече проблеми няма да имам. Още един път благодаря на всички ,които откликнаха.

Назад към Е32

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook