Прогнози за шампион във Формула1 2008

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Мнение от bam-bam » 15 Мар 2008, 13:17

BMW Malchugan написа:Аз винаги ще си хваля марката независимо дали става дума за Ф1, продажба на коли и т.н. Явно не си ме разбрал какво искам да ти кажа с този факт който споменах. Мисля да спираме до тука! Хайде жив и здрав ;)



естествено марката си е СУПЕР .. само че нали трябва да гледаме обективно на нещата и да бъдем реалисти .. иначе излиза че се лъжем ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 15 Мар 2008, 20:12

има огромни надежди тоя сезон с новите правила и развитието на колите на БМВ да се получат добри класирания и изненади...а именно баваристите да се борят с първите два отбора.
кубица ако не беше поднесъл в прахта щеше да накаже .... оня...!!! засега е май сигурно ,че алонсо ше гледа отзад другите как се борят за титлата-рено тая година са живи за оплакване!
ще бъде интересно ,а и понеже няма как да съм от ферари още от времето на пилето ,а в макларън нещо не ме кефят -тая година стискам палци за кубица и хайфелд...!!!
п.с. много интересно ще се получи и с износването на гумите преди смените,щото тая година няма тракшън и който много занася по завоите дори ида не излети ще бере ядове...!

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 26 Мар 2008, 4:58

Две състезания вече отминаха. Как ви изглеждат нещата сега след като видяхме резултатите от подготовката на отборите?

За тази година фаворит според мен ще е отново Кими. Маса очевидно беше свикнал да дава газ до дупка и сега без тракшъна се озова в небрано лозе, така че него го вадя от сметките.
Хамилтън е много добър пилот ама само като стартира от първа редица и няма никой пред него. Според мен твърде много си повярва този хлапак, а пък Ковалейн доказа теорията, че който и да сложат в Макларъна, все ще е сред първите. Колата е ужасно добра и определено ще вгорчат живота на черните кончета. От една страна се надявам Ковалейн да нахрабрее още малко и да започне да прави по-добри състезания от вкиснатия му съотборник, но от друга страна това хич няма да е добре за отбора на БМВ.

Преди сезона се изредиха купища български дървени философи с всевъзможни анализи как Рено са наваксали разликата с БМВ и през този сезон Алонсо ще спре баварския възход.
Скоро четох и предварителен анализ на сезона, в който се твърдеше, че болида на БМВ бил чудесен ама само в аеродинамичния тунел, имали грижи със стабилноста на шасито, също така пилотите трябвало да се борят или с недозавиване или със свръхзавиване.

Какво обаче стана...
Две състезания - два подиума. Изключително надеждна кола. Чудесна тактика с влизанията в бокса.
Впредвид станалото по време на четвъртата обиколка в Малайзия, мисля че няма нужда да коментирам дали Рено са ни добижили :mhihi: Това, което Хайдфелд причини на Алонсо трябва да влезе в учебниците :twisted:
Губим битката не в завоите, а на края на дългите прави, където просто не ни достига мощност. Това утрепа теорията на "специалистите" за свръхзавиване и недозавиване, защото именно в завоите сме точно толкова бързи, колкото и Ферари. Дотука с тази теория. Когато телеметрията говори, дори и бг коментаторите май трябва да си замълчат.
Да споменавам ли факта, че Хайдфелд направи най-бърза обиколка на пистата в Малайзия? (Между другото, рекорда на пистата принадлежи на Хуан Пабло Монтоя и е направен през 2004-та с болида на BMW Williams.)
Вече 20 поредни състезания успяваме да класираме и двамата си пилоти в челната десетка на стартовата решетка. Нещо, което остана недостижимо за останалите отбори. Това само по себе си не е кой знае какво постижение, но е показателно за постоянството в представянето на отбора.

Не очаквам чудеса през този сезон. Всъшност и постигнатото до тук не го очаквах, ако трябва да съм честен. Следях резултатите от тестовете на новия болид преди началото на сезона и нещата не изглеждаха розово.
На база видяното, мога да се надявам да направиме поне едно първо място през този сезон, а защо не и повече :D
В крайна сметка BMW не веднъж са доказали, че принципа "всичко или нищо" е водещ за всяко нещо, с което се захващат.
Марио Тейсен вече каза, че целите за сезона включват поне едно първо място, а този човек досега доказа, че щом е казал нещо, значи ще стане.

Остава да стискаме палци за Кубица и Ник :D

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Мнение от Dimo » 26 Мар 2008, 8:27

Абсолютно съгласен съм Асене с това което каза! :yes:

Само да допълня, че старият рекорд принадлежащ на Монтоя е правен с V10 двигател!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 26 Мар 2008, 10:40

Асен е прав, фактите до тук ни дават право да мечтаем, но се страхумам да го кажа наглас, да не урочасаме...ситуацията,
само да се надяваме да няма неприятни изненади/дали от пилоти, техника, екипа или дори спонсори/
никой не е застрахован! Формула едно е спорт на супер прецизноста,
детайлите са от изключително важно значение.
Да стискаме палци и да се кефим на бяло-сините болиди! :D
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 27 Мар 2008, 6:13

Tod написа:Асен е прав, фактите до тук ни дават право да мечтаем, но се страхумам да го кажа наглас, да не урочасаме...ситуацията,
само да се надяваме да няма неприятни изненади/дали от пилоти, техника, екипа или дори спонсори/
никой не е застрахован! Формула едно е спорт на супер прецизноста,
детайлите са от изключително важно значение.
Да стискаме палци и да се кефим на бяло-сините болиди! :D


Всъшност няма какво да мечтаем. Както вече писах, отбора показва изключително постоянство в резултатите. За разлика от другите отбори, които разполагат все със спортни хора за директори, ние си имаме доктор за директор :mhihi: Няма да миряса лесно ;) Немците няма да оставят нищо на случайноста и късмета.

Следващото състезание е в Бахрейн. За добро или лошо, има няколко дълги прави на това трасе. Там ще губим доста от Ферари и Макларън. Според мене на квалификациите няма да е изненада ако Кубица е първи или втори - просто поляка свикна да кара вабанк, на моменти дори отвъд възможностите си.
На самото състезание единствения шанс да хванем отново подиум е ако се сбъднат очакванията ми Фелипе Маса да кара умерено. Надали ще рискува да не завърши в трето поредно състезание. Ковалейн също не е за подценяване и вероятно ще гравитира притеснително близо до Кубица и Хайдфелд. Има какво да доказва и ще е добре да се възползваме от възможностите преди да нахрабрее.
За момента е реалистично просто да се надяваме на грешки на лидерите. Колата е изключително добра, но не е достатъчно добра. Освен ако Кубица не се окаже новия Хуан Пабло Монтоя :twisted:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 27 Мар 2008, 9:01

!!Asen_X написа:
... Освен ако Кубица не се окаже новия Хуан Пабло Монтоя :twisted:


:mhihi: Няма как да прилича на Колумбиеца, в смисъл не му понася жегата, най- изтормозения пилот който съм виждал беше след финала на Сепанг, оплака се, че в БМВ-то е много горещо, това го съсипва!
:mhihi:
ПС Бива стайлинг отдела на BMW Sauber да се погрижи за външния му вид-поне мъничко! ;)
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 27 Мар 2008, 10:57

Tod написа:ПС Бива стайлинг отдела на BMW Sauber да се погрижи за външния му вид-поне мъничко! ;)

Тц, така е по-аеродинамичен :D

Tod написа:Няма как да прилича на Колумбиеца, в смисъл не му понася жегата, най- изтормозения пилот който съм виждал беше след финала на Сепанг, оплака се, че в БМВ-то е много горещо, това го съсипва!

Съсипа го жегата ама завърши втори. А глезеното англичанче се строши да мрънка по медиите, че му било много жега и затова така било станало :mhihi: :mhihi: :mhihi:
http://formula1.bg/news.php?id=3191
:ahah:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Мнение от ((:BuKcu:)) » 27 Мар 2008, 20:26

!!Asen_X написа: А глезеното англичанче се строши да мрънка по медиите, че му било много жега и затова така било станало :mhihi: :mhihi: :mhihi:
http://formula1.bg/news.php?id=3191
:ahah:

Все едно другите са имали климатици, а тоя се потил в жегата :kuku: На тате момчето било много жадно и затова не могъл да финишира 1ви :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 291
Регистриран на: 29.06.2006
Местоположение: София

Мнение от raBpa » 28 Мар 2008, 0:24

Като се има предвид Кубица какво правеше миналия сезон мисля че сега ще се намеси в борбата за титлата. Той дори вече го прави. Алонсо го отписвам, защото ми се струва че може да има пръст в челните места само ако колата му е поне една класа над останалите. Според мен борбата ще е между Райконен, Хамилтън и Кубица.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Мнение от bam-bam » 28 Мар 2008, 1:38

raBpa написа:Като се има предвид Кубица какво правеше миналия сезон мисля че сега ще се намеси в борбата за титлата. Той дори вече го прави. Алонсо го отписвам, защото ми се струва че може да има пръст в челните места само ако колата му е поне една класа над останалите. Според мен борбата ще е между Райконен, Хамилтън и Кубица.


даже аз си мисля че и хамилтън отпада .. по скоро борбата ще е между БМВ и Кими ... даже БМВ имат аванс .. се пак са 2ма срещу 1 ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 28 Мар 2008, 10:49

рано е още да се говори за титлата...! за който и да е. то две състезания преди края на сезона е трудна,та сега.
шансовете от представянията са ясни: ферари,макларън и бмв са трите отбора,които ще се борят. колкото и да не ми се признава-бмв-тата са с половин крачка назад. просто другите два отбора имат страхотна техника,подготвена от рано...! но пък в такава ситуация да бутнеш некой от другите двама от второто,па дай боже и от първото място е още по-сладко!!! имат и двама пилоти,от които хайдфелд е техничар и знае и да кара, и да пази позиция и гуми ,и кола...!! поляка е толкова див ,че ако не му мине котка път може и д аги отнесе като ...дизел-цинкова кофа!! титлата вече не е мечта или задача за след два сезона,а на една ръка разстояние! да видим кой ше се протегне най-добре за нея!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 28 Мар 2008, 11:27

bam-bam написа:
raBpa написа:Като се има предвид Кубица какво правеше миналия сезон мисля че сега ще се намеси в борбата за титлата. Той дори вече го прави. Алонсо го отписвам, защото ми се струва че може да има пръст в челните места само ако колата му е поне една класа над останалите. Според мен борбата ще е между Райконен, Хамилтън и Кубица.


даже аз си мисля че и хамилтън отпада .. по скоро борбата ще е между БМВ и Кими ... даже БМВ имат аванс .. се пак са 2ма срещу 1 ;)


Да пази господ само от BMW vs BMW изхода от такав надпревара, всички я видяхме -Кими шампион!
ПС Да се надяваме, че биха били по-тарикат пичове от Алонсо и Хамилтън! :mhihi:
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 30 Мар 2008, 2:27

raBpa написа:Като се има предвид Кубица какво правеше миналия сезон мисля че сега ще се намеси в борбата за титлата. Той дори вече го прави. Алонсо го отписвам, защото ми се струва че може да има пръст в челните места само ако колата му е поне една класа над останалите. Според мен борбата ще е между Райконен, Хамилтън и Кубица.


Да слагаме Кубица в сметките за титлата е абсурд ;) Със сигурност ще играе по нервите на фаворитите, но максималното, на което можем да се надяваме, е да бъде 3-ти или 4-ти накрая.
До тогава обаче има много време, нека засега да се задоволим с мерака за някоя и друга победа :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 16.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на фотосинтеза

Мнение от ineedmoney » 30 Мар 2008, 12:49

и аз сямата че нито Ник нито Кубица ще се намесят за титлата...по-бавни сме още от фераритата ама макларъните няма къде да ходат вече :twisted: Сигурен съм обаче че поне една победа тоя сезон ще напраим 8)
Стрелката на оборотомета сочи към цифри ,но всъщност изразява Ващето съкровенно ЖЕЛАНИЕ!
Изображение
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
And the greatest rapper that dared to touch the mic, tattooed on his belly the words of "thug life".

ПредишнаСледваща

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook