FIA World Touring Car Championship 2012

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E21 320;E46 320d
Мечтае да кара: E36 M3 GT

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от nik420 » 29 Апр 2012, 16:27

Ами на мен лично пистата много ми допада,бих врътнал една обиколка :driving: :mhihi: но най-харесвана за мен си остава Макау но тази година е оставена за десерт в дъното на календара :D иначе дано Коронел все пак успее да се добере до победа ще съм много радостен :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 06 Май 2012, 11:51

Преди секунди завърши първото състезание от Хунгароринг. Получи се страхотно според мен. Около трите Шеви-та като цяло беше скучно :mhihi: За миг малко интрига между Хъф и Меню, но Ален не успя да заеме втората позиция. Назад обаче... невероятна битка с участието на Михелиз, Коронел, Ориола. Старта на Михелиз не беше от най-добрите, но после направи чудесно каране и в крайна сметка се добра до 7-ма позиция. Коронел направо летеше, като в последната обиколка си проправи път до 6-тото място на финала. Ориола се представа много добре, но все още му липсват опит и малко умения. Монтейро се държи перфектно, предвид и старият агрегат в автомобила му. Габриеле Таркини имаше шанс за добро класиране, но малшанс на първия завой. Ще видим какво ще се случи във втория манш. Като цяло съм много доволен и с нетърпение чакам втория старт, където Енгстлер ще стартира от първа позиция, а Михелиз ще има още един шанс да се докаже пред родна публика. Прякото предаване е от 15:15 по Евроспорт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 06 Май 2012, 12:00

И аз го гледах, беше яка битка! Жалко за Таркини че едното Шеви го блъсна, можеше да се бори за победа..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 06 Май 2012, 15:18

Норберт Михелиз е човекът днес! :bowdown: Супер старт, след това и безгрешно каране до финала му осигуриха победата пред родна публика. Зад него беше доста интересно - Меню демонтрира класа, голям успех за Бенани, добро класиране и за Ориола. Видяхме, че Мюлер все пак не е толкова безпогрешен, когато е под натиска на друг пилот. Продължава обаче да води в главното класиране и ще е любопитно да се види дали ще има кой да му се опре до края на сезона.

Много вълнуващи състезания за мен днес. Интригата е на ниво, конкуренцията висока, а борбата - ожесточена. Мисля, че тепърва ни предстоят наистина драматичните надпревари. След две седмици сме в Австрия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 07 Май 2012, 20:12

Да определено Михелиз направи страхотно каране! Второто състезание беше много добро, супер че Шевитата паднаха..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 20 Май 2012, 13:47

Привет, колеги! Завърши първото състезание в Австрия. Честно казано не беше особено възлнуващо, но и не беше скучно. Добро дефанзивно каране на Хъф срещу Мюлер. Добър шанс се отвори на Меню, но и Иван заемаше такава състезателна траектория, че не позволяваше да бъде изпреварен толкова лесно. Назад Коронел завърши с позиция напред, но главно заради инцидентите между пилотите около него. Ще видим сега във втория манш какво ще стане, когато Том ще стартира 2ри.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 20 Май 2012, 15:31

Аз не гледах второто състезание но разбрах че Стефано Дасте с БМВ е спечелил, голям кеф! :ok:
Изображение

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от krika » 20 Май 2012, 21:28

bmw maniqk ivo bmw написа:Аз не гледах второто състезание но разбрах че Стефано Дасте с БМВ е спечелил, голям кеф! :ok:

Шоуто беше точно във втория старт :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 22 Окт 2012, 5:59

Да изтупам малко праха от темата. За съжаление не следя шампионата от няколко месеца заради липса на време и всевъзможни други причини. Успях вчера да изгледам двата манша на Сузука и определено не е спирало да бъде интересно. Сега и Хонда със заводска кола, която май ще има потенциал да се бори с големците. В челото си е все така - Мюлер, Хъф и Меню доминират, като ще е любопитно да се види кой от първите двама ще грабне титлата. Аз лично залагам на Мюлер. Коронел не е преуспял... не мога да преценя дали не е толкова добър, или колата му не му позволява да се класира по-напред. Пепе Ориола е с обещаващо бъдеще. Изобщо всичко е много интересно и се надявам до края на сезона да изгледам колкото се може повече състезания. Коментатора само не ме кефи особено, но... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 14.04.2008
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: Основно на запад и по писти.

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от bavaretca_tns » 12 Яну 2014, 8:45

Е сега намирам такава тема.А горе долу го следя от няколко години, разбирасе когато имам време да го гледам, за съжаления две-три години шампионата се печели от шевролет и Иван Мюлер, но и нашата марка не остава по назад да се надяваме че през сезон 2014 ще вземем златото от заводския отбор.

П.С. Предлагам да се махне в името на темата за сезон 2012 и да остане само името на шампионата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 2.02.2007
Местоположение: София

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от JOGI » 18 Яну 2014, 5:02

от няколко години бмв не участва със заводски отбор, само частни бяха, а сега даже май няма и да има никой с бмв, заради промените в техническия регламент. но не е загуба, последните години беше доста безинтересно..
но пък силно препоръчвам бритаците в бтсс, един от най-интересните шампионати е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от ///M Power » 18 Яну 2014, 9:20

JOGI написа:от няколко години бмв не участва със заводски отбор, само частни бяха, а сега даже май няма и да има никой с бмв, заради промените в техническия регламент. но не е загуба, последните години беше доста безинтересно..
но пък силно препоръчвам бритаците в бтсс, един от най-интересните шампионати е.


Абсолютно, имат и повече марки, и повече участници а пък и имат 1-чка :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: FIA World Touring Car Championship 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Мар 2014, 6:16

Момчета, нещо се пренасочих към други спортове и дълготрайно ще ви изоставя тук. :mhihi: Мяркам от време на време състезанията и екшън винаги има, но има и доста по-интересни надпревари за следене. Пожелавам ги приятно прекарване и коментиране. :yes:

Предишна

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook