ФОРМУЛА1 сезон 2012

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от krika » 22 Апр 2012, 1:07

Сондьора написа:Просто няма такава квалификация :shock: ..изобщо незнаеш, кой къде е...Пилето от 5ти изведнъж..отпадна 18ти..Маса от 18ти 5ти..А перез и Рикардо :shock: 1 и 2 ри... И ако не се лъжа сами са си виновни, че пуснаха Шумата само веднъж)..тва до К2...К2 тука вече нензнам кой къде беше :mhihi: на К3 тоя Рикардо записа 3ти почти в края :mhihi:..Само не разбрах, защо като Маса мина пред Алонсо(10,11ти) и двамата отпаднаха за К1, в крайното класиране за старта Алонсо е 9ти а Маса 14ти.....Както и да е де на ред булите пак им пораснаха криле.

Много добър сезон се очертава, пълна лудница...Успешен старт утре, че с тия чалмите нищо не се знае.

Това последното е силно :mhihi: Иначе ти как си я коментирал квалификацията звучи се едно е било касапница :mhihi: Вярно Фетел ги издебна много долно отзад, но Мерцедес днес направиха всичко възможно да се изкарат от играта. Вътрешнозаводският геноцид срещу Мишо продължава и този уикенд :shock: . Старото как не им е хвърлил една майна още и как си сдържа нервите нямам идея :dunno: . Маковете са бързи колкото Биковете, но утре ще се види в състезателно темпо кой ще клати другите с по-добра работа с гумите, щото на "Сахир"-ата няма по важно...

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от krika » 23 Апр 2012, 1:32

Себ им припомни набързо това, от което най-много се страхуват. Браво на Кими, трябваше обаче да настоява повече за победата. Браво и на Грожан. Останалите бяха под всякаква критика...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от plradev » 23 Апр 2012, 8:52

Лотусите .... ииибаси Лотусите :shock: Кими от 11-та стартова позиция , на второто стъпало на стълбицата с реален шанс за победа след 2 години отсъствие, ,няма какво повече да кажа ... Грожан също страхотно състезание :) Мисля ,че Лотус с тази кола ,ясно заявиха ,че всички ще се съобразяват с тях този сезон . Браво :!: :bowdown:

Видяхме отново вдигнатия показалец на Фетел ,който си проведе състезанието по начин ,по който сме свикнали да го прави и това май значи ,че Ред Бул имат конкурентна кола тоя сезон и всичко е въпрос на настройки ...

Ферари ,още не знаят къде се намират ,за съжаление ...

Евала на Макларън за работата им в бокса,как опропастиха състезанието на Фрапето :mhihi:

Мерцедес .... заеби :help:

С нетърпение чакам вече Каталуня ,още повече ,че в паузата ще има тестове ,където ще бъдат интересни резултатите от промените по болидите :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от Сондьора » 23 Апр 2012, 10:26

Мда тоя Грожан още от пърия старт се показа, че е надъхан...И играта на Кими беше добра. Мен лично си ме е яд за Шуми де ама така..
А Нико им показа как тряя се пази :mhihi:, колкото и да не му хареса на Алонсо си е по правилата...
Но за тази скучна по начало писта, си беше добре.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от madpetio » 23 Апр 2012, 12:52

Е как да ме е яд за Шуми този старт от 22ра позиция 10ти кво да искам от 42г състезател борещ се с 20годишни откачалници... ДОВОЛЕН СЪМ!!! Шанс за подиум този сезон ми се вижда реално...

От Лотус съм приятно изненадан,което е супер! Сезона е извънземен за мен - всеки старт различен победител?!?!? Баси якото!
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от BMX » 23 Апр 2012, 14:31

Сондьора написа:...А Нико им показа как тряя се пази :mhihi:, колкото и да не му хареса на Алонсо си е по правилата...


Ако правилата не са променяни, защитаващия се има право само на една маневра, а Нико мина първо вдясно, после вляво. Не съм сигурен, че защитата беше по правилата, но тези дни ФИА трябва да каже кой крив кой прав.

Това, което ми е интересно през този сезон са малките разлики между отборите. Надявам се, това да остане така до последното състезание :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от plradev » 23 Апр 2012, 14:35

BMX написа:
Сондьора написа:...А Нико им показа как тряя се пази :mhihi:, колкото и да не му хареса на Алонсо си е по правилата...


Ако правилата не са променяни, защитаващия се има право само на една маневра, а Нико първо вдясно, после вляво мина. Не съм сигурен, че защитата беше по правилата, но тези дни ФИА трябва да каже кой крив кой прав.

Това, което ми е интересно през този сезон са малките разлики между отборите. Надявам се, това да остане така през целия сезон :D

ФИА се произнесе още вчера по казуса. Розберг не е нарушил правилата и ясно от всички повторения и в двата случая ( с Хамилтън и Алонсо) се вижда ,че прави само една единствена маневра надясно ,без да криволичи или нещо друго ;) Абсолютно правомерна защита от негова страна ,верно малко по-агресивна ,ама никой не ги подарява пазициите с една напред в днешно време :)

С две думи няма наказние ,защото няма реална причина ...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от BMX » 23 Апр 2012, 14:46

Сега го прочетох че е така, но останах с впечатление, че когато Алонсо тръгна наляво, Нико също кривна отново наляво.
Търся видеото в ютюб ама с тези права вече никой нищо не качва. Преди цялото състезание можеше да изгледаш...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от plradev » 23 Апр 2012, 15:02

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=14331 Тука има некво умрело видео на двете ситуации ,но се вижда достатъчно ясно ...

При затварянето на Алонсо ,се вижда ясно единствената маневра надясно и в последствие вече връщането към състезателна треактория наляво ,за да влезе в последващия десен завой ,където Алонсо остана от външната страна и пак не му се получи ...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 12.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от BMX » 23 Апр 2012, 21:37

Сега като го гледах на повторение съм съгласен. Просто наистина останах с впечатление, че след първата маневра прави и втора. :oops:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 24 Апр 2012, 6:17

В сравнение с останалите състезания от старта на сезона това беше почти скучно :mhihi: но пак си беше интересно. Фетел свърши чудесна работа. Още по-чудесно беше представането на Лотус. Никога не съм очаквал, че толкова рано след създаването на отбора ще могат да изкарат конкурентна на Редбул и Макларън кола. Но и е факт, че Кими е наистина страхотен. Отново ме е яд за Алонсо, защото е очевидно, че болида го възпира... супер добър старт, но без възможност да стой с останалите напред. На Хамилтън не съм му фен хич, но се получи гадничко с тия проблеми в бокса. По същия начин се съсипа и състезанието на Бътън предишния път. Ще видим в Испания какво ще стане. Очаквам интересен развой на събитията и вече лека по лека да се очертават фаворитите за титлата. Но пък и така не е лошо - всяко състезание различен победител :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 04 Май 2012, 19:11

Това състезание а и предните три бяха супер, скоро не съм гледал толкова интересен сезон!
Мойте хора от Лотус ме зарадваха, евала и на Кими. :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от Dirty M5 driveR » 13 Май 2012, 11:14

Квалификацията беше доста интересна. Ще видим какво ще се получи днес, но определено ще е на ниво. Аз лично очаквам Алонсо да вземе Малдонадо на старта, или най-късно в някой от следващите завои. Хамилтон не ме притеснява с това наказание. Назад ще е любопитно да се наблюдава старта на Фетел, Шумахер, Розберг и т.н. Като цяло доста непредсказана стартова решетка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 15.11.2009
Местоположение: ШОПландия
Пол: Мъж
Кара: Е46 320D

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от Amatior4o » 13 Май 2012, 13:33

Дам квалификацията беше много интересна с куп изненади. От Макларън жестоко се издъниха. Просто, като им гледам времената колко са изравнени. Уникално!

П.с.
Някой може ли да метне линк с добре качество, че съм на работа и това което намирам е с отвратително качество.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: ФОРМУЛА1 сезон 2012

Мнение от Roman 1 » 13 Май 2012, 15:57

5 старта от началото на сезона, 5-ма различни победители от 5 различни отбора!
Отдавна не е било така. :clap:

ПредишнаСледваща

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook