Силвърстоун под въпрос ....

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

Гост
Аватар

Силвърстоун под въпрос ....

Мнение от Гост » 08 Юли 2005, 2:20

Състезанието за Гран при на Великобритания във Формула 1 няма да бъде отменяно засега заради атентатите в Лондон. Новината беше официално съобщена от организаторите на надпреварата няколко часа, след като избухнаха взривовете в центъра на Лондон тази сутрин. Не е изключено обаче състезанието да бъде отложено или отменено, ако домакините не успеях да гарантират сигурността на феновете.


и още малко новинки ..

Осем отбора във Формула 1 са готови да организират алтернативен световен шампионат от следващата година, гръмнаха английските медии. Това ще се случи само при положение, че президентът на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) Макс Мозли си позволи да накаже някой от екипите, бойкотирали състезанието за Гран при на САЩ на пистата “Индианаполис”. Обединението на тимовете включва БАР Хонда, Макларън Мерцедес, Минарди Косуърт, Рено, Ред Бул Косуърт, Заубер Петронас, който ще се казва БМВ следващата година, Тойота и Уилямс БМВ. Отборът на Ред Бул се присъедини към останалите екипи, въпреки че преди няколко дни не сподели тяхната позиция и не реагира срещу решението на ФИА да санкционира бойкотиралите Гран при на САЩ тимове. За отбелязване е и фактът, че от Минарди също подкрепят решението на отборите, ползващи гуми “Мишлен”, въпреки че не са заплашени от санкция. Причина за това е фактът, че шефът на Минарди Пол Стодарт е сред най-големите врагове на Макс Мозли.
Според английските медии, в момента в централата на БМВ в Мюнхен се провежда среща между шефовете на осемте отбора, на която ще бъдат обсъдени всички подробности по организацията на алтернативен шампионат. Според британския седмичник Autosport пък събирането е с цел да бъде избрана подходяща кандидатура за мястото на Макс Мозли преди изборите през октомври. Сред вероятните наследници на президента на Международната федерация по автомобилизъм (ФИА) са Жак Режи и Дейвид Ричардс.


ферари пак са пас ;)

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Мнение от Dimo » 08 Юли 2005, 7:36

Аиде сега да ги накажат и да гледам от догодина GPWC вече :D
Изображение

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 10 Юли 2005, 18:20

1. 10 MONTOYA McLaren Mercedes M 1h24'29"588 218.968 Km/h
2. 5 ALONSO Renault M + 0'02"739 218.850 Km/h
3. 9 RAIKKONEN McLaren Mercedes M + 0'14"436 218.346 Km/h
4. 6 FISICHELLA Renault M + 0'17"914 218.197 Km/h
5. 3 BUTTON BAR Honda M + 0'40"264 217.243 Km/h
6. 1 M.SCHUMACHER Ferrari B + 1'15"322 215.762 Km/h
7. 2 BARRICHELLO Ferrari B + 1'16"567 215.710 Km/h
8. 17 R.SCHUMACHER Toyota M + 1'19"212 215.599 Km/h
11. 7 WEBBER Williams BMW M 1 lap(s)
12. 8 HEIDFELD Williams BMW M 1 lap(s)


Кими :bowdown: :bowdown: :bowdown:


Бътън отива във Ферари от 2006-а срещу 20 милиона лири стерлинги

Двегодишен договор на стойност 20 милиона лири стерлинги предлагат от Ферари на Дженсън Бътън. Новината съобщи в днешния си брой английският всекидневник "The Mirror". Настоящият пилот на БАР трябва да замести напускащия “Черните кончета” бразилец Рубенс Баричело. Целта на ръководството на Ферари е да подготви англичанина за пилот №1 в тима, след като седемкратният световен шампион от Германия Михаел Шумахер се оттегли. Според "The Mirror", Рубенс Баричело трябва да отиде в БАР на мястото на Бътън през следващата година.




ФИА ще разгледа апелацията на седемте отбора на 28 септември[B]

Ръководството на Международната федерация по автомобилизъм (FIA) потвърди, че жалбата на седемте отбора от Формула 1, бойкотирали старта за Гран при на САЩ, ще бъде разгледана на 28 септември. Решението на босовете ще бъде обявено обаче на следващия ден, уточнява crash.net. Обединението на тимовете включва БАР Хонда, Макларън Мерцедес, Минарди Косуърт, Рено, Заубер Петронас, който ще се казва БМВ следващата година, Тойота и Уилямс БМВ. Отборът на Ред Бул също се присъедини към останалите екипи, въпреки че преди няколко дни не сподели тяхната позиция и не реагира срещу решението на ФИА да санкционира бойкотиралите Гран при на САЩ тимове.
За отбелязване е и фактът, че от Минарди също подкрепят решението на отборите, ползващи гуми “Мишлен”, въпреки че не са заплашени от санкция. Причина за това е фактът, че шефът на Минарди Пол Стодарт е сред най-големите врагове на Макс Мозли.

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 11 Юли 2005, 0:52

Минути след края на награждаването в старта за Гран при на Великобритания във Формула 1, пилотите коментираха представянето си на задължителната пресконференция. “Имахме възможност да направим страхотно състезание и се възползвахме от случая. Знаех, че първата обиколка ще бъде изключително важна и когато поведох, разбрах, че ще победя, заяви победителят Монтоя. - Механиците се справиха много добре, работиха страшно бързо и ми помогнаха да спечеля. Борбата с Алонсо беше вълнуваща, той кара бързо и напрежението се увеличаваше с всяка изминала обиколка”.
“Разликата между мен и Хуан Пабло беше много, много малка”, коментира завършилият на второ място Фернандо Алонсо. - В бокса сипахме много гориво и се надявахме да поведем по-късно, но имаше няколко коли пред мен, които доста ме забавиха и не успях да победя”.
“За мен това беше много трудно състезание и се радвам, че намерих място на почетната стълбичка, сподели Кими Райконен. - Ако не бях стартирал с 10 места по-назад, щеше да е различно. Това е второто състезание, в което съм наказан и се надявам скоро този проблем да бъде коригиран”.
Дженсън Бътън тръгна от първа редица на стартовата решетка, но завърши чак на пета позиция. “Не съм доволен от петото място, но отборите на Макларън и Рено бяха много по-силни от нас и не можахме да се справим. Разликата беше очевидна!”, каза англичанинът.


Резултати от Гран при на Великобритания:

1. Хуан Пабло Монтоя Макларън 1:24.29.588 ч
2. Фернандо Алонсо Рено на 2,739 сек
3. Кими Райконен Макларън на 14,436
4. Джанкарло Фисикела Рено на 17,914
5. Дженсън Бътън БАР на 40,264
6. Михаел Шумахер Ферари на 1:15.322 мин
7. Рубенс Барикело Ферари на 1:16.567
8. Ралф Шумахер Тойота на 1:19.212
9. Ярно Трули Тойота на 1:20.851
10. Фелипе Маса Заубер на 1 об.
11. Марк Уебър Уилямс на 1 об.
12. Ник Хайдфелд Уилямс на 1 об.
13. Дейвид Култард Ред Бул на 1 об.
14. Жак Вилньов Заубер на 1 об.
15. Кристиян Клийн Ред Бул на 1 об.
16. Такума Сато БАР на 2 об.
17. Тиаго Монтейро Джордан на 2 об.
18. Кристиян Алберс Минарди на 3 об.
19. Патрик Фрийзахер Минарди на 3 об.
Последна промяна Гост на 11 Юли 2005, 2:48, променена общо 1 път

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 11 Юли 2005, 1:49

Алеле Кими ако беше стартирал по-напред щеше да има гавра с труп а оп с ренде.А наште палавници са срам за БМВ срам срам позор гадни долни палячовци ниедни :evil: .По-скоро да идва новия сезон че немога да го гледам тоя инвалид и неговите каруци с аеродинамика на голф2 каращ на дзадна :evil:

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 11 Юли 2005, 2:44

Два часа преди старта британският журналист Боб Маккензи от "Дейли Експрес" се появи на пистата почти гол, а тялото му бе напълно нашарено в цветовете на болидите на Макларън Мерцедес. Журналистът се басира миналата година, че ще пробяга цялата пистата на Силвълстоун, ако Макларън Мерцедес спечели някой старт от първенството. Това стана в Гран При на Белгия през 2004 годината с победата на Райконен.

:mhihi: :mhihi: :mhihi:


Класиране при конструкторите
1. Рено 102 точки
2. Макларън Мерцедес 87
3. Ферари 74
4. Тойота 54
5. Уилямс БMВ 47


Класиране при пилотите
1. Фернандо Алонсо (Испания) 77 точки
2. Кими Райковен (Финландия) 51
3. Михаел Шумахер (Германия) 43
4. Рубенс Баричело (Бразалия) 31
5. Ярно Трули (Италия) 31
6. Хуан Пабло Монтоя (Колумбия) 26
7. Джанкарло Физикела (Италия) 25
8. Ник Хайдфелд /Германия) 25
9. Ралф Шумахер (Германия/ 23
10. Марк Уебър (Австралия) 22

Следващият кръг е в Германия - на 24 юли в Хокенхайм ;)

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Мнение от Dimo » 11 Юли 2005, 9:52

Браво на Монтоя, въпреки проблемите си сколата показа класа пилота и до последно не даде на Алонсчо да го доближи, префектно изпреварване, перфектно каране, просто Монтоя :bowdown:

А тва, че сме я закъсали в момента е нормално, ще се сринем и по надолу в класирането на конструкторите до края на сезона, но това е защото БМВ и Уилямс се разделят и ония англииски тапаци ще се мъчат да правят сечено на БМВ с оправдание, че двигателите били зле :evil:
Изображение

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 11 Юли 2005, 12:15

Silverstone : fastest laps in the race
1. Kimi Raikkonen - McLaren Mercedes - 1'20.502 - lap 60
2. Juan Pablo Montoya - McLaren Mercedes - 1'20.700 - lap 41
3. Giancarlo Fisichella - Renault - 1'21.159 - lap 43
4. Fernando Alonso - Renault - 1'21.228 - lap 40
5. Michael Schumacher - Ferrari - 1'21.675 - lap 23
6. Ralf Schumacher - Toyota - 1'21.960 - lap 46
7. Jenson Button - BAR Honda - 1'21.993 - lap 42
8. Jarno Trulli - Toyota - 1'22.112 - lap 56
9. Rubens Barrichello - Ferrari - 1'22.302 - lap 41
10. Felipe Massa - Sauber Petronas - 1'22.466 - lap 45



Лидерът във временното класиране за Световната титла във Формула 1 Фернандо Алонсо заяви след Гран При на Великобритания, че е доволен от второто си място, защото със спечелените точки е учеличил аванса си пред своя основен конкурент Кими Райконен.
"Съжалявам за Кими, защото това, което се случва с него, не е честно. Той е отличен пилот и съм сигурен, че не му е много приятно в две поредни състезания двигателят му да гърми в свободните тренировки", каза още испанецът.
Той добави и, че съжалява защото е тръгнал от първа позиция, но не е спечелил.
"Хуан Пабло обаче доказа класата си и успя да ме изпревари още в началото. Той е отлично подготвен и задържа лидерството си до края. Не мисля, че фарсът, който беше сътворен на "Индианаполис", ще се повтори", завърши Алонсо.


Пилотът на Макларън Мерцедес и втори във временното класиране при пилотите във Формула 1 Кими Райконен бе разочарован след състезанието за Голямата награда на Великобритания. Той каза, че шанса не му е достигнал, за да се класира по-напред.
"Знаете, че двигателят ми гръмна в свободните тренировки. Това ме накара да стартирам с десет места по-назад", заяви финландецът.
Райконен добави, че не е загубил вяра във възможността да спечели световната титла.
"Радвам се за съотборника ми Хуан Пабло Монтоя. Той доказа, че е пилот от световна величина. Сега вече можем да мислим и за титлата при конструкторите", допълни пилотът на Макларън.

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook