Какво става с BMW?

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

Кой е виновен за посредтвеното представяне на BMW?

Д-р Марио Тайсен - кога най-после ще се махне?
7
24%
БМВ участват само за промотиране, не ги блазнят победите
12
41%
Ограничен бюджет за състезания
9
31%
Други - пишете какви.
1
3%
 
Общо гласове : 29
ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Какво става с BMW?

Мнение от SpeedyMan » 14 Юни 2010, 13:13

Колеги, много съм разочарован от представянето на BMW в различните надпревари последните години. То не бяха разни трагедии във Формула1, не бяха посредствени представяния в WTCC (където и тази година в момента са на последно място), та сега на всичкото отгоре едвам една кола завърши в 24 на Льо Ман! При това 6-та в класа си ако не се лъжа.
Вчера гледам д-р Марио Тайсен се обяснява по Евроспорт как Льо Ман бил начин за промотиране на марката.... Направо тоя като го видя и ми идва да счупя телевизора!!
Как ще промотира марка в състезание, където едвам завършват, а в същото време АУДИ поставя рекорди и тройни победи??? Този да не ходи там за да продава фланелки, шапки и запалки???? По-добре изобщо да не бяха се включвали!

Не съм свикнал да гледам БМВ в такава светлина! На времето имаха славни сезони в DTM, дори и победа на 24 часа на Льо Ман, ама от тогава някак ми се губи представянето на марката в световния моторспорт.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: Какво става с BMW?

Мнение от djkita » 14 Юни 2010, 13:49

Гледах 24 на Льо Ман и разбира се няма как да съм доволен! Но все пак незабравяйте, че това е първо участие на БМВ след дългогодишно отсътвие от тази надпревара :!: Може би другата година нещата ще са доста по-положителни за нашата марка в тези състезания. Дано да се върнат скоро резултатите от 1999г... :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 7.04.2008
Кара: към мантинелата

Re: Какво става с BMW?

Мнение от BalBosA » 14 Юни 2010, 17:52

Вече почвам да се съмнявам,че нещо ще се промени догодина,като гледам к'ва е конкуренцията в гт2 даже може и по-назад да са.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 10.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Какво става с BMW?

Мнение от McClane » 14 Юни 2010, 19:15

Само преди месец същата тази кола,която очаства в Льо Ман,спечели 24ч на Нюрбургринг :!:
Вярно че конкуренцията бе може би малко по-слаба(Пежо ги нямаше),ама все пак това е едно от най-престижните 24ч. състезания,като по мое мнение състезанието на Нордшлайфе е в пъти по-трудно от това в Льо Ман.
Поправете ме ако греша,но не обявиха ли от БМВ че през 2012 се завръщат в DTM? :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 7.04.2008
Кара: към мантинелата

Re: Какво става с BMW?

Мнение от BalBosA » 15 Юни 2010, 0:32

И точно след ринга очаквах да се представят добре на Ле Манс.Само за сведение пежо са в съвсем друг клас.Пък за ДТМ има още време.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Какво става с BMW?

Мнение от SpeedyMan » 15 Юни 2010, 7:01

Пежо и Ауди няма как да ги гонят, това е най-горния клас.. Но и в GT2 ще има доста голяма борба, особено ако японските марки се завърнат.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Какво става с BMW?

Мнение от Владо » 16 Юни 2010, 8:07

вярно е, че сме в бмв и моторните спортове, ама темата не я одобрявам :no: ...
бмв са имали, и ще имат велики моменти в моторните спортове...когато решат да се включат по подобаващ начин...
победите на другите марки няма да променят и на йота мнението ми за бмв като автомобил, нито мнението ми за сегашните победители...
успех в чопленето на "проблемите"...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Какво става с BMW?

Мнение от SpeedyMan » 16 Юни 2010, 16:57

Никой не говори ЛОШО за марката, а по-скоро за "промотирането" й. Причината да пусна тази тема е изказването на Марио Тайсен. Просто звучеше адски тъпо не на място.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 7.04.2008
Кара: към мантинелата

Re: Какво става с BMW?

Мнение от BalBosA » 16 Юни 2010, 21:27

Владо написа:вярно е, че сме в бмв и моторните спортове, ама темата не я одобрявам :no: ...
бмв са имали, и ще имат велики моменти в моторните спортове...когато решат да се включат по подобаващ начин...
победите на другите марки няма да променят и на йота мнението ми за бмв като автомобил, нито мнението ми за сегашните победители...
успех в чопленето на "проблемите"...


Точно затова се вайкаме тука,щото харесваме марката и искаме представянето и да е както преди.Дано догодина на ле ман и по-нататък в ДТМ да има успехи.Иначе се чудя защо бмв не вкарат ресурси в даден проек както алди например,а не някакви по-скоро посредствени представяния като това в ле ман(казвам посредствени,щото след нюрборгринг очаквах по-добро представяне)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Какво става с BMW?

Мнение от ///M Power » 17 Юни 2010, 7:59

В момента ГТ2 шампионата е с най-голяма конкуренция , и е най-интересно там , гледам и АЛМС , там участват почти същите автомобили и състезатели , и борбата е винаги оспорвана , и БМВ са винаги сред лидерите .... и аз очаквах повече от Льо Ман , но явно нещо не беше както трябва.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Какво става с BMW?

Мнение от Binev_OuT » 18 Юни 2010, 13:29

Да наистина тос Тайсен да земе да се маха.Вчера,четох че Петер Заубер дава инервю за шасито на БМВ което в момента се състезава във Формула 1.Самия Заубер казва че колата е отвратителна.Добре,че отбора на БМВ се отегли иначе тази година щеше да е пагубна за тях.
Изображение

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Re: Какво става с BMW?

Мнение от krika » 18 Юни 2010, 16:51

Binev_OuT написа:Да наистина тос Тайсен да земе да се маха.Вчера,четох че Петер Заубер дава инервю за шасито на БМВ което в момента се състезава във Формула 1.Самия Заубер казва че колата е отвратителна.Добре,че отбора на БМВ се отегли иначе тази година щеше да е пагубна за тях.

Малко се изказа... Зауберите бяха едни от най-бързите по време на предсезонната подготовка, когато още караха с шаситата разработени от БМВ през 2009 година :!: Тогава още не бяха пипали по тях и бяха наистина бързи. Сезонът започна, останалите отбори не спират да работят и да стават все по-бързи, а Пешо Заубер-а няма кинти човечеца и болида наистина изостава зверски. Да не коментираме, че в Хинвил му забиха двигател Ферари, с който почти не могат да завършат без повреда...

пс. Според мен, в Мюнхен трябва да изритат д-р Марио Тайсен и да назначат вас, за да вдигнете на крака БМВ Моторспорт :!:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Какво става с BMW?

Мнение от SpeedyMan » 18 Юни 2010, 20:04

Хахх.. спокойно колеги, никой не иска да заеме мястото на Тайсен, по-скоро взех да си мисля, че ако остане още някоя година със сигурност БМВ няма да направят нищо забележително, както беше и досега.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Какво става с BMW?

Мнение от Binev_OuT » 25 Юни 2010, 17:29

krika написа:
Binev_OuT написа:Да наистина тос Тайсен да земе да се маха.Вчера,четох че Петер Заубер дава инервю за шасито на БМВ което в момента се състезава във Формула 1.Самия Заубер казва че колата е отвратителна.Добре,че отбора на БМВ се отегли иначе тази година щеше да е пагубна за тях.

Малко се изказа... Зауберите бяха едни от най-бързите по време на предсезонната подготовка, когато още караха с шаситата разработени от БМВ през 2009 година :!: Тогава още не бяха пипали по тях и бяха наистина бързи. Сезонът започна, останалите отбори не спират да работят и да стават все по-бързи, а Пешо Заубер-а няма кинти човечеца и болида наистина изостава зверски. Да не коментираме, че в Хинвил му забиха двигател Ферари, с който почти не могат да завършат без повреда...

пс. Според мен, в Мюнхен трябва да изритат д-р Марио Тайсен и да назначат вас, за да вдигнете на крака БМВ Моторспорт :!:

Незнам кога са биле бързи и кога не,но цитирах Заубер кво каза - "Шаситата за 2010 се оказаха неприятна изненада от БМВ"
Сега,че немогат да развиват колатаси рамо до рамо със Маковете и Булите и Феррите но айде видехме през 2009-та ме отказаха да гледам формула 1!
Тука във форума бяха ени теми -"Айде дано тос път наште направят нещо","Днес дано наще влезнат в десетката".Та с една дума Тайсен не го бива!
Изображение

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Re: Какво става с BMW?

Мнение от krika » 27 Юни 2010, 23:49

Binev_OuT написа:
krika написа:
Binev_OuT написа:Да наистина тос Тайсен да земе да се маха.Вчера,четох че Петер Заубер дава инервю за шасито на БМВ което в момента се състезава във Формула 1.Самия Заубер казва че колата е отвратителна.Добре,че отбора на БМВ се отегли иначе тази година щеше да е пагубна за тях.

Малко се изказа... Зауберите бяха едни от най-бързите по време на предсезонната подготовка, когато още караха с шаситата разработени от БМВ през 2009 година :!: Тогава още не бяха пипали по тях и бяха наистина бързи. Сезонът започна, останалите отбори не спират да работят и да стават все по-бързи, а Пешо Заубер-а няма кинти човечеца и болида наистина изостава зверски. Да не коментираме, че в Хинвил му забиха двигател Ферари, с който почти не могат да завършат без повреда...

пс. Според мен, в Мюнхен трябва да изритат д-р Марио Тайсен и да назначат вас, за да вдигнете на крака БМВ Моторспорт :!:

Незнам кога са биле бързи и кога не,но цитирах Заубер кво каза - "Шаситата за 2010 се оказаха неприятна изненада от БМВ"
Сега,че немогат да развиват колатаси рамо до рамо със Маковете и Булите и Феррите но айде видехме през 2009-та ме отказаха да гледам формула 1!
Тука във форума бяха ени теми -"Айде дано тос път наште направят нещо","Днес дано наще влезнат в десетката".Та с една дума Тайсен не го бива!

Бухаха, ти па как можа да го напишеш точно това в 17.30ч след Гран при на Европа. Ти въобще гледа ли състезанието във Валенсия :mhihi: Кобаяшисан бая се изгаври с Алонсита, а Бътън се предаде и не си и помисли да го атакува за третото място и чака докато Камуи влезе в бокса.

Вярно е, че това седмо място не значи много, но аз се изкефих максимално на карането на Кобаяшисан. Де ла Роса също показа, че още го може с десето място, въпреки последвалото наказание.

Следваща

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook