ГП на Великобритания 21.06.2009

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

ГП на Великобритания 21.06.2009

Мнение от kriso85 » 20 Юни 2009, 15:10

Гледам няма тема, та да пуснем за предстоящото състезание.
Квалификациите текат, май БраунГП не са номер 1 сега :roll:
По време на Втората световна война мястото на което днес е построена пистата “Силвърстоун”, се е използвало за летище. На него са кацали легендарните бомбардировачи на Кралските военно-въздушни сили на Великобритания. На 13 май 1950 година “Силвърстоун” е домакин на първото състезание в историята на Формула 1. Тогава първи финала пресича Нино Фарина (Алфа Ромео). Конфигурацията на трасето се запазва до 1974 година, когато са направени някои сериозни промени. През 1991 година са модифицирани и едни от най-известните участъци във Формула 1 – Маготс и Бекетс. В наши дни пистата се характеризира с много бързи и технични завои. Тя е изключително любима на отборите от Гран при и те провеждат там тестове през целия сезон.

Ред Булса доста бързи тук :clap: Браво на Фетел
Пилотът на Ред Бул Себастиян Фетел ще стартира от първа позиция в утрещното Гран При на Великобритания, след като за втори пореден път спечели квалификацията за място. Немската надежда спря хронометрите на1:19.509. Втори остана пилотът на Браун ГП Рубен Барикело, а трети е Марк Уебър с Ред Бул.

Едва шести е лидерът в генералното класиране Дженсън Бътън, а място сред първите осем намериха още Трули, Накаджима, Росберг и Глок.

Кими Райконен остана девети, а световният шампион Люис Хамилтън ще стартира от 19-та позиция.
източник gong.bg
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Мнение от Wolf4 » 21 Юни 2009, 13:23

Току що изслушах интервюта с шефа на Макларън - Мртин Уитмарш и Рос Браун, които казаха, че ФОТА ведно с големите производители не преподписват договорите си за следващия сезон С Ф1! Изявленията им бяха последвани от изказване на Екълстоун, който с вид на препикано мушкато каза, че не може да говори от името на "други хора"(хехе...старчето съвсем е избудаляло) и се надява че след почти 60 години история, Формула 1 ще има още 60 години история в плюс. Е, усети се да добави, че може да са и без него ...Дано старците паднат!
Последна промяна Wolf4 на 21 Юни 2009, 15:25, променена общо 1 път
Are you M enough...?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Мнение от Wolf4 » 21 Юни 2009, 15:21

Отново браво на Ферари за борбената и самоотвержена битка, която ни поднасят! Какво би бил този шампионат без тим като тях......?
Are you M enough...?!

E30 M3 Dreamer
Аватар
Мнения: 1153
Регистриран на: 4.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: `90 E30 M50B20 , Fiat Punto Bertone
Мечтае да кара: E30 M3

Мнение от bivola » 21 Юни 2009, 15:54

Фетелллллллллл , УНИКАЛНО МОМЧЕ :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Дилян Пенчев написа:МИнава се време, успокояваш се - караш супер лачена Е30-ка...която ти струва 20 бона :mhihi: :mhihi: :mhihi: И си викаш...аджеба аз що не си купих Е46... и в момента в който ти мине тая мисъл ти вече НЕ СИ МАНЯК :mhihi:
:mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1969
Регистриран на: 21.10.2007
Пол: Мъж
Кара: мел

Мнение от ///vlado » 21 Юни 2009, 15:57

браво браво .. поредното силно състезания .. поздравления за Фетел :)


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 21 Юни 2009, 16:08

браво на фетел,браво и на ред бул .....!! страхотен напредък.
за съжаление -никаква интрига-подремнах по средата на обиколките...!!
такова нещо преди години беше неммислимо да се случи!
дори и да звуча като от партията на бърни-старците....просто формулата не е това ,което беше. супер-трагична история. с последователни и целенасочени действия успяха да съсипят страхотен спорт. дано се оправи....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Мнение от kriso85 » 21 Юни 2009, 18:47

И на мен ми се струва, че толкова безинтересна не е била формулата...
Фетел още на 5тия завой им беше дръпнал - просто беше мнооого по-бърз от всички. И направи едно изключително състезание. Започвам да му ставам фен на "детето-чудо" ;)
Иначе беше едно доста посредствено състезание. Не мога да повярвам в какво състояние са Макларън . Дори когато Шумехер се бореше с Алонсо , а Макларън бяха 3та сила , пак бяха в състояние да се борят. Сега са по-слаби и от Форс Индия. Пълна трагедия.
Ферари бележат напредък с всяко състезание, обаче и те не са свикнали да са "в средата" на колоната. Просто и днес нямаха шанс да се борят за стълбичката - Ред Бул и БраунГП са далеч по-напред от тях.
"Нашият" отбор няма да го коментирам, но не мисля че е това което трябва да бъде в Формула 1 :|
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

8910 фен
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: Ески Зара
Пол: Мъж
Кара: 01`530i touring

Мнение от CONAN » 21 Юни 2009, 21:07

На мен ми е супер интересна формулата тая година,пак има лидери и се кефя ,че не са макларън и ферари.Толкова години гледаме едни и същи муцуни на 1 места и сега се кефя ,че нов отбор е лидер в класирането.И то отбор възкръснал от пепелта,редбул също браво на тях.

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

Мнение от madpetio » 22 Юни 2009, 17:47

От 11ти да станеш 4ти си е доста напредък
ФОРЦА ФЕРАРИ!!!
"В крайна сметка влезнах в този спорт, защото обичам да карам коли, но не само да ги карам, а да ги карам възможно най-бързо! Ако трябва да искам да бъда запомнен с нещо, то нека нещото да бъде това!" Колин Макрей

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 568
Регистриран на: 8.10.2004
Местоположение: Хасково

Мнение от His Shadow » 23 Юни 2009, 21:54

CONAN написа:На мен ми е супер интересна формулата тая година,пак има лидери и се кефя ,че не са макларън и ферари.Толкова години гледаме едни и същи муцуни на 1 места и сега се кефя ,че нов отбор е лидер в класирането.И то отбор възкръснал от пепелта,редбул също браво на тях.


Човече извинявай... ама в момента наистина не е интересно... кажи ми едно състезание в което 1-вия и 2-рия са карали 20-30 обиколки на 1 сек разтояние... спомням си в миналото как Шуми и Хакинен примерно правиха зверските състезания понякога се изпреварваха 2-3 обиколки преди края... сега какво е 1-вия доминира тотално и така от старта до финала... еми сори ама ми беше по интересно да гледам Хамилтън как се бореше назаде... Алонсо как се бореше назаде и разни такива моменти СКУКАААА

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook