GP MALAYSIA- коментари

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 06 Апр 2009, 17:55

До всички почитателчета на “бързия“ нали не си мислите ,че ако бяха пуснали състезанието да продължи щяхме да сме 2ри???
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 06 Апр 2009, 21:40

SKISA написа:ако беше до късмет -вместо инженери щеше да има врачки в бокса!!! дифузьорите не са виновни на никой и като са разрешени -да ги направят и наще и да не говорим ,че раотата не е само до дифузьори! добрата кола е цялостна концепция ,а не едно парче отзад или керс да помага. аз се радвам на браун ,защото раздвижиха пластовете и дори и да не им стигнат силите до края на сезона показаха ,че и с малко пари може да се дърпа напред. бмв-да ги гонят и да се напънат,защото с концерн зад гърба си тоя отбор може повече. за мен ник е бита карта и от три години няма читаво състезание-тва ,че са е уцелил да фане господ за шлифера си е чиста случайност. дано оправят и издръжливостта ,защото преебаха кубата! имаме реалните сили този сезон и с малко правилни решения може да преборим останалите!
понеже се спомина : кой бил карал формула-ми никой от тук присъстващите ,но тва не пречи да чаткаме поне малко кво става и да коментираме! и рос браун не е карал ,ма разбира....!!!!



Не бе то колата на браун няма пари вкарани в нея ,само 500 милиона на Хонда , те даже от салфетки я направиха , и не смеят да я вкарат в 5-те аеро тунала че ще се разпадне.....не виждам защо толкова плюете Ник , дори е да не е най-добрия пилот в момента , Кубица не е по-добър от него ...понеже си говорим за техника , БМВ няма как да махнат керс-а защото те натискаха най-много той да е в сила тази година , за дифюзорите незнам , не съм компетентен ще видим на 14 кой кого и след това как ;)...

пс:точно тази година се вижда че пилота който кара най-добрата техника той почти винаги е напред , иначе като лични качества са много изравнени....

пс:изключение на горното правит 2-3 ма пилота Фетел , Алонсо и може би Кими (то това по-скоро че е супер спокоен)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 07 Апр 2009, 8:17

!!Asen_X написа: ..............


Йода имах предвид, правописна грешка съм допуснал, толкова ми е черен бащата, че прекръстих горкото дете! :mhihi:
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Мнение от Сондьора » 07 Апр 2009, 12:43

///M Power написа:
пс:точно тази година се вижда че пилота който кара най-добрата техника той почти винаги е напред , иначе като лични качества са много изравнени....

пс:изключение на горното правит 2-3 ма пилота Фетел , Алонсо и може би Кими (то това по-скоро че е супер спокоен)


Е то винаги е било така относно техниката,по важност: двигател 60% гуми 20%, аеродинамика 10% пилот 10%. ( Сена, Прост, Шумахер 20-30%)

И Алонсо къв пилот е немога да разбера!!

А тва ГП Малайзия е от типа върнете ни парите, за кво го спряха, валяло, ми ше карат с 20 ако тряя, лигльовци, пък ония кафявия чак с одеялце го завиват!!! Още ме е яд, ква подготовка беше, тва бири картофки кебапи, и за кво!!

Преди години имаше подобно в Щатите, та го прекратиха поради малкото брой останали автомобили, тогава феновете/зрителите/ осъдиха там организаторите и им върнаха кинтите.

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 07 Апр 2009, 23:04

Tod написа: ПС И да не забравяме, тоя лилипут кръсти горкото дете Юда!
А дали има "фенове" на друг отбор във Ф1, дето да си мразят повече пилота :?: Май Кольо вместо да се радва, трябваше да ви се извини, че стана втори на "Сепанг" май :?:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 08 Апр 2009, 8:27

krika написа:
Tod написа: ПС И да не забравяме, тоя лилипут кръсти горкото дете Юда!
А дали има "фенове" на друг отбор във Ф1, дето да си мразят повече пилота :?: Май Кольо вместо да се радва, трябваше да ви се извини, че стана втори на "Сепанг" май :?:


Омраза чак е силно казано просто, лично за мен не харесвам вечно дефанзивното му отношение към надпреварата (с вечно пълен резервоар) невъзможността му да накара техниката да заработи в рамките на една-две обиколки, на което се дължи постоянното отсъствие от Q3 и заради което изпуснах ме второто място при конструкторите миналата година!
Не можеш да не се съгласиш, че Ник влиза във кадър чак във втората част на състезанието и то при положение, че е оцелял при старата и редовните мелета в средата и дъното на колоната.
Доктора, го остави заради големия опит който притежава, но е спорен въпроса доколко Хайдфелд помогна за развитието на колата, защото когато започнаха да работят по шасито да е пригодено за неговия стил на каране тимът взе да губи точки! В тази връзка по-младите Фетел и Глог може би щяха да се окажат по-добър избор от "Бързия"!
Нормално е всеки фен на отбора да иска най-доброто за отбора!?
Поздрави :D
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 08 Апр 2009, 11:08

Марио Тайсен го е похвалил, ама сигурно според вас и той е смотан :mhihi: :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 08 Апр 2009, 12:33

bmw maniqk ivo bmw написа:Марио Тайсен го е похвалил, ама сигурно според вас и той е смотан :mhihi: :mhihi:


Бива ли да сме толкова буквални!?......
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 08 Апр 2009, 13:55

bmw maniqk ivo bmw написа:Марио Тайсен го е похвалил, ама сигурно според вас и той е смотан :mhihi: :mhihi:


а ти нали не си мислиш че и да завърши на предпоследно място “бързия“
Шефа ще му каже абе ник мнооо си смотан ве .... и т.н.
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 08 Апр 2009, 14:07

коментираме това,което виждаме!! и виждаме как браун дърпа ,та се къса и отделно виждаме как хайфелд три години се мотае между колите там и праи некви класирания като за бог да прости!! е тва виждам аз и не знам на кое точно трябва да му се радвам! алонсо и в лада да го турат ше се бори и ше хапе и дращи с нокти да се бори. не го мразя ник-просто ми е ....излишен некакси!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 08 Апр 2009, 15:51

Аз пък ги виждам по-друг начи нещата, според мене вашите доводи не струват това е.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 09 Апр 2009, 10:16

Приятел, реагираш първо сигнално и непоследователно, и на всичко отгоре квалифицираш и обиждаш хора които не познаваш :!: :idea:
Изложи си доводите и да дискутираме като големи хора!



bmw maniqk ivo bmw написа:Значи Хайдфелд е чакал да му падне от небето, леле каква глупост каза бате просто не е истина. Забравихте миналата година как беше изпреварил 2 коли на веднъж в Малайзия, и на Спа миналата година беше много назад и като смени с мокри гуми ги разби! Бита карта бил леле мале. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Няма повече да се занимавам с вас защото нещо не сте добре и няма смисъл едни и същи глупости плямпате. :help:

Ето го некадърния Хайдфелд как изпреварва Алонсо :arrow: http://vbox7.com/play:7334e86c :mhihi: :mhihi:
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 09 Апр 2009, 12:27

bmw maniqk ivo bmw написа:Аз пък ги виждам по-друг начи нещата, според мене вашите доводи не струват това е.

адашче,секи си има мнение!! аз не те обиждам -ти смяташ едно-ние друго!! не ти требва на баир лозе!
нека се придържаме към коментара на формулата -да не се дърляме ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Мнение от Сондьора » 10 Апр 2009, 22:47

Къв Алонсо бе хора, ако го сметате тва за пилот, бахти филма.....
Има убави лозя на баир обаче :mhihi:, а и кво се косите за хейтъра, то и без тва марката нещо куца у тоя спорт ама тва е друга тема! А догодина даже никви нема да ги има като има ограничение на оборотите. Ако искаха да правят нещо тряяше да си остнат с уилямс, къв заубер - помнители къде беше тва отборче преди.
А и винаги на първите 2 - 3 старта зимат некви отборчета, докато хиените се освестят.

Новини
Аватар

Мнение от Новини » 11 Апр 2009, 1:01

Сондьора написа:Къв Алонсо бе хора, ако го сметате тва за пилот, бахти филма.....


Човек, не можеш на черното да кажеш бяло. Алонсо може и да е недодялано и нахакано копеле, но е пилот с изключителни качества и без негова помощ, Рено никога нямаше да развият колата си както в шампионската серия преди няколко години, така и през миналия сезон. Докато караше за Макларън, именно той предоставяше настройките и данните от телеметрията на Хамилтън, благодарение на което нескафето в дебютния си сезон изглеждаше все едно има десет години опит във Ф1. Това са факти.
Алонсо умее да изстиска максималното от болида при всякакви условия и колкото и да ми е противен, искренно съжалявам, че след като напусна Макларън отиде в Рено, а не в БМВ.

eraziel написа:А лично на мен Кубица ми е неприятен откакто по едно време миналия сезон почна да си придава важности и едва ли не да тропа с крак, че не развиват колата в посоката в която той иска ... Едва ли не БМВ да работи за него, а не той за БМВ ...
Колкото и да е талантлив, на тоя свят няма незаменими хора...

Тук не си говорим кой колко ни е приятен, а кой как кара.
Да, и на мен ми скъса нервите като почна да мрънка през миналия сезон, но донякъде мрънкаше с право - пожертвахме шанса му да се бори за титлата. Вярно е, нямахме шампионска кола, но пък умело се възползвахме от множеството грешки на Ферари и Макларън и ако не бяхме спрели развитието на колата в средата на сезона, със сигурност Хамилтън и Маса щяха да имат един проблем вповече.
Колата, която имахме през 2008-ма беше инжинерво произведение на изкуството. Беше дори прекалено добра и така и не можаха да я настроят както трябва заради милионите варианти на настройките. На теория това беше най-добрия болид за сезон 2008, резултатите от тестовете и предсезонните изпитания буквално насраха и Ферари и Макларън, но както сами видяхме, това не беше достатъчно. Когато Кубица най-сетне започна да напипва оптималните стойности, от отбора решиха да прекратят развитието и да насочат всички усилия към болида за 2009-та. Това донякъде съкруши поляка и той не скри недоволството си. Според мене обаче трябваше да си позатрае, защото в крайна сметка всичко, което е постигнал го дължи именно на отбора.
Хайдфелд от друга страна и гък не издава, щото и без това оцели джакпота с този отбор, иначе надали някога щеше да постигне толкова точки в кариерата си и толкова добри класирания. Той претенции няма и каквото и да му дадат - качва се и кара. Както някой по-горе отбеляза, Куик Ник наистина няма почти никакво участие в развитието на колата. Но на него ролята си му е друга и без това. Пълнят му колата с гориво и на него се разчита в случаите, когато на пистата е станало мазало (дъждец, катастрофки, кола за сигурност). Ефекта от това сме го виждали няколко пъти, два от които постигна второ място (Канада 2008 и сега Малайзия).

ПредишнаСледваща

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook