F1 -2009 коментари,новини и ....

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 27 Фев 2009, 22:47

plradev написа:
///M Power написа:
SKISA написа:малко позаспа тематиката....!!! то и нищо интересно май не се случва...!
остава малко време -треа да точиме телевизорите да видим тая година като как ше се развива тоя спорт!



май ще има и хонда на старта , иначе след 1 месец е първия старт


Ne znaм за вас,но аз лично не го очаквам този сезон с толкова приповдигнато настроение и очаквания както преди години... :confused: Всичките тия промени крият много неизвестни..и общо взето ме е някъква пълна мъгла...Ще поживеем,ще видим.. :)


точно заради неизвестните очаквам новия сезон .... ще има интрига , борба , все нещо ще се счупи и тн :)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 04 Мар 2009, 18:53

BMW Sauber с нов официален спонсор- FxPro Компанията се занимава с онлайн брокерство, като е специализирана във валутни обмени, стокови трансфери, доставки и ценни метали.

според БГНЕС
аре да ни е честито, радостно е, че има все още фирми които намират пари за реклама в спорта!
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Мнение от ИлХиТо » 06 Мар 2009, 11:18

Браун GP е новото име на бившия отбор на Хонда - Рос Браун откупи 100% от акциите на японците.


Хонда официално продаде отборът си във Формула 1 на бившия шеф на едноименния отбор Рос Браун. След месеци на спекулации британецът придоби 100% от тима, останал без собственик, след напускането на японския автомобилен производител в края на миналата година.

Името на отбора е Браун GP, а първият им болид ще бъде наречен BGP001 и ще бъде задвижван от двигатели на Мерцедес-Бенц. Браун също потвърди официално и пилотския състав, при който няма изненади и продължава да бъде: Дженсън Бътън и опитният Рубенс Барикело.


Източник: http://formula1.sportal.bg/news.php?id=5656#
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 10 Мар 2009, 9:06

Резултати от първия ден в Барселона:

1. Heidfeld BMW-Sauber (B) 1:20.339 92

2. Raikkonen Ferrari (B) 1:20.908 80

3. Trulli Toyota (B) 1:20.937 118

4. Button Brawn-Mercedes (B) 1:21.140 82

5. Piquet Renault (B) 1:21.662 124

6. Bourdais Toro Rosso-Ferrari (B) 1:22.158 96

7. Webber Red Bull-Renault (B) 1:22.246 115

8. Sutil Force India-Mercedes (B) 1:22.452 127

9. Nakajima Williams-Toyota (B) 1:22.813 111

10. Kovalainen McLaren-Mercedes (B) 1:22.948 87

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=5684

Много ми е интересно как ще коментира Норберт Хауг поредното слабо представяне на Мерцовете, -вероятно са карали само на КЕРС, ако продължават така се очаква да отворят дупка на пода на болида Хамчо да си помага с крачета в стил Фред Флинстоун! ;)
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 10 Мар 2009, 10:02

тошко,не бързай-тва са предварителни тестове! може да се крият сивите вълци и да не показват какво могат....!!!
ше видиме на 29ти в австралия ,а и на първия старт пак може да не стане ясно кой до къде е стигнал-трябва си време!!
все пак е хубаво да сме с най-добро време.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1126
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: Пловдив
Кара: M3 и Volvo XC70

Мнение от Tod » 10 Мар 2009, 17:05

SKISA написа:тошко,не бързай-тва са предварителни тестове! може да се крият сивите вълци и да не показват какво могат....!!!
ше видиме на 29ти в австралия ,а и на първия старт пак може да не стане ясно кой до къде е стигнал-трябва си време!!
все пак е хубаво да сме с най-добро време.


Наясно съм, че разполагат с страхотен екип от специалисти и ресурс за които голяма част от тимовете могат само да мечтаят, говорят за нов супер аеро-пакет, днес гледах, че пак са омазали болида с боя, имат и нов дифузьор -нещата не им се получават!
Дори и с нов аеро пакет могат да свалят до около 0,5сек ама 2сек не ми се вярва!
Пробват всичко, сега някой ако им каже че костюм на супер герой дава две секунди предимство ще плъзнат снимки на Хамилтън предрешен като Супермен или Спайдърмен :mhihi: :mhihi: ;)
Good Luck

Не е ли странно? Същите хора, които се смеят на научната фантастика, четат прогнозата за времето и вярват на икономисти? ~Kelvin Throop III

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Мнение от Wolf4 » 10 Мар 2009, 18:57

Tod написа: Наясно съм, че разполагат с страхотен екип от специалисти и ресурс за които голяма част от тимовете могат само да мечтаят


Миналогодишната им псевдотитла при пилотите им коства около 50 милиона повече отколкото на отбора с втори пилот в класирането. Мерцедес обявиха, че ще се борят за титлата и тази година и това дава увереност на Макларън за новия сезон. В същото време от Ферари мълчат и единственото което са казали досега е че КЕРС не им е приоритет. Със сигурност някои нещо не казва. Какво - ще видим много скоро...

П.П. Их че нямам търпение!
Are you M enough...?!


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 11 Мар 2009, 10:27

тая година керс-а май ше е най-интересното нещо освен новите аеродинамики и сликовете. аз съм крайно заинтригуван дали наистина ще върши работа тоя керс или ше са пари на вятъра отишли....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1319
Регистриран на: 24.02.2008
Местоположение: Варна/Разград
Пол: Мъж
Кара: Е34 Individual
Мечтае да кара: BMW М5 Е34 Individual
Детайли за колата: една сбъдната мечта

Мнение от ИлХиТо » 17 Мар 2009, 16:55

Официално: Броят победи определя шампиона във Формула 1

Световният съвет по моторни спортове отхвърли предложението на FOTA за промяна на точковата система и избра единствено победите да определят световния шампион във Формула 1. Лимитираният бюджет ще влезе в сила през 2010 година.

Още в края на миналата година Бърни Екълстоун заяви категорично, че настоящата точкова система трябва да отпадне и на нейно място да се въведе олимпийския принцип със златни, сребърни и бронзови медали. Според изпълнителния директор на Формула 1 това щеше да бъде най-ефективният механизъм за увеличаване на изпреварванията в челото и подобряване качеството на състезанията.

Идеята на Екълстоун обаче срещна сериозна съпротива от страна на пилоти, медии и феновете. Ето защо в началото на март Асоциацията на отборите във Формула 1 излезе със значително по-разумна алтернатива – победителят да получава 12 точки вместо досегашните 10, вторият – 9, а не 8, а пилотът с трети резултат – 7 вместо 6, като при местата от четвърто до осмо промяна не се предвиждаше.

На редовната си среща днес обаче Световният съвет по моторни спортове към ФИА се спря на трети вариант – титлата да се определя въз основа на спечелените победи. Ако по този показател двама или повече пилоти са равни, ще се използва стандартната точкова система (10-8-6-5-4-3-2-1). В шампионата на конструкторите промени няма да има.

Другата най-съществена промяна в правилника на Формула 1, която гласува днес Световният съвет по моторни спортове, е въвеждането на лимитиран бюджет през 2010 година. При положение, че даден отбор се съгласи да сложи горна граница от 30 милиона паунда (33 милиона евро) на разходите си за един сезон, ще получи пълна свобода по отношение на техниката, с която се състезава. С въвеждането на лимитирания бюджет ФИА цели повече нови отбори да се включат във Формула 1 и същевременно да гарантира бъдещето на настоящите независими тимове в шампионата.

Фиксирането на горна граница в бюджета няма да е задължително, но ФИА ще се постарае да стане максимално привлекателно дори и за производителите, тъй като планира въвеждането на драстични ограничения в техническия правилник за тези отбори, които ще използват повече от 30 милиона паунда в рамките на един сезон.

В горепосочената сума ще влизат и заплатите на пилотите, което означава, че Формула 1 е на прага на истинска революция. За сравнение през 2007 и 2008 година бюджетите на най-големите отбори надхвърляха 300 милиона долара, появиха се дори слухове за 400 милиона.


Източик: http://auto-motor-und-sport.bg/?act=content&rec=4960

П.С. Според мен това решение има една единствена цел - пилотите да карат за победата, не да гледат да трупат точки във всяко едно състезание, по тази начин и за нас зрителя ще е по-интересно.
Вие какво мислите колеги фенове на Ф1?
КОГАТО ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ И БОГОВЕТЕ МЪЛЧАТ!

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 17 Мар 2009, 17:17

аз мисля че нещата ще се променят ... това е просто блъф зада успее да прокара идеите си един определен човек ;)
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1089
Регистриран на: 25.12.2002
Местоположение: пловДИВ Стара ЗагорКА
Кара: не кара пил-ама пий карал

Мнение от ///milko way » 17 Мар 2009, 19:19

по справедливо ще е така - сигурно им направи впечатление,че Хамилтън стана шампион,въпреки,че Маса беше спечелил повече състезания
Изображение
Bcu4ko cBъP|_|_|Ba Do5pe.Ako He|_|_|_o cBъP|_|_|u 3/\e,To npocTo He e cBъp|_|_|u/\o!


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 18 Мар 2009, 12:53

на мен тва правило ми харесва-ше се гони вече победа само и няма да се сметат точки по време на състезанието!
освен това остава точковата за конструкторската ,което е правилно!
отдавна не бях адмирирал ново правило ,но това става!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 18 Мар 2009, 14:11

да това правило определено ще събуди Роберт Кубица,че малко се поуспа накрая на миналия сезон.
Дано и Ник да покаже нещо все пак го оставиха в отбора и сигурно има защо.
Очаквам с нетърпение 28-ми март :D
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 820
Регистриран на: 7.06.2006

Мнение от add1cted » 22 Мар 2009, 5:23

Сега пък решиха, че няма да го бъде това правило.. от една страна хубаво, от друга не ама както и да е няма го вече. Важното е, че остава седмица до старта и предполагам като всички вас изгарям от желание и умирам от нетърпение да видя всичките тези промени как ще се отразят на спорта! :twisted:
There is no replacement for displacement


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 22 Мар 2009, 7:35

непрекъснатите промени на правилата водят само до отлив на зрители и тъпотия във ФИА....!!! идват ми много нецензурни изрази на уста....!!!
за това ,може би футбола е най-популярният спорт ,щото от 30г назад аз поне знам за най-много три промени в правилата и като гледаш е ясно кво гледаш....!!!!
аман от умници в тая ФИА.......!!!!

ПредишнаСледваща

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook