Superbike 2009

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Superbike 2009

Мнение от Binev_OuT » 02 Ное 2008, 16:14

Бих искал да имам повече инфо за тази надпревара.Ако някой е запознат моля да ми обясни.
Супер байка с какво е различен от Мото ГП?
Къде може да се гледа този турнир.
Както знаем от следващия сезон БМВ ще участва със С1000РР
и ми се иска да знам нещо повече за тези състезания.
Със здраве! :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 223
Регистриран на: 4.03.2007
Местоположение: Банишора
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS;E30 325i
Мечтае да кара: Самолет

Мнение от Helix » 02 Ное 2008, 19:07

Мисля че моторите са стоковици! А някой състезания ги дават по евроспорт!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 03 Ное 2008, 14:30

ахамз.Мерси много колега.Няма никва информация за този шампионат,или поне аз не намерих де :mhihi:
Все се надявах,че това е Мото ГП :uups:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1926
Регистриран на: 12.09.2003
Местоположение: с.Градина/гр.Първомай
Пол: Мъж
Кара: 98' e36 318i
Мечтае да кара: e36 ///M3
Детайли за колата: M43B18

Re: Superbike 2009

Мнение от BMWMHartge » 07 Ное 2008, 10:19

Binev_OuT написа:Бих искал да имам повече инфо за тази надпревара.Ако някой е запознат моля да ми обясни.
Супер байка с какво е различен от Мото ГП?
Къде може да се гледа този турнир.
Както знаем от следващия сезон БМВ ще участва със С1000РР
и ми се иска да знам нещо повече за тези състезания.
Със здраве! :D


До колкото знам С1000РР ще е в мото ГП 800цц 220хп
93' e36 320i coupe
98' e36 318i sedan

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Superbike 2009

Мнение от Binev_OuT » 07 Ное 2008, 10:20

BMWMHartge написа:
Binev_OuT написа:Бих искал да имам повече инфо за тази надпревара.Ако някой е запознат моля да ми обясни.
Супер байка с какво е различен от Мото ГП?
Къде може да се гледа този турнир.
Както знаем от следващия сезон БМВ ще участва със С1000РР
и ми се иска да знам нещо повече за тези състезания.
Със здраве! :D


До колкото знам С1000РР ще е в мото ГП 800цц 220хп

Охоооо мноо се надявах да е в Мото ГП а дано си прав колега.
То кога им почва сезона? :uups:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Мнение от Le Transporteur » 09 Ное 2008, 11:52

Засега сме в Супербайк, машината е тествана от Трой Корсър: http://www.crash.net/motorsport/wsbk/ne ... _pace.html
а ето и календара за 2009: http://www.crash.net/motorsport/wsbk/ra ... ntent.html
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1818
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: Плевен

Мнение от TUZara` » 09 Ное 2008, 12:21

Опредлено Супер Байк-а ще задмине по популярност Мотог ГП в скоро време.Някой пилоти от едната дисциплина се прехвърлиха в дрругата и обратно.Състезанията ги дават по евроспорт а според мен моторите с Супербайк са по злобни като визия спрямо МотоГП,зашото са си стокови споилери без фарове без стопове и мигачи а затапени на Racing spoilers и са уникални..Особенно Р1-цата или К7 :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Re: Superbike 2009

Мнение от Wolf4 » 09 Ное 2008, 23:45

Binev_OuT написа:Бих искал да имам повече инфо за тази надпревара.Ако някой е запознат моля да ми обясни.
Супер байка с какво е различен от Мото ГП?
Къде може да се гледа този турнир.
Както знаем от следващия сезон БМВ ще участва със С1000РР
и ми се иска да знам нещо повече за тези състезания.
Със здраве! :D


Ами разлика има. Да го сравним най-общо с разликата между ДТМ и Ф1. Едното е състезание за стокови версии с осем цилиндрови двигатели и определени възможности за развитие на колите, дадени от правилата на шампионата. Другото са концептуални болиди с осем цилиндрови двигатели и почти неограничен финансов ресурс на тимовете - между 250 и 300 милиона евро годишно. Значи най просто почти няма какво да се сравнява помежду им освен принципната еднаквост, че са състезателни коли. Най-просто погледнато, болидът на тазгодишният победител (седемкратен световен шампион Валентино Роси) е толкова по-добър от една съсстезателна ямаха R1 от супербайк, колкото Макларъна на Хамилтън от състезателен мерцедес в ДТМ. Най-престижния шампионат за мотоциклети е GP и просто никаква друга двуколесна надпревара не е и идея по-близо до него. Колегите, които са имали щастието да гледат кръгове от GP, много добре знаят за какво става въпрос. Решението на БМВ да участва в супербайк е много мъдро, защото там освен, че ще промотира мотора си сред феновете ще натрупа и безценен опит. После ако нещата потръгнат и моторът се представя добре, вероятно ще качат двигател на някое доказано добро шаси от тимовете от GP и по-нататък е ясно...самостоятелно участие в големия шампионат. Но това няма да стане от догодина, разбира се, колкото и да ни се иска. Първо в супербайк :D .
Are you M enough...?!

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Мнение от krika » 10 Ное 2008, 1:57

TUZara` написа:Опредлено Супер Байк-а ще задмине по популярност Мотог ГП в скоро време
:mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 10 Ное 2008, 11:36

Благодаря !Ха дано имаме успех мотора.
По добре така - първо съзтезания със сток мотори,после вече яката работа.
Наистина ако мотора има успех в супербайк,тва ще е най-успешната реклама за новия мотор на макрата ни.
Само да не земем да се зарибим прекалено много,че тва вече е много опасно :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 3.06.2008
Местоположение: София

Мнение от Bobbybd » 16 Яну 2009, 16:19

Колега Wolf4 почти си прав, ама почти, автомобил от DTM в момента е мнооого далече от сериен автомобил много много по далече от колкото да речеме автомобил от WTCC или рали автомобил от грН. DTM-а в момента са едни болиди в които пилота седи в средата (почти) и V8-ка е зад него от горе прикирити с пластмаси на уж коли. Наистина МotoGP е мотоциклетния аналог на F1 и мотоциклетите са прототипни като това е най най шампионат и в технологично отношение и като атрактивност и там отиват само най добрите (шампионите) от SUPERBIKE или от 250 да не ти ги изброявам кой от къде а тия които остават без отбор отиват в други шампионати като SB. Та да обощиме MotoGP по скоро равно на F1 а SB по скоро равно на гр.Н. А освен това има и SUPERSPORT които са същите като SB само че 600сс а освен това има и едни хилядарки които са SUPERSTOCK това вече предполагам я асно кво е. По хубавото че последните 2-3 сезона в SUPERBIKE бяха супер интересни и така се и очаква да бъде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Мнение от Wolf4 » 17 Яну 2009, 19:39

Bobbybd написа:Колега Wolf4 почти си прав, ....


Колега, извинявай но не разбрах какво се опитваш да кажеш, защото на практика повтаряш това, което аз казвам. С малката разлика разбира се, че няма как да си позволя да сравнявам като аналози мотор от супербайк с кола от световния рали шампионат, защото (с най-добри чувства) сравнението звучи нелепо. Дефакто WTCC, колите могат да се разглеждат като концептуални аналози, но те са далеч по-бавни от DTM колите и това също не ги прави добър пример за сравнение. Предполагам за всички е ясно, че в отговора си правя сравнение, само за да избегнем ненужните заблуди, че понеже Супербайк шампионата е интересен, може да се нареди до GP като популярност. Kато стана въпрос за интерес, последния сезон Валентино си върна титлата, като направо размаза Кейси Стонър почти всяка от сериите и направи една от най-зрелищните си световни титли. Респект!
Are you M enough...?!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 3.06.2008
Местоположение: София

Мнение от Bobbybd » 18 Яну 2009, 9:32

Значи като казах рали автомобил от грН имах предвид не кой на каква настилка и в каква дисциплина се състезава а колко са промените по машината спрямо варианта и от завода във вид на сериино произвоство. WTCC също до доста близко, DTM вече отдавна не, не си обърнал внимание явно, пак говоря за автомобилите в състезателен вариант и stock аналозите на които са базирани (уж специално за DTM-а)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 23.02.2007
Местоположение: Еindhoven
Пол: Мъж
Кара: e36 325i
Мечтае да кара: M-ка, кво друго?

Мнение от Wolf4 » 18 Яну 2009, 10:49

Да, разбирам какво казваш, но по същата логика, Супербайк машините са също толкова далеч от сток вариантите, колкото горе-долу DTM кола от стоковия и вариант. За сравнение в 24 часовите надпревари по издържливост има и сток мотори, които се състезават редом със супербайк, всеки в класа си, разбира се. Само погледни разликата във времената и ще видиш за какво става въпрос. После виж и кой(пилот) язди супербайк, кой сток и веднага ти става ясно, че разликата е тенологично огромна. В този ред на мисли, от Супербайк шампионата, помолиха GP да не се препокриват на писти в някои от кръговете, че направо разликата будеше смях. И това, забележи стана по време, когато настоящият пилот на Ямаха в GP, Колин Едуардс, растеше в сянката на петкратния световен шампион с Дукати в Супербайк - Фоги. Също си писал за това, че шампионите от Супербайк, влизат да карат като GP пилоти. Това е верно с разликата, че не се задържат за повече от сезон. Няма как. И Тосланд и Хаос пристигнаха с фанфари, а си тръгнаха с наведени глави. И не само те, но не ми се изброяват имена, които за повечето четящи нищо не значат. Значи да се върнем на темата, а тя е за новия мотор на BMW, който ще се пусне в Супербайк и който очаквам да видя с интерес. Нещо по този въпрос?
Are you M enough...?!

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook