ГП на Китай....+ място за гледане!

Formula 1, AMLS и всички други прояви.

Модератор: Sharo


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 20 Окт 2008, 9:15

Feanor написа:Ами например, боксът нямаше да е 2-3 сек повече, ако трябваше да му сипят бензин за 10-15 обиколки повече. Възможно е това да го беше пратило твърде назад в колоната... я си представи какво става, ако пред него се намърдат още 3-4 от по-бавните коли, а той е с пълна цистерна и не може да ги изпревари? Я влезе в точките, я не. И не забравяй, че BMW и Кубица имат какво да губят, всъщност - третото място при пилотите. ;) Райконен не е чак толкова назад от Кубица, че да е без значение как завършват. Друго си е да биеш настоящия световен шампион. :mhihi:

едно спиране повеч в бокса е поне 25сек!!! едно сипване за повечко обиколки е някъде около 5сек повече.....!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Мнение от Feanor » 20 Окт 2008, 9:31

Тайминг, тайминг...
В Сингапур Розберг и Кубица отнесоха едно и също наказание, Розберг водеше, Кубица беше втори. Накрая Розберг завърши втори, а Кубица 11-ти. Единствената разлика беше, че Розберг завъртя доста обиколки на чиста писта, преди да мине през бокса да си изтърпи наказанието. 5 секунди може да са от решаващо значение, понякога. В крайна сметка, Кубица нямаше шанс да вземе състезанието, според мен нямаше смисъл да рискуват чак толкова.
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Мнение от plradev » 20 Окт 2008, 9:42

Feanor написа:Тайминг, тайминг...
В Сингапур Розберг и Кубица отнесоха едно и също наказание, Розберг водеше, Кубица беше втори. Накрая Розберг завърши втори, а Кубица 11-ти. Единствената разлика беше, че Розберг завъртя доста обиколки на чиста писта, преди да мине през бокса да си изтърпи наказанието. 5 секунди може да са от решаващо значение, понякога. В крайна сметка, Кубица нямаше шанс да вземе състезанието, според мен нямаше смисъл да рискуват чак толкова.


Добре бе колега,а сега к'во ще вземе-краставици!!!При всички положения ако от БМВ бяха играли ва-банк имаха начин да измислят момента на спиране и съобразяване с трафика при излизането на пистата.А сега какво, 3-ти при пилотите и конструкторите.Все едно някой ще го запомни.Аз съм Ферарист,но вярвай ми симпатизирам повече на Кубица отколкото на Маса.При положение че от БМВ преустановиха развитието на булида от средата на сезона поради "постигнати цели",едва ли им дреме вече каде ще се класират при пилотите :confused: .Та 3-ти или 4-ти в крайното класиране при пилотите е се тая.Бяха длъжни да опитат!!!Пък ако не стане не знам к'во щеха да загубят,ама сега нищо няма да спечелят ;) .Знаеш миналата година каква беше разликата 2 кръга преди края,в чия полза и кой стана шампион.Просто трябваше да се борят до последната обиколка на последната писта.Ако не с кола,то поне с тактика!!!
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Мнение от Feanor » 20 Окт 2008, 9:48

Колега, аз не съм Ферарист, фен на нашите съм си, обаче не си правя илюзии, че имаха реален шанс за титла сега. Ако бяха продължили развитието на болида, ако малкия Пикет не се беше разбил в Сингапур... нещата щяха да са други.
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Мнение от Владо » 20 Окт 2008, 9:54

е нема угодия тука :mhihi: ... миналата тема ник не бил за бмв, че бил рисков пилот, сега що пък кубата не рискувал.... квото и да стане, се ще ви е по-така :mhihi: ...
според мен бмв заложиха на 40% шанс да завали... ама то не :mhihi: , и така многото бензин си свърши :mhihi: ... да боднеш меките до края, и пълен пак, при общо взето малките разлики значеше загуба на място/места в хода на състезанието... и най-вероятно второ влизане въпреки всичко...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2377
Регистриран на: 10.04.2008
Местоположение: СА
Кара: м си...

Мнение от plradev » 20 Окт 2008, 10:02

Feanor написа:Колега, аз не съм Ферарист, фен на нашите съм си, обаче не си правя илюзии, че имаха реален шанс за титла сега. Ако бяха продължили развитието на болида, ако малкия Пикет не се беше разбил в Сингапур... нещата щяха да са други.


Трябва да се опита бе бате.К'во им костваше да покажат ,че имат воля за титла (дори и да нямат технически възможности в момента).Никой нямаше да ги обвини в провален сезон.Ами ако догодина не тръгнат нещата в посоката която са си предначертали :confused: Просто моето мнение е че докато има теоретичен шанс не трябва да се предават.С това каране на цигането,Кубица нямаше вариант да стане първи есествено,ама както се счупи кочината на Ковалайнен (за 2-ри пореден път) така можеше да гръмне и другия Макларън.И на мен ми е ясно че нямат сили в пряк двубой с тая кола и всички проблеми от които се оплакваше Кубата,но те си проведоха съвсем рутинно състезание.Затова се ядосвам....

П.С. Снимката от аватара ти (взел съм ч от темата с тапетите),незнам как си я постигнал ,но е уникална :yes: .И на двата ми копютъра е на десктопа.
Изображение

Е46нтусиаст
Е46нтусиаст
Аватар
Мнения: 1799
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 ///M3
Мечтае да кара: BMW E46 ///M3

Мнение от Runnaway » 20 Окт 2008, 11:55

Уфф.. ако тоя, черния, стане световен шампион ще трябва да гася тв-то при всяка новина за Ф1, за да не му гледам мазната усмивка ..
"Съборът" >>> ЦЪК!
"Поредният работен ден" - до Част 6 >>> ЦЪК!
"Разходката" >>> ЦЪК!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Мнение от vanioboy » 20 Окт 2008, 15:40

:mhihi: :mhihi: :mhihi: маи трябва да го хвърляш,той натам отива ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 568
Регистриран на: 8.10.2004
Местоположение: Хасково

Мнение от His Shadow » 20 Окт 2008, 16:49

абе бах ги Ферари продават двигатели на на торо росо... да платят там пари на някой да се блъсне с него и толкоз... а Маса да си натиска парцалите и да зима 2-ро или 1-во място и всичко е уредено ! или Алонсо да го блъска гадния мангал... щото заради него 2007-ма изпусна титлата ! :evil:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Мнение от ((:BuKcu:)) » 20 Окт 2008, 19:50

В Бразилия фрапето пак да натисне грешния бутон и да не може да изкласи до 8мо място до края на състезанието....по-добре Маса, отколкото тоя :mhihi:

Колкото до състезанието, не беше нищо интересно, сам одето се молех фрапето на влизане в бокса пак да се чукне като мин. година :mhihi: Беше разбираемо изпреварването на Маса над Кими, човека се бори за титла, ама айде за общото благо....
Общо взет онямаше интрига вчера, всичко протече доста скучно, бих казала... :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 533
Регистриран на: 13.02.2005
Кара: 320i

Мнение от Hellrider » 20 Окт 2008, 19:59

понеже не успях да гледам последните 5 обиколки да кажете Ник пусна ли Кубица пред него или при нас няма 6-5 като във ферари

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 20 Окт 2008, 20:51

plradev написа:
Feanor написа:Колега, аз не съм Ферарист, фен на нашите съм си, обаче не си правя илюзии, че имаха реален шанс за титла сега. Ако бяха продължили развитието на болида, ако малкия Пикет не се беше разбил в Сингапур... нещата щяха да са други.


Трябва да се опита бе бате.К'во им костваше да покажат ,че имат воля за титла (дори и да нямат технически възможности в момента).Никой нямаше да ги обвини в провален сезон.Ами ако догодина не тръгнат нещата в посоката която са си предначертали :confused: Просто моето мнение е че докато има теоретичен шанс не трябва да се предават.С това каране на цигането,Кубица нямаше вариант да стане първи есествено,ама както се счупи кочината на Ковалайнен (за 2-ри пореден път) така можеше да гръмне и другия Макларън.И на мен ми е ясно че нямат сили в пряк двубой с тая кола и всички проблеми от които се оплакваше Кубата,но те си проведоха съвсем рутинно състезание.Затова се ядосвам....

П.С. Снимката от аватара ти (взел съм ч от темата с тапетите),незнам как си я постигнал ,но е уникална :yes: .И на двата ми копютъра е на десктопа.

Напълно си прав.Аз пак казвам.До последно си мислех,че Кубица ще е с един стоп.Това го знаех още от Япония.И после глеам и не вярвам на учите си - мамо майчице кво стана!!!!!
Един колега каза,че нищо не ни удисвало!Ами да защото ние сме фенове и сме запалени по спорта.А и в никакъв случай аз не обвинявам Кубица ама в никакъв случай!!!Аз се радвам,че е в нашия отбор и мноо се кефя защото той винаги взима максимума.А за Китай ми е неприятно за отбора,за тези които са си помисляли за двете спирания в бокса.Но те си знаят най-добре!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Мнение от ///M Power » 20 Окт 2008, 21:29

Един стоп ,един стоп ....ами ако беше заваляло ? все пак имаше голям шанс да завали и тогава какво ?никой не може да предвиди всичко...сега не мога да ги обвинявам но ако другата година не са конкурентно способни вече може да се говори :twisted:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Мнение от Binev_OuT » 20 Окт 2008, 22:15

вероятноста беше 40%,а и не забелязах никой от другите отбори да обърна внимание на такава възможност.Просто не си повярваха нашите.
Но това съзтезание мина и замина край.Няма смисъл да се объжда повече.Интересно е да се четът мнения по въпроса,но не искам да влизам в противоречие с никой колега.Просто така мисля аз ;)
Сега целта ни е Кими.И 3-тото място.Мисля,че това ще успеем да вземем което не е лошо за иначе младият ни отбор.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 568
Регистриран на: 8.10.2004
Местоположение: Хасково

Мнение от His Shadow » 20 Окт 2008, 22:56

Hellrider написа:понеже не успях да гледам последните 5 обиколки да кажете Ник пусна ли Кубица пред него или при нас няма 6-5 като във ферари


кво значи няма 6-5 ? ся прикааш си напрао с... ест че ще го пусне Кими какво да направи според теб ? защо Хейки пусна Хамилтън в Германия ? ако не го беше пуснал сам знаеш че разликата става 9 точки и шанса за титла е твърде минимален

ПредишнаСледваща

Назад към BMW и моторните спортове

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook