BMW 645 2004 SMG проблем

6-та серия ('04+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.07.2023
Пол: Мъж

BMW 645 2004 SMG проблем

Мнение от Atanas V. » 09 Юли 2023, 12:36

Здравейте , нов съм и не намерих тема по въпроса затова пускам нова . Имам 6-та серия БМВ 2004 година със скоростна кутия СМГ ако не се лъжа 1-ва генерация . От няколко месеца започна да ми прави следните проблеми .
1- во започна да прескача 2ра , 4та и 6та скорост по време на път . Рядко показваше и съобщение на дисплея че е в авариен режим и мога да продължа на R,1,2,3 предавка. По често само прескачаше скоростите без да изписва никаква грешка . Когато я рестартирам се оправяше понякога обаче пак оставаше проблема . Смених съединителя с целия комплект също така и маслото на скоростната кутия и маслото на СМГ помпите . Опитах да я адаптира с ИНПА обаче когато ми изпиши да изгася колата за да приключи адаптацията ми изписва грешка URBAT .
2- ро започна да го прави и когато е на място . Отключвам колата и чувам как помпата нагнетява . Влизам да паля и не иска да изкара от скорост . Или изкарва от скорост показва N колата се мести на неутрална , а на дисплея ми показва , че трябва да мина на N и да държа крака на спирачката . Когато това стане изчаквам различен период от време и се оправя от само себе си . На диагностиката показва че си нагнетява от 42 бара до 50 бара . Помпата когато седи на Неутрална и е запалена нагнетява на 56 - 58 секунди . Когато сменям скорости нагнетява много по бързо .
От диагностиката показва следните грешки 4f75 , 4ef4 , 4f74 и понякога много рядко , но го изписва и 4fb4. Като виждам когато взех колата имаше влага в кутията с компютрите ( изолирал съм я вече всичко е направено ) компютъра на скоростната кутия на външен вид не изглежда повреден поне така мисля . Няма окислено не е позеленял или почернял . Като цяло това е което се сещам на този етап .
Въпроса ми е дали найстина е от позишън сензора както го дава уб на диагностиката или може и модула да е издал багажа .
Някой ако има информация или се е сблъсквал с това отворен съм за идей и предложения .
Благодаря предварително.

Назад към E63/E64/F12/F13

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook