BMW E63 645 Въпрос

6-та серия ('04+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.02.2020
Пол: Мъж

BMW E63 645 Въпрос

Мнение от misho00 » 19 Фев 2020, 13:44

Здравейте,

Имам много мерак да си купя E63 645. Четох доста за проблеми, ремонти и т.н, така че мога да кажа, че що годе съм запознат с това. Въпроса ми е друг - може ли някой, който кара такъв автомобил да ме посъветва горе-долу какъв доход трябва да имам за да мога да си позволя този автомобил - било то гориво и ремонти.

Идеята ми е да си приготвя 3-4-5 хиляди отгоре когато го купувам, за да съм готов за евентуален ремонт на така всеизвестните гумички и ако изникне нещо друго, както и да му сложа газова уредба.

Та въпроса ми е, да кажем доход от типа на 2000 - 2400 лв на месец дали ще ми стига за да карам E63 645?


Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: BMW E63 645 Въпрос

Мнение от madafaka_donkele » 19 Фев 2020, 22:34

misho00 написа:2000 - 2400 лв на месец дали ще ми стига за да карам E63 645?


Твърдо нье :mhihi: За 645, ако си в София поне 4к лв. чиста заплата, да не пиеш, пушиш и жена ти да е малолитражка :mhihi: Колата може и да е на годинки вече, но V8-ака си иска поддръжката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: BMW E63 645 Въпрос

Мнение от iliew » 20 Фев 2020, 1:56

madafaka_donkele написа:
misho00 написа:2000 - 2400 лв на месец дали ще ми стига за да карам E63 645?


Твърдо нье :mhihi: За 645, ако си в София поне 4к лв. чиста заплата, да не пиеш, пушиш и жена ти да е малолитражка :mhihi: Колата може и да е на годинки вече, но V8-ака си иска поддръжката.

Колко в8 си имал? 0? И аз не сьм имал много.... Но.... Е38 740 Е53 4.4.,Е65 745., е63 645....Е63 650 и за цвят... един цлс500.... А забравих, една а8 д3... W12. За всеки един от автомобилите се справях с доста под тази сума. И да.... Подрьжката беше на ниво..... Стига сте писали глупости....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: BMW E63 645 Въпрос

Мнение от ivanski_2 » 20 Фев 2020, 14:16

Правилния въпрос е , не колко трябва да взимаш а колко трябва да отделяш за самата кола.....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 7.12.2020
Пол: Мъж

Re: BMW E63 645 Въпрос

Мнение от Светлозар Тодоров » 07 Дек 2020, 16:59

Здравейте,

Макар и леко закъснял, мога да дам отговор донякъде на въпроси Ви относно закупуване на автомобил е63/64 645 - 333 к.с.

Наскоро си закупих същият автомобил Юли месец, беше изцяло емоционална покупка и съответно сега правя по-важните неща по колата.

Мога спокойно да кажа, че с тази заплата ще успееш да я поддържаш колата, даже и да караш на бензин ако я вземеш без газ.

По-важните неща за които трябва много да внимаваш са най-вече свързани с двигателя/гумите/фаровете.

Аз се сблъсках с по-важните разходи по колата точно с гумите, приготви се за около 1000 лева за летни и още толкова за зимни, хубаво е да е с нови гуми, все пак си на задно, аз я карам цяла година, не се прибира зимата да спи като мечка.

Тази цифра е за нейните базови характеристики като 245/45/18 , летните ми джанти са спорт пакет и съответно там сумите са двойни.

Двигателя страда заради термостата на ОЕМ БМВ , поддържайки температурата на 105-110 градуса и повечето хора си ги продават на около 200 000 км точно заради тези болежки. От температурата и нечестата смяна на масло изгарят гумичките на клапаните и почва да дими отзад като камион, когато тръгваш от стоп. Общо взето почва да меши маслото с горивото и при тръгване оставяш син облак от дим. Много трябва да внимаваш с нивото на двигателя. Това като цяло не е фатално за двигателя, но за да се оправят, трябва да се извади целия двигател - труд 1000лв

Като там е препоръчително да направиш основен ремонт на двигателя по принцип, защото за тези километри и други неща ще са тръгнали. Хубаво е да се смени и стартера, тъй като се намира в дъното на двигателя и там трябва отново да се вади ако нещо сгъне.

Цялостният ремонт на двигателя е около 5000-6000 лева като това не е в дилъра, а в нормален сервиз. Това на мен ми предстои другата година, живот и здраве.

Фаровете също проверявай, защото повечето са с динамичен ксенон и ако неработи ще ти струва солено отново. В Кар Валетинг карах моята по същите причини, цялостна реставрация на фаровете, нови запалки, нови крушки Осрам, модули нови за динамичните ксенони беше отново над 1000 лева.

Маслото не е толкова скъпо, може да му слагаш нормалните марки като Elf или Total 5w40, не е задължително да е с оригинално, като тука е задължително смяната на масло да бъде регулярна (8000 - 10000 км). Основните болежки идват от това , че не се сменя навременно.

Ако избегнеш тези неща, като цяло ходовата част е много по-евтина от 4х4 моделите на БМВ, където всичко е по две.

Колата е страхотна зимата и лятото, може да се кара преспокойно, доста е проходима, отначало се страхувах от легнали полицаи и тем подобни, няма нищо подобно.

Ако ти е цел и ти е кеф да я пробваш, препоръчвам да скочиш смело, просто гледай да не е всичко на емоции, колкото и да е трудно, на мен ми капнаха лигите и въобще забравих да гледам по нея проблеми, директно я купих. Като я тестваш, задължително я оставяш да загрее хубаво до 100+ градуса и тогава я тестваш, като гледай да тръгваш от старт по-силно, за да видиш дали ще дими. Може и от място да я форсираш леко , за да провериш.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 19.05.2015
Местоположение: Търговище
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 318TDS, BMW E39 530i
Мечтае да кара: BMW M3 E46 GTR,BMW M3 E30,BMW M5 E34,BMW M5 E39,BMW M6 E63,BMW M4 F82,
Детайли за колата: E39 Sedan M Sport Package M54B30 TOPASBLAU METALLIC (364)
E36 Sedan M41D17 MONTREALBLAU METALLIC
E70 M57D30TU2 carbon-schwarz M Sports Package

Re: BMW E63 645 Въпрос

Мнение от Leo_STREET KING » 22 Яну 2021, 22:51

misho00 написа:Здравейте,

Имам много мерак да си купя E63 645. Четох доста за проблеми, ремонти и т.н, така че мога да кажа, че що годе съм запознат с това. Въпроса ми е друг - може ли някой, който кара такъв автомобил да ме посъветва горе-долу какъв доход трябва да имам за да мога да си позволя този автомобил - било то гориво и ремонти.

Идеята ми е да си приготвя 3-4-5 хиляди отгоре когато го купувам, за да съм готов за евентуален ремонт на така всеизвестните гумички и ако изникне нещо друго, както и да му сложа газова уредба.

Та въпроса ми е, да кажем доход от типа на 2000 - 2400 лв на месец дали ще ми стига за да карам E63 645?


Благодаря предварително!

Здравей колега, бих ти препоръчал да си вземеш 650и, като цяло са изчистени повечето проблеми на 645и, подръжката им е почти еднаква, ти си прецени :bchug:
oo=[][]=oo BMW is life :mrgreen: 8) :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.03.2021

Re: BMW E63 645 Въпрос

Мнение от matanasow25 » 13 Яну 2022, 11:05

Приготви ди отстрани още 10 палки за поддръжка и стягане за слвдващите 6-7 месеца след покупката.

Освен ако нямаш тотално доверие и не се знаете с продавача ще имаш какво да правиш след него.

Стегнеш ли я веднъж е корава машина.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: BMW E63 645 Въпрос

Мнение от iliew » 14 Яну 2022, 16:14

matanasow25 написа:Приготви ди отстрани още 10 палки за поддръжка и стягане за слвдващите 6-7 месеца след покупката.

Освен ако нямаш тотално доверие и не се знаете с продавача ще имаш какво да правиш след него.

Стегнеш ли я веднъж е корава машина.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Ахахахах...... По-голяма глупост не бях чел скоро... 10 000 лева заделени за обслужване и стягане... Смях... Спрете с тия тъпотии, хората ще вземат да ви повярват...

Назад към E63/E64/F12/F13

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook