С какви гуми и джанти карате през зимата?

6-та серия ('04+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 4.11.2019

С какви гуми и джанти карате през зимата?

Мнение от dimov7508 » 15 Ное 2019, 13:11

Привет колеги,

публикувам тук темата за гуми и джанти през зимата, защото искам отговор от хора с личен опит.

Проблемът ми е следния - в момента съм със спортните джанти и гуми - 18'' , 9J - задни 275.
Възниква въпроса, каква е най-подходящата комбинация за тази кола от гледна точка - Хлъзгане/ Изглед / Цена

Питам защото тези показатели взаимно се исключват и трябва да се прави компромис с всеки от тях.

та въпросът ми е от личен опит моля, с какъв рамер гуми и джанти карате Е63/64 през зимата, къде е най- ниската приемлива граница
към гуми/джанти от гледна точйка на хлзъгане - ясно е, че ако сложа същите зимата няма да отлепя, но докъде може да стигне компромиса?

Предполагам тази тема ще е полезна и за други начинаещи с този модел при зимно условия,

Благодаря преварително,
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: С какви гуми и джанти карате през зимата?

Мнение от streetracing12 » 15 Ное 2019, 16:57

на 46цата 4та зима ще карам с 18ки:

225/40/18 отпред

245/40/18 отзад

Нямал съм никакви проблеми 3 зими в София ще видиме тази :D



лятото отзад си слагам 255/35/18 (както си е заводско)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 4.11.2019

Re: С какви гуми и джанти карате през зимата?

Мнение от dimov7508 » 15 Ное 2019, 18:07

Благодаря за инфото, колега.

Питах двама гумаджии изрично за моите джанти - 9J - дали стават 225, казаха - НЕ, гледах калкулатори, дават че стават но са на границата, а гумаджиите казват, че много ще се разпъне гумата.Та джантата ти 9J ли е?- ако си обръщал внимание?
Явно са ти по-тесни джантите щом слагаш 255, или?


А с каква марка гума си?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: С какви гуми и джанти карате през зимата?

Мнение от zvetiko » 16 Ное 2019, 12:34

dimov7508 написа:Привет колеги,

публикувам тук темата за гуми и джанти през зимата, защото искам отговор от хора с личен опит.

Проблемът ми е следния - в момента съм със спортните джанти и гуми - 18'' , 9J - задни 275.
Възниква въпроса, каква е най-подходящата комбинация за тази кола от гледна точка - Хлъзгане/ Изглед / Цена

Питам защото тези показатели взаимно се исключват и трябва да се прави компромис с всеки от тях.

та въпросът ми е от личен опит моля, с какъв рамер гуми и джанти карате Е63/64 през зимата, къде е най- ниската приемлива граница
към гуми/джанти от гледна точйка на хлзъгане - ясно е, че ако сложа същите зимата няма да отлепя, но докъде може да стигне компромиса?

Предполагам тази тема ще е полезна и за други начинаещи с този модел при зимно условия,

Благодаря преварително,
Поздрави


Колега, на колоната при шофьорската врата има табелка с препоръчаните размери.

Ако нещо искаш да променяш ползваш калкулатор за гуми:

https://www.gumi7.com/bg/informaciya-za ... -gumi.html

По принцип по-тесни гуми са по-добри за зимата, по-високите ще возят по-меко.

Като много добри зимни гуми, с много добро поведение и на сухо- като се има в предвид каква е зимата в България- Kleber Krisalp HP3. Ако имаш намерение да правиш много планинско каране и да се усещаш перфектно когато вали сняг- Dunlop Winter Response 2.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 12.09.2009
Пол: Мъж
Кара: F13 650i
Мечтае да кара: M

Re: С какви гуми и джанти карате през зимата?

Мнение от vaskoniracing » 17 Ное 2019, 14:11

Колега,карай си с 275,но си сложи хубави зимни гуми.Аз съм карал с 275 30 19 с Pirelli Sottozero и нямах,никакви проблеми и то при доста сняг.

Назад към E63/E64/F12/F13

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook