Въпроси за 6-та серия

6-та серия ('04+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Въпроси за 6-та серия

Мнение от wdas » 29 Дек 2016, 13:35

Здравейте, от известно време съм решил да си взема 6-та серия. Нямам конкретни предпочитания, това което ме привлича е идеята за кола с която да се кефя, без да бързам, повечето модели 2004-2010 ми харесват, 630 645 650 , но като че ли 645 за сега най-ми допада. Имам няколко въпроса, като за преди покупка на подобен автомобил:
1.Разбрах че трябва да следя прозореца на колада дали се повдига леко при затаворена врата, това вярно ли е?
2.Интересува ме колко горе-долу би бил разхода за поддръжка годишно (данъци винетки смяна на масло и тн) , идеята ми е една груба цифра да видя дали съвпада с това което знам
3.Принципно съм харесал тъмно и някой са със светли бъбреци, дали би било лесно за човек които не се е занимавал с автомионт1орство да боядиса сам бъбреците, или примерно да ги облепи с фолио?
4.При покпуката, мисля да закарам колата до сервиз в които да и направят стенд и компютърна диагностика на двиагателя, това добра идея ли е?И какво друго бихте препоръчали да се погледне (поне по-грубото да се хване).
5.За 6-та серия конкретни тези години, не мога да намеря разлика която е фейслифт и коя не, бихте ли ми обяснили ?

Благодаря на които се отвозве по темата, и се надявам да няма снисходителни коментари, не съм точно фен, но ми харесва колата и кои да попитам ако не фенове на BMW.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Въпроси за 6-та серия

Мнение от dir2cas » 02 Яну 2017, 18:54

wdas написа:Здравейте, от известно време съм решил да си взема 6-та серия. Нямам конкретни предпочитания, това което ме привлича е идеята за кола с която да се кефя, без да бързам, повечето модели 2004-2010 ми харесват, 630 645 650 , но като че ли 645 за сега най-ми допада. Имам няколко въпроса, като за преди покупка на подобен автомобил:
1.Разбрах че трябва да следя прозореца на колада дали се повдига леко при затаворена врата, това вярно ли е?
2.Интересува ме колко горе-долу би бил разхода за поддръжка годишно (данъци винетки смяна на масло и тн) , идеята ми е една груба цифра да видя дали съвпада с това което знам
3.Принципно съм харесал тъмно и някой са със светли бъбреци, дали би било лесно за човек които не се е занимавал с автомионт1орство да боядиса сам бъбреците, или примерно да ги облепи с фолио?
4.При покпуката, мисля да закарам колата до сервиз в които да и направят стенд и компютърна диагностика на двиагателя, това добра идея ли е?И какво друго бихте препоръчали да се погледне (поне по-грубото да се хване).
5.За 6-та серия конкретни тези години, не мога да намеря разлика която е фейслифт и коя не, бихте ли ми обяснили ?

Благодаря на които се отвозве по темата, и се надявам да няма снисходителни коментари, не съм точно фен, но ми харесва колата и кои да попитам ако не фенове на BMW.

Като собственик от сравнително скоро на 545i (същия мотор N62B44), мога да ти дам следните насоки:
- данък - около 500-550лв годишно, другите неща най-вече каско зависи от годината и на колко ще я застраховаш
- обслужване - пълна смяна на масло (8л + 2 за резерв, общо 10л) + маслен + двата филтъра за купето + въздушен + смяна на антифриза + работа - около 450-500лв
- дискове и накладки - скъпи, особено предните (при мен бяха сменяни от предишния собственик с оригинални)
- аз смених задните дискове (Цимерман CoatZ) + накладки Textar (нямаше дискове Текстар за тази кола, иначе щях да сложа такива) + датчик + накладки на ръчната + работа - около 700
- акумулатор - 110Ah, около 250-300 лв.

Казват, че мотора е доста здрав и при правилна поддръжка кара доста. Скъп ремонт са уплътненията на клапаните, ако колата е на 150к+ км и не са правени, може да очакваш да се сблъскаш с това. Хубавото е, че направят ли се както трябва може да си направиш една ревизия на мотора и да си спокоен след това. До колкото знам ремонта е около 1000-1200 лв.

Ако колата е автоматик и не знаеш кога е обслужван е добре да се обслужи. Имай предвид, че това не е желателно да го прави някой гаражен майстор. За качествена смяна на маслото си трябва машина и задължително зануляване на адаптацията, след което и ъпдейт на софтуера. Това при мен съм го планирал за идните няколко месеца, но ще видим.

Задължително компютърна диагностика преди покупката - или в представителство на БМВ или при някой колега, с читава диагностика (за предпочитане ISTA). Предполагам голяма част от компонентите и модулите са същите като при Е60. Тия коли са стари, но са наблъскани с модули, част от които са кекави и се скапват и водят до странни проблеми особено по електрониката.

Освен данъците и застраховката, друго, което е добре да имаш предвид, че това нещо си харчи. Градско си е около 20/100, извън града може и на около 12 да падне.

Съветът ми е като ще купуваш такъв автомобил да си набележиш и какво оборудване искаш, особено ексри, които са трудни/скъпи и не подлежат на ретрофит, и да търсиш запазен автомобил.

Това се сещам са сега, не знам дали ще ти помогне особено. За неща специфични за 6-тата серия, по-добре някой собственик да се изкаже. Ако имаш възможност, уговори се с някой колега да видиш и питаш на живо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Въпроси за 6-та серия

Мнение от dir2cas » 20 Фев 2017, 23:12

Направено с чувство за хумор по нашенски, но и прилично обективно ревю на 645i.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпроси за 6-та серия

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Фев 2017, 22:49

Много се смях с този. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ганстерското Х5 за гъзари е чудо. :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Карат го вика от най-големите селяни до възпитани чичковци, а като излиза става един от най-крдените автомобили ако не цели, то на части. :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Дизеловите идващи в България били от половин млн. км. нагоре. :mhihi: Абе много смях, то не може и 1/100 от всички майтапи да се изредят тука.
https://www.youtube.com/watch?v=cbA7eS32NyE
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 427
Регистриран на: 4.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е46 330d, E60 545i

Re: Въпроси за 6-та серия

Мнение от dir2cas » 22 Фев 2017, 17:57

:OT: лафове има доволно да..... :mrgreen:

Назад към E63/E64/F12/F13

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook