E60 ZF проблем с приплъзване.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 21.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60

E60 ZF проблем с приплъзване.

Мнение от embata_bmw » 05 Яну 2024, 9:26

Здравейте колеги,

От скоро съм собственик на е60 - 197hp XD.
Направи ми впечатление,че при загрели скорости (или след известно каране - градско) има едно приплъзване м/у втора и трета. Понякога качва оборотите (доста рядко) и трябва ръчно да сменя на 3-та.
Звънях на няколко известни фирми за съвет, но те директно казват скорости - без преглед. Маслото и всичко като кнсуматив към тях е сменяно преди 35к км.
Пробвах веднъж да не сменя ръчно скоростите (след въпросното покачване на оборотите) - наби грешка на този пакет. След рестарт всичко изчезва.
Колата не рита, сменя плавно и няма никакви други проблеми.
Търсих подобна тема и видях,че има някакви клапани,които правят тази мизерия, но се чудя дали да сменят маслото и въпросните клапани в някой сервиз за скорости или директно да правя рециклаж или да купя друга скоростна (мисля,че е 6HP21)?
Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

Поздрави!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: E60 ZF проблем с приплъзване.

Мнение от Kroki » 05 Яну 2024, 9:42

Има 4-ти тръбички между мехатроника и кутията, както и едни "очилца". Най-вероятно са се одървили и изпускат налягане. Смяната им не е трудна, но трябва да се свали мехатроника.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 21.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: E60 ZF проблем с приплъзване.

Мнение от embata_bmw » 05 Яну 2024, 9:46

Старият собственик ги е сменил (35к км), но ако е възможно да е от това, да ще бъде подменено всичко.
На доста места ми казват,че страдали от съединители точно този модел, но никой не може да ги хване с диагностика и трябвало да се разцепи кутията...
Това ме тормози, да се хващам ли с такива убийствени ремонти или да пробвам с другите неща :(

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: E60 ZF проблем с приплъзване.

Мнение от mi6obmw » 07 Яну 2024, 0:47

Щом ги е сменил на скоро, значи това няма да помогне.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: E60 ZF проблем с приплъзване.

Мнение от Z3Ro* » 07 Яну 2024, 15:23

Гледана ли е кутията с диагностика, за да се види дали времената и наляганията на пълнене са в норма?
Ето какви са нормите:
Screenshot_2023-03-07-17-01-05-223_com.android.chrome.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 21.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: E60 ZF проблем с приплъзване.

Мнение от embata_bmw » 08 Яну 2024, 10:49

Да, последно я гледаха в един сервиз с диагностика и казаха, че е в норма, бил механичен проблем (или поне така ми казаха).
Търся някой съвестен колега, който може да я провери (без прочутите сервизи за скоростни кутии). Някак си още по телефона да ми казват да бия 400км, защото е за пълен рециклаж, не ми звучи сериозно....
Благодаря все пак за съветите.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E60 ZF проблем с приплъзване.

Мнение от vld » 10 Яну 2024, 11:08

embata_bmw написа:Да, последно я гледаха в един сервиз с диагностика и казаха, че е в норма, бил механичен проблем (или поне така ми казаха).
Търся някой съвестен колега, който може да я провери (без прочутите сервизи за скоростни кутии). Някак си още по телефона да ми казват да бия 400км, защото е за пълен рециклаж, не ми звучи сериозно....
Благодаря все пак за съветите.

Колега добре известни са проблемите на кутията, затова ти казват че е за ремонт още по телефона.
Това което описваш се получава от загуба на налягане, основен виновник са втулките в които лагерува вала на кутията, за да се сменят се раглобява цялата кутия до последния детайл.
Грехота е да я разглобиш и да не смениш всичко. При такъв ремонт се проверява и поправя евентуален проблем в клапанното тяло и се рециклира хидро трансворматора, за да е сигурно че няма да има пак загуба на налягане.
Колкото повече време я караш така, толкова повече ракзваш играта на съединителите в пакетите, така, че повечето ще за яко изгорели.
Ако я прави някой съвестен и не те излъже с частите и смени всичко, кутията ще стане перфектна, но и цената е доста висока от 3к нагоре.
Аз лично бих сменил кутията с 28ца ако намеря здрава такава втора ръка.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 21.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: E60 ZF проблем с приплъзване.

Мнение от embata_bmw » 10 Яну 2024, 14:15

Да, явно ще трябва или някой от известните сервизи да се заеме или да сложа такава втора у-ба.
Проблемът не е постоянен и дори незабележим (освен в определени моменти), но ще търся решение, защото ме тормози,че на колата и има нещо :D
Лошото, е че за XD не са толкова масови кутиите, а и според мен рядко ще се намери някоя читава.
Благодаря за съветите!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1677
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: E60 ZF проблем с приплъзване.

Мнение от Biogame » 11 Яну 2024, 11:20

Аз от чакане, и питане тоя и оня сега правя кутия. Така че се решавай по бързо да не си заминат всички пакети.
received_1449915262221658.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
:driving: :dunno: :driving:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook