Помощ с няколко грешки на автомобила.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Помощ с няколко грешки на автомобила.

Мнение от h0r4ex » 17 Ное 2023, 10:33

Здравейте, от скоро съм собственик на Е61 LCI с M57 мотор. Онзи ден беше по студено и кагато запалих автомобила ми светеше лампата на таблото за активната рейка. Тръгнах да я карам и изгасна, но ми е много интересно защо светна и реших да направя диагностика на колата с ISTA и ми излязоха тези грешки:
004CF3 - DDE: Exhaust backpressure sensor, signal - Грешката я трия карам малко и пак се появява(Колата е със спрян DPF и махнат катализатор и има съотвено чип и премахнати еко неща)
006140 - AL: Redundancy comparison, Driver's steering angle - Оправи се след като минах 50 метра и хидравликата стана мека.
00А838 - GWS: Play protection blocking active - Нямам си и на представа какво е това, но не усещам никаква разлика в колата.
Ще съм благодарен, ако някой има тези грешки и ми ги обясни на 2-3. За сега колата и няма нищо, върви си, пали си без никакви грижи.
Имам и една грешка за пръскалките на предния капак, но не мога да разбера няма ток до тях или самите праскалки са прецакани и да си търся нови - 009C6C - IHKA: Washer-nozzle heating(само това пише).
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Помощ с няколко грешки на автомобила.

Мнение от SpeedyMan » 17 Ное 2023, 14:22

Да не си се наводнил? Някаква влага по електрониките?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Помощ с няколко грешки на автомобила.

Мнение от DoesNot » 17 Ное 2023, 14:28

Колега, ISTA освен че чете грешки дава и много подробна информация за тях, както и инструкции за разрешаване на проблемите. След като прочетеш грешките натисни Calculate test plan и следвай стъпките :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Помощ с няколко грешки на автомобила.

Мнение от h0r4ex » 17 Ное 2023, 14:45

SpeedyMan написа:Да не си се наводнил? Някаква влага по електрониките?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk

Проверявах отзад при модулите, под резервната гума. Навсякъде е сухо и вътре в купето няма вода.



DoesNot написа:Колега, ISTA освен че чете грешки дава и много подробна информация за тях, както и инструкции за разрешаване на проблемите. След като прочетеш грешките натисни Calculate test plan и следвай стъпките :yes:

Мерси, ще пробвам. :yes:
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.09.2009

Re: Помощ с няколко грешки на автомобила.

Мнение от indocile » 17 Ное 2023, 20:15

00А838 - GWS: Play protection blocking active
A838 „Активно блокиране на защитата при възпроизвеждане“: Тази повреда се задава, когато бутонът за заключване е натиснат и освободен многократно (повече от 20 пъти за период от 40 секунди с включен KL15). След установяване на повредата функцията за заключване не работи – скоростният лост може да се движи напред и назад без натискане на бутона за отключване. D или R не е включен. Трансмисията остава в парк.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Помощ с няколко грешки на автомобила.

Мнение от zvetiko » 18 Ное 2023, 13:15

По първата грешка, очевидно DPF не е премахнат правилно софтуерно.

Втората е за датчик за положение на волана- калибрацията му може да е бъгнала или самия датчик да е проблемен. Ако се повтори ще е второто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 21.04.2018
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW E39 M5

Re: Помощ с няколко грешки на автомобила.

Мнение от h0r4ex » 18 Ное 2023, 14:39

zvetiko написа:По първата грешка, очевидно DPF не е премахнат правилно софтуерно.

Втората е за датчик за положение на волана- калибрацията му може да е бъгнала или самия датчик да е проблемен. Ако се повтори ще е второто.

Започвам и аз да си мисля, че не е изключен като хората, понеже ми излиза грешка на ISTA(по-надолу ще кача файла) и четох, че се получавало след лош ремап.
IMG_2147.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Bayerische Motoren Werke AG
Е46 M47DO1 TOPAS-BLAU
E61 M57/T2 NEPTUN-BLAU

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook