Проблем с хидравличен багажник е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.03.2023
Детайли за колата: E61 525xd 197

Проблем с хидравличен багажник е61

Мнение от d3adly » 09 Сеп 2023, 15:40

Здравейте, от 1 година притежавам Е61 facelift с хидравличен багажник. Дълго време ползвах багажника без грам масло (да живеят читавите майстори), докато наскоро открих защо се отваря когато си поиска. Изчетох и тук и в бимерфорумс процедурата и започнах стъпка по стъпка. Първо долях само масло (MANNOL Dextron 3, не намерих Aeroshell а и чух че е бая скъпо) при което багажника заработи перфектно. Тъй като беше почивен ден, а горях от желание да сменя и маншона на буталото изчаках до утрото. За беда, не бях стегнал скобата на резервоара като хората и от там беше изляло всичкото масло. На следващия ден разглобих буталото, купих друг маншон сглобих, долях масло и започнаха драмите.

В най-горната си точка при отворен багажник, се самозатваряше около 10см. Казах си, че не е голяма драма. След час обаче, багажника започна да пада доста при което се самозатваряше. Ядосан, реших че маншона не става и върнах стария (не знам дали беше оригинален). Смених хидравличното масло пак и отново за около час заработи добре, след това започна да не задържа. Изморен и ядосан си легнах и на 3тия ден разпилях цялата помпа, за да проверя всички О-пръстени. Изглеждаха наред, но и установих че старото маншонче на буталото беше създало вакуум (което само по себе си говори че уплътнява добре). Сглобих, налях и резултат нулев.

В момента съм пред дилема да го изкъртя това нещо и да си сложа 2ри газов амортисьор и да бъда с обикновен багажник ИЛИ да търся хидравлична помпа 2ра ръка.

Газовия амортисьор е чисто нов ОЕМ-ски на 2 месеца.

Лични разсъждения: Ако е от маслото защо работи малко добре и после не ? За 1 час не са се променили атмосферните условия. Единствено неотворено остана електромагнитния клапан, но то няма как да се отвори и не подлежи на смяна, заради двойката на буталце-легло. Без масло багажника се отваряше с малко помощ, но не мърдаше от положението до което се отвори (понякога на 100%, понякога на 80%, но поне не се затваряше).

Моля за помощ и/или мнения.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook