Питане за антена и радио на Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 25.09.2011
Местоположение: Сливница(БЪЛГАРИЯ)
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525D
Мечтае да кара: BMW M5 Competition

Питане за антена и радио на Е60

Мнение от Amateur » 23 Авг 2023, 20:15

Здравейте коелги. Вуйчо ми има Е60 на която наскоро излетял камък от кросов мотор пръсна задното стъкло. Понеже вуйчо ми е бързак и не се е поинтересувал взел е някакво ново афтърмаркет стъкло и в момента хваща само 2 радио станции. Познат човек който се занимава с стъкла ми каза че имало някаква част която е залепена за стъклото и се свързвала към модула в една от корите отзад. Та мисълта ми е дали може да се вземи само тази част и да се залепи/монтира на стъклото? Ако да как се води като име и дали трябва да се програмира нещо. Автомобила е с голямата навигация ако има значение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Питане за антена и радио на Е60

Мнение от DoesNot » 24 Авг 2023, 13:49

В оригиналното задно стъкло има антена за радиото и трябва да се свърже.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Питане за антена и радио на Е60

Мнение от SpasT » 24 Авг 2023, 21:22

В горния край на стъклото се намира една дълга платка с черна пластмасова кутия . Това е антенния усилвател. На него има няколко извити на дъга пружиниращи пластинки. Те трябва да контактуват с нарисуваните с проводяща боя писти на антената. Или пластинките са разместени или са криви или новото стъкло не е изработено качествено. Ако все пак се окаже проблемно стъклото: може да се пробвате да опънете проводници за антена и да ги прикриете под кората на тавана, но по възможност максимално близо до стъклото понеже ламарината на тавана играе като екран и ще намалява сериозно приемането.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook