Проблем с диагностика

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.07.2005
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 530, М54В30

Проблем с диагностика

Мнение от pagu1 » 15 Юни 2023, 22:01

Здравейте колеги,
Моля за компетентен съвет. Колата е е60, мотора м54, 2004г. След като я взех миналата година, около месец след това ми светна чека. Направих диагностика, майстора каза, че е от газовата, изчисти грешката, но ме предупреди, че пак ще светне, както и стана. Изчистих грешката още веднъж, но след 1 час отново светна. Преглътнах го и се отказах да я чистя. Преди около месец обаче ми светна и лампата на еърбега и отново на диагностика. Закачиха я, но се оказа, че няма връзка с конкретния модул , нито може да се прочете, нито да се изчисти. Покрай това, се оказа, че диагностиката не хваща и някои от другите модули, като не мога да конкретизирам кои точно, но ясно се виждаше, че не бяха активни и не можеше да се влезе в тях. Ако ме питате за диагностиката, ще кажа, че не знам каква марка е, но майстора прави предимно БМВ и предполагам, че е добра. Заговорихме се и от дума на дума стана на въпрос, че съм с андроид навигация. Тогава ми каза, че най вероятно при монтажа е станало нещо и проблема с нечетенето на модулите най вероятно е от нея. Разбрахме се да му я оставя за ден, два да проследи връзките и т.н., но докато чакам да ми дойде ред да попитам, ако някой е имал подобен проблем, как го е решил.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.09.2009

Re: Проблем с диагностика

Мнение от indocile » 17 Юни 2023, 22:03

Да не четеш един модул - може да е повреден или да е изгорял бушона който го захранва.Да не четеш всички модули - най вероятно ще има прекъснати кабели към диагностичната букса или захранване . Въпросите са :

1.Програмата с която четеш
2.Свързва ли се с OBD ?
3.Изобщо чете ли някой модул ?
Ако чете определени модули - да се види по коя линия .Имало е случай на повреден комфорт модул който блокира К линията.Ако при слагането на навито са прекъснали кабели ?
Ако не чете само определени модули - почни да ги откачаш един по един и след всеки чети наново.
Твърде оскъдна информация даваш , какво чете , прави ли връзка с диагностичната букса и тн.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Проблем с диагностика

Мнение от PIPERKOV » 23 Юни 2023, 23:51

Махни бушона на газовия компютър и тогава я закачи и виж дали ще чете всичко.понякога газовия комп пречи.а при други марки автомобили винаги пречи без значение с каква диагностика се закачаш.лично пробвано

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook