Колата гасне в движение

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.06.2023
Пол: Мъж

Колата гасне в движение

Мнение от gmplayer » 13 Юни 2023, 20:14

Здравейте имам нужда от помощ, карам е60 530 218к.с. Автомат. Колата гасне в движение най-често го прави когато работи на место някакво време и при тръгването гасне също така ми прави впечатление че когато се кара по-бавно пак гасне. Закачвана е на ИНПА и изписва дебитомер и датчик на рейла първоначално мислех че е от дюзите понеже като работи на место и й подам гас започва да мени оборотите обаче не се оказа от дюзите и вече не знам какво да правим.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Колата гасне в движение

Мнение от zvetiko » 14 Юни 2023, 9:05

Защо след като правиш диагностика и има дадени грешки, ремонтираш нещо съвсем друго?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.06.2023
Пол: Мъж

Re: Колата гасне в движение

Мнение от gmplayer » 14 Юни 2023, 10:04

zvetiko написа:Защо след като правиш диагностика и има дадени грешки, ремонтираш нещо съвсем друго?

Понеже имах приятел който работи в бмв и ми каза че в повечето случай като идват с грешка в датчика на рейла се оказвало дюза и аз на моя глава си ги смених. Понеже дебитомера е за смяна възможно ли е да е от него до сега карах с разкачен и гаснеше вчера го закачих беше супер мудна обаче ксто тръгваше да гасне светкаше чека само без да гасне

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Колата гасне в движение

Мнение от kikko » 14 Юни 2023, 14:24

Симптомите ти сочат дебитомер, имаш грешка дебитомер. Смени дебитомера и след това го умувай.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Колата гасне в движение

Мнение от Kroki » 14 Юни 2023, 17:23

Вижте налягания в рейла, заради гнп..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Колата гасне в движение

Мнение от zvetiko » 15 Юни 2023, 8:52

gmplayer написа:
zvetiko написа:Защо след като правиш диагностика и има дадени грешки, ремонтираш нещо съвсем друго?

Понеже имах приятел който работи в бмв и ми каза че в повечето случай като идват с грешка в датчика на рейла се оказвало дюза и аз на моя глава си ги смених. Понеже дебитомера е за смяна възможно ли е да е от него до сега карах с разкачен и гаснеше вчера го закачих беше супер мудна обаче ксто тръгваше да гасне светкаше чека само без да гасне


Странен начин на тълкуване на грешките от човек, който работи в BMW. Ето, колегите, са ти посочили две вероятни причини за записаните грешки, може да им реагираш. Виж дали проблема с налягането в рейла е дефектен датчик, който го отчита или са елементите, които го създават. За дебитомера е ясно.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 13.06.2023
Пол: Мъж

Re: Колата гасне в движение

Мнение от gmplayer » 15 Юни 2023, 10:02

zvetiko написа:
gmplayer написа:
zvetiko написа:Защо след като правиш диагностика и има дадени грешки, ремонтираш нещо съвсем друго?

Понеже имах приятел който работи в бмв и ми каза че в повечето случай като идват с грешка в датчика на рейла се оказвало дюза и аз на моя глава си ги смених. Понеже дебитомера е за смяна възможно ли е да е от него до сега карах с разкачен и гаснеше вчера го закачих беше супер мудна обаче ксто тръгваше да гасне светкаше чека само без да гасне


Странен начин на тълкуване на грешките от човек, който работи в BMW. Ето, колегите, са ти посочили две вероятни причини за записаните грешки, може да им реагираш. Виж дали проблема с налягането в рейла е дефектен датчик, който го отчита или са елементите, които го създават. За дебитомера е ясно.

Така го тълкува като човек с повече опит просто ми каза че повечето които ходят при тях с грешка датчик на рейла сменявали им датчика и после пак се връщали със същия проблем и се оказвало дюзи ама той ме предупреди че тва не е във всички случаи

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Колата гасне в движение

Мнение от Kroki » 15 Юни 2023, 13:40

Закачте едни колби, виж дюзите как са. Вижте налягането в рейла как е, махни датчика и виж за стружки и т.н.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook